Jak na věc


zarůstání nehtů na nohou

Chcete mít zdravější srdce? Jezte steaky.

    I přestože na zarůstání nehtů se z velké části podílí dědičnost, lze tomuto jevu z větší části předejít. Nejdůležitější součástí prevence je nošení vhodné obuvi (ta by měla být kulatá s volnou špičkou a nezpůsobovat během chůze tlak na prsty na nohou) a správná péče o nohy – pedikúra. Pokud si pacient stříhá nehty rovně a nikoli dokulata, může zarůstání předejít. Problémy se zarůstáním nehtů jsou méně ohroženi ti, kteří pravidelně docházejí na pedikúru (nebo si osvojí správný postup, jak pečovat o nehty na nohách), protože pedikérky upravují okolí nehtů tak, aby toto riziko snížily, nehledě na to, že v případě prvních náznaků zarůstání na problém včas upozorní.  Stříhání nehtů rovně, nikoli dokulata v kombinaci se správným výběrem obuvi představuje důležitý aspekt prevence také u dětí.
    Zajímavé názory, pamatuju si jak mi to doktor vystříhaval a pak když to přišlo k sobě, tak hooodně nepříjemná bolest a ještě horší kontrola u doktora,když to promačkával do živého a byl tam hnis, sem myslela, že ho praštím, je bolestivá plastika plast.lůžka a nevíte cenu nebo nějaký odkaz, děkuji.
    Od mládí mě poměrně často trápily problémy se zarůstajícími nehty na palci u nohou. Každé stříhání nehtů na noze doprovázel strach z toho, že když střihnu jen trochu špatně, začne mi nehet znovu zarůstat a znovu prožiji jednu z nejhorších bolestí ve svém životě – trhání nehtu na palci u nohy.


GEHWOL med Nagelschutz Stift, 3 ml

    Mě to trápí ještě teď.Začalo to asi před několika měsíci kdy mi začala puberta a začala se o sebe pořádně starat od hlavy až k patě.Ostříhala jsem si nehty na nohou a ty okraje do obloučku a bylo to.Začal mě bolet palec u nohy a nejvíce právě ten nehet.Přemýšlím o tom že půjdu s mamkou na kliniku a nechám si ten nehet vytrhnout.Ale zase mě napadlo že když mám ten zarostlý nehet tak mi nezbude už žádný nehet na palci u nohy protože druhý mi upadl když na mně spadly dvířka od skříňky a nehet byl rázem za 2 a půl měsíce pryč Tak bych měla nohy hnusné a to si myslím že se v mém věku (13let) nesluší.Tak jenom prosím o radu jestli to udělat mám nebo ne a jestli existují i jiné možnosti na zarůstání nehtů.Předem Děkuji.Mějte se hezky a držím palce ahoj.:)
    Možná si říkáte, že je to jen jakási babská rada na zarůstající nehty. Berte to jako způsob léčení zarůstajících nehtů, který pomohl mě a také celé řadě mých známých. Problémy se zarůstajícími nehty po čase úplně zmizely.


Babská rada na zarůstající nehty

    Zarůstání nehtů je ovlivněno dvěma základními faktory, jsou jimi dědičnost (tvar prstů a nehtů ovlivňuje sklon k zarůstání) a nošení nevhodné obuvi (pro zajímavost uveďme, že lidé, kteří chodí bosí, tímto problémem netrpí). Co se dědičnosti týče, tento faktor lze jen těžko ovlivnit – pokud měli naše rodiče nebo prarodiče sklon k zarůstání nehtů, je velká pravděpodobnost, že budeme trpět na zarůstání nehtů i my sami nebo naše děti. Bolest je způsobena tím, že okraj (případně oba okraje) nehtu vrůstá do měkké kůžičky, jimiž je nehet obklopen, a tuto kožní vrstvu perforuje. Místo bývá bolestivé na dotyk (nejvíce bolí při chůzi, kdy přichází do těsného kontaktu s obuví), bývá oteklé nebo začervenalé a je s ním spojeno zvýšené riziko infekce. Zde pak bývá nutné nasazení lokálních antibiotik (místo se potírá antibiotickou  mastí).


