Jak na věc


zájezd do černobylu

Velikonoce lyžování Rakousko ledovec Kitzsteinhorn Kaprun a termály Tauern Spa 3 dny lyže vše v ceně

     telefonní budku a další objekty tolik typické v Sovětském svazu.Dále můžete vidět muzeum armádní
    Všichni účastníci se zavazují řídit se po celou dobu exkurze pokyny průvodce popřípadě zaměstnanců kontrolních stanovišť.
     hotelu, školy, mateřské školy a další budovy, které jsou dnes absolutně prázdné - kulturní dům a
    Kyjev jakožto hlavní město Ukrajiny nabízí samozřejmě i veliké množství muzeí. Tím nejpřitažlivějším pro zahraniční návštěvníky je pravděpodobně Muzeum Černobylu, které však působí značně depresivně.
    Dvoudenní návštěva Černobylu a jeho opuštěné zóny je velice silným a nezapomenutelným zážitkem. Po celou dobu zájezdu je neomezená možnost pořizování fotografické dokumentace. Program se vždy upravuje podle aktuálních možností.


V rámci návštěvy Kyjeva je možné zúčastnit se

    Společně s průvodcem si prohlédnete historické centrum města, které se rozkládá nad pravým břehem řeky Dněpr. Hlavním centrem Kyjeva je Majdan Nezaležnosti, které protíná hlavní ulice s názvem Chreščatyk, kterou lemuje množství úředních budov, včetně kyjevské radnice. Zde také navštívíme velikou krytou tržnici Besarábský rynek. Nakoupit zde můžete nejrůznější potraviny za výhodné ceny.
    Pořadatel si vyhrazuje na změnu programu. Pokud se zájezd neobsadí minimálním počtem cestujících, vyhrazujeme si právo na změnu termínu na nejbližší možný.
    Webový portál umístěný na doméně europatour.cz je vlastnistvím společnosti MKM Europa Media s.r.o. Jakékoliv kopírování textového obsahu a obrazových částí je bez souhlasu společnosti MKM Europa Media s.r.o. zakázáno.
    Evakuace města probíhala 27. dubna 1986 a celou akci zajišťovalo přes 1100 autobusů, které stály v koloně dlouhé 25 km. Obyvatelé, kterým bylo řečeno, že se za tři dny budou moci vrátit zpět, si s sebou mohli vzít pouze jedno zavazadlo. Jejich návrat však kvůli radioaktivnímu zamoření nebyl možný a ani s ním úřady nepočítaly. O skutečném stavu a rozsahu černobylské havárie vědělo pouze nejužší vedení elektrárny, několik zaměstnanců a politické špičky země. Od té doby je Pripjať opuštěná a většina evakuovaných lidí z Pripjati dnes žije v 50 km vzdálené Slavutyči.


Paříž a Disneyland, poznávání a zážitky, ubytování hotel, snídaně, doprava, průvodce

    Významnou církevní památkou Kyjeva je Chrám svaté Sofie pocházející z 11. století, který zdobí celkem 19 zelených věžiček Z přilehlé zvonice je krásný výhled na nedaleké Michajlovské náměstí s modrobílým chrámem sv. Michala z 12. století. Další místa které nezapomeneme navštívit jsou Univerzita, Opera, Zlatá brána a Vladimirský vrch s vyhlídkou a sochou sv. Vladimíra a proslulý Andreevski Izvoz - který spojuje horní část historického města s obchodní čtvrti se spoustou obchodů se suvenýry.
    Cena nezahrnuje: noc v hotelu se snídaní / hotel BB*** 300,-/os **** 500,- /os / pojištění 120 Kč / os. / den, fakultativní program.
    Pripjať - v době své největší slávy známá jako o prémiové město mladých lidí, kde průměrný věk obyvatel byl 26 let. Město bylo postaveno pro zaměstnance nedaleké černobylské jaderné elektrárny a kvalita bydlení, nabídka služeb i mzdy zde byly na tehdejší Sovětský Svaz silně nadprůměrné. Podle posledního sčítání v roce 1985 zde žilo 47 500 obyvatel a v době černobylské havárie měla Pripjať údajně 49 360 obyvatel.
     kina.Uvidíte město, které jeho 50 tisíc obyvatel opustilo během 24 hodin. Dále navštívíte Centrální


BAD FŰSSING - termální lázně (CKM)

    Centrum města zdobí jedinečný pomník nazývaný Matka vlasti, který je považován za perlu socialistického realismu. Tvoří jej obří, 102 metrů vysoká socha ženské válečnice se štítem a mečem. V podstavci se nachází další významné kyjevské muzeum - Muzeum Velké vlastenecké války, kde má návštěvník pochopit, co všechno si musela Ukrajina během 2. světové války vytrpět. Jsou zde k vidění fotky oběšenců a dalších obětí války. Mezi exponáty je možné si prohlédnout šibenici, rukavice z lidské kůže, nebo bič, kterým nacisté trestali ukrajinské vězně.
    Černobyl - 26. dubna 1986 došlo k nejhorší jaderné havárii v dějinách lidstva. Čtvrtý reaktor černobylské elektrárny kvůli neúspěšnému experimentu explodoval a během záchranných prací se následně uvolnilo do ovzduší velké množství radioaktivních látek. Černobylskou havárií byla nejvíce padesátitisícová ukrajinská Pripjať, ležící dva kilometry od elektrárny, která byla evakuována jako první. Jaderná elektrárna Černobyl je vidět z dálky. Její dva komíny a obrovská nedostavěná betonová chladící věž se vypínají do výšky jako mementa tragické katastrofy.
    Na cestu je nutné zvolit oblečení, které nejvíc zahaluje tělo-(uzavřenou obuv, dlouhé kalhoty, dlouhé rukávy).
     „Leliv“. Na cestě do černobylské elektrárny se zastavíme v pohřbené vesnici „Kopachi“ a navštívíme


La Manga del Mar Menor - Hotelový komplex Las Gaviotas/Los Delfines ****

    2. den Po příjezdu do Kyjeva budete ubytováni a následně budete mít možnost pro individuální prohlídku hlavního města Ukrajiny nebo si vyberete z bohatého programu, který pro Vás fakultativně přichystala místní cestovní agentura.
     Vyfotíte si státní znaky Sovětského svazu a Sovětské Ukrajiny, slogan „Mír, Práce a Máj“,veřejnou
    Kyjev - hlavní město Ukrajiny je krásné a starobylé. Leží na obou březích mohutného Dněpru.  V historii zde bylo centrum mohutné říše východních Slovanů - Kyjevské Rusi. Dnes je to moderní metropole s mnoha obchodními centry a rychlým životním tempem.
    Černobylská příroda se s havárií vypořádala překvapivě velmi dobře. Přírodě zvýšená radioaktivita nevadí. Naopak tím, že zde naprosto přestal působit člověk, stala se zdejší krajina v 30 km pásmu divočinou. Dnes zde žijí divoká prasata, vlci, jeleni, bobři, lišky a také rys a los. Hnízdí zde například jeřábi, čápi černí, orlovci říční nebo orli mořští.
    2.den Po snídani se podíváme do „Prypjaťi“ – města duchů, pěšky navštívíme nejvyšší budovu – Polissia


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
200
14454
cache: 0024:00:00