Jak na věc


zanzibar aktuální počasí

Obraťte se na nás, vymyslíme a zařídíme vám nezapomenutelnou luxusní dovolenou.

    Jeden z nejluxusnějších privátních resortů na Zanzibaru s pouhými šesti vilami a osobně zaměřeným servisem. Palms je svatostánkem pro ty, kteří hledají klidné útočiště pro dovolenou.
    Metropoli hlavního ostrova tvoří proslulé kamenné město „Stone Town“, jehož křivolaké uličky jsou nyní pod ochranou UNESCO. Zde napsaly dějiny své stinné stránky. Dvě stě let tu kvetl obchod s otroky na největším otrokářském tržišti světa.
    Ospalá rybářská vesnička Ras Nungwi  na severním cípu ostrova Zanzibar je domovem lodí Dhow. Můžete zde spatřit tradiční výrobu těchto plachetnic.  Místní zde také zbudovali záchranné stanice pro želvy, ty po vyléčení vrací zpět do Indického oceánu. Pro milovníky podmořského světa doporučujeme uskutečnit výlet za potápěním či šnorchlováním do podmořského parku v atolu Mnemba případně k ostrůvku Tumbatu (zde doporučujeme spojit i s návštěvou samotného ostrova).


Diamonds Star of the East *****

    Návštěva Stone Town není kompletní bez zastávky na Forodhani Night Food Market. Doporučujeme dorazit před setměním a sledovat prostor, jak se metodicky zaplňuje kuchaři a jejich grily. Budete moci ochutnat ryby, chobotnice, krevety, humry i rybí kebab. Dalším pokušením budou čerstvě lisované šťávy a to i z cukrové třtiny, smažené brambory, chapati, saláty a další. Forodhani Market je navštěvován především místními, proto je opravdu autentický.
    7 nocí v dvoulůžkovém pokoji Superior s All Inklusive + cesta 2 noci (10 dní dovolené), letenky v optimální knihovací třídě, transfery autem. Platí pro termíny v období 1.7.-31.8.19 s rezervací min. 60 dní před. Vždy nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možné upravit délku pobytu.
    Rybářská vesnice Kizimkazi se nachází na jižním výběžku ostrova. Zde jsou často sledováni delfíni. Toto místo má však i kulturní důvody pro návštěvu. Nacházejí se zde mešity z 12. století a ty jsou jedinečným důkazem o islámu ve východní Africe.
    Pokud o Zanzibaru ještě nic moc nevíte a nebo uvažujete o tom, že byste se sem vydali, neváhejte a přečtěte si články a cestopisy, které o Zanzibaru na MAHALO.cz máme. Uvidíte, že vám tento krásný ostrov učaruje stejně jako nám!


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
200
9404
cache: 0024:00:00