ZANECHAT ODPOVĚĎ Zrušit odpověď

    Ahoj,trápila jsem se se zarůstajícími nehty 13 let, asi třikrát vystřihávání na chirurgii, pak mi špičky vystřihávala pedikérka. Do měsíce vždy byly bolest zpět,zimy jsem trávila v manželových botách, léta v pantoflích. Letos jsem toho měla dost, kožní lékařku jsem po létech léčení přemluvila k doporučení na plastiku obou palců. Na chirurgii mi doktor řekl, že jsem přesně případ pro rovnátka. Tak jsem zuřila, chtěla jsem to už mít jednou provždy vyřešené. Jiná pedikérka,ke které mě doktor poslal, vyškolená na rovnátka, mi řekla, že to vše, co mi dělali doposud vedlo ke stálému zhoršování. Dostala jsem rovnátka, zatím mám nalepovací, protože ty na zaháknutí nejsou díky vystřihování špičky kam zaháknout, během více než měsíce mi v palcích ani necuklo. Věřím, že se to povede a konzervativní způsob léčby je pro mě opravdu přijatelnější. Zkuste si o rovnátkách něco načíst. Fakt je, že to stojí nějaké peníze, ale když to bolí, tak by je člověk dal všechny. Ptala jsem se i ve zdravotní pojišť
    Mě to trápí ještě teď.Začalo to asi před několika měsíci kdy mi začala puberta a začala se o sebe pořádně starat od hlavy až k patě.Ostříhala jsem si nehty na nohou a ty okraje do obloučku a bylo to.Začal mě bolet palec u nohy a nejvíce právě ten nehet.Přemýšlím o tom že půjdu s mamkou na kliniku a nechám si ten nehet vytrhnout.Ale zase mě napadlo že když mám ten zarostlý nehet blbý (pardon že jsem sprostá( tak mi nezbude už žádný nehet na palci u nohy protože druhý mi upadl když na mně spadly dvířka od skříňky a nehet byl rázem za 2 a půl měsíce pryč Tak bych měla nohy hnusné a to si myslím že se v mém věku (13let) nesluší.Tak jenom prosím o radu jestli to udělat mám nebo ne a jestli existují i jiné možnosti na zarůstání nehtů.Předem Děkuji.Mějte se hezky a držím palce ahoj.:)


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKYVÍCE OD AUTORA

    Ještě častěji než u dospělých se setkáme se zarůstáním nehtů u dětí. To je dáno především kulatým tvarem dětských prstíků a nehtů a často také nevhodnou velikostí obuvi. Výběr dětské obuvi je vzhledem k tomu, že dítě nedokáže přesně říci, zda a kde ho bota tlačí, bývá pro většinu rodičů velmi problematický. Velmi často lze pozorovat zarostlé nehtíky již u miminek, v tomto případě je dobré, poradit se s pediatrem.
    Dobrý den, mám dobrý, osvědčený tip. Nejlépe po koupeli, kdy je nehet měkký, tak si vezmu ostrý střep(např. z láhve od piva, flašku rozbiji a nechám nějaký šikovný střep) a uprostřed nehtu začnu brousit, vůbec to nebolí, ale chce to pořádně vybrousit až se udělá takový žlábek. Nehet se stahuje a nezarůstá. Vážně to pomáha!!!
    larka: tak to je super stránka. Hned zítra to zkusím na jednom zákazníkovi - ať děláme co děláme, pořád mu nehet zarůstá - ne tak drasticky, ale pořád. Díky za příspěvek.
    Ahoj,já tu náplast zkoušela,ale nepomohlo to.Mě zarůstal nehet už odspodu a to proto,že jsem ho měla moc široký a na to nepomůže žádná náplast.Pomohla mi až plastika.Už pár měsíců mám klid,nehet mi už nějaký kus povyrostl a nezarůstá
    Co ale dělat, když i při vší opatrnosti dojde k tomu, že nehet na noze začne zarůstat? Při dlouhých tůrách bez zastávek a bez odpočinku nohám, uzavřeným v těsné obuvi, může začít nehet na noze zarůstat i bez toho, aby došlo k nějakému zranění nebo špatnému stříhání.


