Jak na věc


zanzibar palumbo kendwa

Obraťte se na nás, vymyslíme a zařídíme vám nezapomenutelnou luxusní dovolenou.

    Rybářská vesnice Kizimkazi se nachází na jižním výběžku ostrova. Zde jsou často sledováni delfíni. Toto místo má však i kulturní důvody pro návštěvu. Nacházejí se zde mešity z 12. století a ty jsou jedinečným důkazem o islámu ve východní Africe.
    Zanzibar je vysněný ostrov z pohádek tisíce a jedné noci. Při vyslovení tohoto jména se vybaví vůně exotických koření, které jsou zde domovem a od středověku nejvýznamnějším artiklem obchodu mezi Orientem a Západem. Leží na jižní polokouli jen 6 stupňů pod rovníkem asi 40 kilometrů od břehů východní Afriky. Je tvořen hlavním ostrovem s téměř neznámým jménem Unguja, hornatým ostrovem Pemba, odkud pochází africký čarodějnický kult, a dalšími asi 50 ostrůvky. Unguja a Pemba jsou zcela rozdílné ostrovy, doporučujeme je navštívit oba. Od dovolené zde čekejte především odpočinek a kulturu ovlivněnou Afrikou a Arábií.
    Při pobytu na Zanzibaru jsou dále doporučené prevence dalších nemocí formou očkování, a to zejména proti dětské obrně, záškrtu, tetanu, žloutence A i B, břišnímu tyfu a choleře. Nejlépe se vždy poradit se specialistou.


Diamonds Star of the East *****

    Ostrov sloužil jako brána pro otroky. Leží jen kousek od Stone Town. Jeho pobřeží je lemováno korálovým útesem, a proto je to místo vhodné na šnorchlování. Bílé pláže jsou místem odpočinku. Ostrov je
    (Slovenčina) 7 nocí v dvoulůžkovém pokoji Deluxe Ocean View s All Inklusive + cesta 2 noci (10 dní dovolené), letenky v optimální knihovací třídě (mezipřistání mimo Afriku), transfery autem. Platí pro termíny v období 11.1.-3.3.19 s rezervací min. 60 dní před. Vždy nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možné upravit délku pobytu.
    Ospalá rybářská vesnička Ras Nungwi  na severním cípu ostrova Zanzibar je domovem lodí Dhow. Můžete zde spatřit tradiční výrobu těchto plachetnic.  Místní zde také zbudovali záchranné stanice pro želvy, ty po vyléčení vrací zpět do Indického oceánu. Pro milovníky podmořského světa doporučujeme uskutečnit výlet za potápěním či šnorchlováním do podmořského parku v atolu Mnemba případně k ostrůvku Tumbatu (zde doporučujeme spojit i s návštěvou samotného ostrova).


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
cache: 0024:00:00