Jak na věc


zakladatele sokola

Slavné osobnosti - Databáze 94.469 známých osobností a 330.534 filmů

    Místo hledání v Sant'Agata Bolognese se musíme přesunout do dalšího italského městečka, a sice do Centa. Zde v roce 1948 vznikla společnost Lamborghini Trattori. Její počátky nebyly zrovna snadné, Ferruccio v podstatě smontoval dohromady poškozené válečné komponenty a motory. Již o tři léta později však firma postavila svůj úplně první model L33, pohonné jednotky však stále musela nakupovat zvenčí - v tomto případě šlo o 3,5litrový diesel Morris.
    Následně již vše začalo jít jako po drátkách, divize tak v roce 1952 představila hned čtyři nové modely. V roce 1956 došlo na otevření nové továrny, o rok později byla představena nová linie Lamborghinetta. Šlo o menší a tím pádem levnější traktory, které již disponovaly i vlastním dvouválcovým motorem. Ten dokázal vyvinout až 22 koní, což sice není hodně, nicméně s prací na malých polích si malé traktory dokázaly poradit.
    Člověk by čekal, že nejoblíbenějším strojem muže, který si založil vlastní automobilku, když mu nevoněla Ferrari, bude nějaký sporťák. Chyba lávky, tím nej je trochu jiné Lambo.


K mání je nejoblíbenější stroj zakladatele Lamborghini. Táhl i jeho rakev na pohřbu

    Právě tato linie přirostla Ferrucciovi nejvíce k srdci. Byl to její úspěch, který mu přinesl dostatek prostředků na to, aby mohl v již zmiňovaném roce 1963 otevřít továrnu na supersporty. Nicméně o pouhých jedenáct let později se italský podnikatel rozhodl zcela stáhnout z průmyslového světa. Namísto výroby aut či traktorů raději vsadil na pěstování vína, kterému se věnoval až do své smrti v roce 1993.
    Dvouválcová pohonná jednotka v tomto případě dává 18 koní, přičemž společnost LBI Limited, která traktor nabízí, má na svých stránkách nahraný i zvuk startování. Na zběsilý řev, se kterým jsou supersporty Lamborghini spojeny, můžete rovnou zapomenout, ani tak ale nekoupíte tento stroj levně - váš může být za 45 tisíc dolarů, tedy asi 946 000 Kč.
    Pohřeb přitom opětovně dokázal, že Lamborghinetta přirostla Ferrucciovi nejvíce k srdci, jeho rakev táhl právě malý traktor z této linie, konkrétně pak model DL20-2241R. Jeden takový je momentálně na prodej, byť samozřejmě nejde o ten smuteční. Naopak, nabízený produkt hraje sytými barvami, v posledních letech totiž prošel renovací a dostal tak jasně modrý lak kombinovaný s oranžově zbarvenými doplňky.


Slavní Zakladatelé, Světoví, Čeští a známí Zakladatelé

    Pokud byste měli uhádnout nejoblíbenější model Ferruccia Lamborghiniho, jaký byste asi tipovali? Abychom vám vše trochu usnadnili, můžeme dodat, že mezi rokem 1963, kdy automobilku založil, a rokem 1972, kdy ji pro změnu prodal, vznikly vozy jako 350 GT, 400 GT, Miura, Espada, Islero a Jarama. Tak již máte tip? Že je to Miura? Kdeže, překvapivě nejde o jediný z těchto sportovních vozů. A vlastně ani o žádný produkt třetí ze čtyř společností, které Lamborghini založil.
    Traktor Lamborghinetta 2241R byl nejoblíbenějším produktem zakladatele firmy. Dokonce táhl na pohřbu i jeho rakev. Nyní může být váš, a to za necelý milion korun

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
cache: 0024:00:00