Gehwol med. Nagel und Hautschutz Creme, 15 ml

    Zarůstající nehty na palci u nohou jsou problémem, se kterými se poměrně často setkává velká část populace. V dnešní době je tento problém způsobený zejména obuví – boty jsou v přední části často zúžené (a netýká se to jen dámské obuvi), ale z velké části se jedná o chyby při stříhání nehtů nebo o anatomické nedokonalosti našich chodidel.
    Znám spoustu lidí s tímto problémem. Mohu doporučit skleněný antibakteriální pilník Antibactif, který působí jako prevence před vznikem plísní a zánětů a nehet s ním vytvarujete přesně tak, aby nezarůstal. Doma jsme s ním hrozně spokojení, je to skvělý pomocník :)
    Ahojte 7x mi strhavali nehet u palců trpel jsem na to 3 roky taky odstipavali straby u nehtu višnák růžová sračka atd NIC NEPOMHLO JEN VYRIZNUTI BOCNI STRANY KUZE A MASA + ZASITI ABY TO MOHLO PRERUST !!!!! POZOR NA TO !!!
    Zarůstání nehtů se netýká jenom palců u nohou, ale také ostatních prstů a to nejen na chodidlech, ale také na rukách. Způsob jak tomuto problému předcházet, či jej léčit však zůstává vždy stejný.
    Synovi a dceři nehty na palcím odstřihávala v lonských prázdninách.Dcera je bez problémů a synovi se to udělalo znova.Dětský mu předepsal antibiotika,palce maže mastičko ,chodí bez ponožek,nestříhá si často nehty a je zatím klid.Nevím jak dopadne přes zimu.


GEHWOL FUSSKRAFT Nagel und Hautschutz Spray, 50 ml

    Dobrý den, chtěla bych se zeptat: je mi 19. let a už 4 roky trpím zarůstáním nehtu, pan doktor mi jej už několikrát celý odstranil a nyní mi nehet začne zarůstat a ještě není ani narostlý. Doroste do půlky palce a začne to hnisat a stále se to opakuje, už nevím co s tím. Prosím o radu. DĚKUJI MOC :)
    Je to vlastně velmi jednoduché. Stříhejte nehty do roviny tak, aby jste se nedostali za úroveň nehtového lůžka. Zkrátka aby se hrana nehtu nenacházela svými rohy v nehtovém lužku tak, aby nebyla vidět. Někteří z vás se však možná už setkali s problémem, že nehet začal zarůstat po tom, co jste si nůžkami poranily kůži na straně nehtového lůžka. To se stává při používání ostrých nůžek a u neopatrného stříhání. Dávejte si na to tedy pozor.
    I tomuto problému lze velice snadno předcházet a použít stejný trik jaký používám já a jaký používali už vojáci za války. Právě jejich nohy nejvíce trpěly při dlouhých pochodech a problém se zarůstajícími nehty u palce na noze byl velice častý.
    Provozní doba v naší provozovně v Praze 10, U Vršovického nádraží 14:po - čt 8 - 16 hodin (11.00-11.30 polední pauza) pá - 8 - 11 (pouze po telefonické domluvě!)Objednané zboží zasíláme firmou PPL vždy v úterý a ve čtvrtek.U objednávek zboží do 2 500 Kč (vč.DPH) účtujeme distribuční náklad 115 Kč.


Gehwol med. Nagel und Hautschutz Öl 15 ml

    No já mám momentálně problém se zarůstajícím nehtem a velkým vytékajícím hnisem a trvá to už od konce ledna. Z počátku sem navštívila kožní, ale ta mi dala pouze nějakou vodičku která vůbec nepomohla. Následně mi kamarádka doporučila višňovou mast na vytažení hnisu. Bohužel ani ta nepomohla. Později sem navštívila mou obvodní doktorku a tam mě doporučila na chirurgii a řekla, že mi žádná mastička nepomůže. Navštívila sem tedy chirurgii a vzali mě hned. Na to co následoval však nerada vzpomínám. Pan doktor mi řekl, že jediné co bude nepříjemné bude uspání prstu, ale bohužel celý zákrok sem držela kapesník v ruce a nesnesitelná bolest se nedala vydržet. Po týdnu jsem šla na převaz a mému dotazu jestli se palec zahojí se doktor i sestra vysmáli. Doktor mi arogantně řekl proč by se palec nezahojil a také dodal že pokud bych s tím měla nějaký problém, mám ho navštívit. Šla jsem tam pouze tento týden pro potvrzení do tělocviku s přesvědčením, že mám palec dobrý ovšem když mě doktor zkontrolo
    Pokud se jedná o první náznaky zarůstání, lze problém vyřešit pedikérskou péčí – kůžička se odstraní, nehet zarovná a zdroj bolesti je odstraněn. Někdy se pacientovi doporučuje drobný chirurgický zákrok, který se provádí v s lokálním umrtvením, takže není bolestivý. Potíž je však v tom, že k tomuto jevu dochází opakovaně. Jednorázovou úlevu rovněž přináší koupel nohou v teplé vodě. Podle jiné babské rady lze místo ošetřit pastou ze sójového sýra tofu – sýr se rozetře a přiloží ve vrstvě silné cca půl centimetru na postižené místo. V závažných případech pak  medicína řeší zarostlý nehet dvěma způsoby, a to buď jeho stržením, nebo s využitím metod plastické chirurgie. Vzhledem k tomu, že stržení nehtu představuje poměrně drastický zákrok, který může vést k narušení nehtového lůžka, přistupuje se čím dál častěji k druhé z uvedených metod.


Zanechat odpověď Zrušit odpověď

    Je to jednoduché, ale možná ne každý bude ochoten to takto provést. Přesto ze zkušenosti celé řady lidí vím, že tato metoda vždy pomůže. Stačí trocha odvahy.
    Zarůstání nehtů na nohách představuje velmi nepříjemný zdravotní problém, který je zdrojem bolesti především při chůzi. Co nežádoucí zarůstání způsobuje? Kdo je jím nejvíce ohrožen? A jaké jsou možnosti řešení?
    Pokud se zarůstající nehet nelepší, začne se rozšiřovat postižená tkáň a otok roste a šíří se přes nehet a vytvoří jakousi bulku. Ta je velmi bolestivá a pokud nezačnete situaci řešit hned, skončíte na chirurgii s trháním postiženého nehtu. Tomu ale jde předejít.


Jak si tedy správně stříhat nehty na palcích u nohou?

    Domča: Nehet lokálně umrtví a zmenší nehtové lůžko na obou stranách a odstraní i tu kůži do který to po stranách zarůstá. Můj syn má tuto plastiku zasebou, od té doby má opravdu klid, já ho po celou dobu operace i když mu už bylo 15 let držela za ruku a byla na sále s ním, pan doktor neměl námitky a sám mě to tam být s ním nabídl. Před plastikou chodil co 7 měsíců na vystřihávání, pořád to zarůstalo. Akorát to nechtěl udělat na obou nohou najednou, tak až po zahojení jedné, to odoperoval i na druhé. Hojí se to zhruba 10 dní.
    A jak se takový zarůstající nehet pozná? Začíná to bolestí, zarudnutím, může se objevit lehké krvácení nebo zaschlá krev v postiženém kraji nehtového lůžka. V tuto chvíli klasická léčba probíhá tak, že místo chladíte, dezinfikujete nebo se snažíte nehet z daného místa vystříhat. Tyto snahy se ne vždy setkají s úspěchem. Někdy pomůže na místo nanést ichtyolovou mast (ichthyo care apod.) a zalepit rychloobvazem.
    Rozumějte, problém nebyl zákrok samotný – byl prováděn v lokální anestezii, ale bolest, která přišla po tom, co palec přišel k sobě. Až po čase jsem zjistil, že ten zákrok byl vlastně úplně zbytečný. Jak jsem nad problémy se zarůstajícími nehty nejen na nohou vyzrál a problému se zarůstajícími nehty se na trvalo zbavil se dozvíte dále v tomto článku.


Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

    Dobrý den,čtu si zde o problémech lidí ae zarůstajícími nehty,které bohužel potkalo i mě. Onemocněla jsem plísní nehtů na pravé noze, léčím se již delší dobu, ale vlivem plísne se naučil nehet na palci křivě růst a začal z pravé strany zarůstat.Chodila jsem k pedikérce co čtyři týdny až pět týdnů,vždy mi zarůstající nehet vystřihla o bolesti a krvácení nemluvě.Tak jsem se trápila dva roky, nedávno se dozvěděla o šponách na zarůstající nehty a už ji mám dnes na sobě, špona stojí 360 korun,a v každém městě je už minimálne jedna vyškolená pedikérka, která umí špony aplikovat.Spona ten nehet bude nadzvedávat, aby nezarostl do nehtového lůžka.Budu chodit co měsíc tu šponu upravovat podle růstu nehtu a za rok by mělo být po problému.Ozvu se brzy, jak mi tenhle způsob zabral.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
200
24093
cache: 0024:00:00