Jak na věc


záhada hory mrtvých

Země: Území záhad – Legenda o Černem princi -dokument

    Rychlé šípy objeví, že „Ježek“ ukrývá plánek převratného vynálezu Jana Tleskače. Kdo čte zpravodaj Rychlých šípů TAM-TAM, dozví se, kolik je záhad kolem nenápadné hračky nebo kolem Tleskačovy smrti a proč se o hlavolam zajímají i Vontové. Chlapci z Rychlých šípů rozmotávají všechny tyto záhady často za velmi napínavých okolnosti.
    Egon je naštěstí opravdovým psem, a i když má určitý podíl na vyřešení případů, nemusíte se obávat, že by disponoval nadpřirozenými schopnostmi. Autor zná své publikum, a tak má skvělý odhad pro to, co jeho čtenáři vyžadují a co zvládnou. V knize nechybí ilustrace, plánky i různé vysvětlivky přizpůsobené nejmenším čtenářům. Kapitoly jsou krátké a po vzoru thrillerů končí vždy v tom nejnapínavějším místě, takže i jako dospělák máte problém knihu odložit s tím, že budete pokračovat až zítra.


Bořiči mýtu: Bull and red flag -dokument

    Těmi jsou tři děti a jeden pes. Cecilie je dcerou majitele penzionu Perla a dosud se nevyrovnala se záhadnou smrtí své maminky. K té došlo před rokem ve Škunerové zátoce, a protože tělo bylo objeveno až po týdnu, dospělí čtenáři pravděpodobně zbystří a napadne je, že tu pár věcí nesedí. Leo se do Škunerové zátoky přistěhoval nedávno, když jeho maminka získala v Perle místo hotelové provozní. Une je jejich společná kamarádka žijící s rodiči a dvěma bratry ve staré kapitánské vile. Do týmu patří ještě Egon, což je Unin voříšek.
    V luxusním norském zlatnictví došlo ke krádeži. Kromě zlata a šperků zmizely i vzácné maltézské hodiny. Jeden ze zlodějů je dopaden, ale hodiny se nikde nenajdou. Potom lupič uprchne a jeho stopy vedou do Škunerové zátoky. Tedy do míst, kde žije partička kamarádů a zároveň amatérských detektivů.
    „Právem zasloužených 5 hvězdiček pro Jørna Liera Horsta. (…) Za prvé a především vzrušující a půvabná próza, a navíc se jako bonus přečtením Záhady maltézských hodin něco nového naučíte.“— Art Desk


Zaslepení (William Wisting #10)

    Autorem této detektivky pro děti je norský spisovatel Jørn Lier Horst (1970). Předpokládám, že jeho jméno vám není neznámé, protože mu i u nás vyšlo už několik detektivních románů. Horst vystudoval kriminalistiku a psychologii a dlouhá léta pracoval jako policista. Díky tomu působí jeho knihy velmi reálně a rozhodně o nich nelze říci, že by byly odtržené od skutečného života a vyšetřování. „Záhada maltézských hodin“, kterou právě vydalo nakladatelství Kniha Zlín, je druhým dílem série „CLUE“. CLUE znamená v angličtině stopu v policejním pátrání a zároveň je to zkratka prvních písmen hlavních hrdinů.
    Jedno z nejluxusnějších zlatnictví v Norsku bylo vykradeno. Kromě zlata a drahocenných šperků zmizely i vzácné maltézské hodiny. Zloději byli dopadeni, ale cenné hodiny se nenašly. Pak jeden z lupičů uprchne z vězení a jeho stopy vedou až do Škunerové zátoky. Cecílie, Leo, Une a Egon musejí společně rozmotat případ plný otazníků. Nechybí ukrytý deník, tajemný klíč, záhadná mapa, podivná noční návštěva a podzemní labyrint chodeb. Celým příběhem se, jako ostatně v celé sérii, proplétá filozofické téma podané zajímavým a lehce přístupným stylem. V tomto díle si autor jako leitmotiv zvolil téma času. Hlavní hrdinové budou během svého pátrání po vzácných hodinách přemýšlet a debatovat o tom, co to čas vlastně je, proč je tak neuchopitelný a jak ho lze promarnit či naopak využít co nejsmysluplněji.


Země: Území záhad – Zvuky apokalypsy -dokument

    Známý autor a badatel Arnošt Vašíček tentokrát zavádí diváky do mnohdy velmi odlehlých koutů pěti světadílů a řady ostrovů v Tichomoří a v Indickém oceánu, včetně ostrova Velikonočního. Ze svých výprav přináší množstv...
     Ondřej Hošt, Martin Voldřich, David Diviš, Martin Vlasák, Jaroslav Richter, Matěj Hádek, Petr Čepek, a další >Karel Engel, Karel Zima, Jaromír Křížek, Josef Dufek, Martin Šotola, Josef A. Stehlík, Jan Kehár, Martin Písařík, Filip Jančík, Michal Škrabal
    Kdo by neznal příhody chlapeckého klubu Rychlých šípů! Party, která pátrá ve staré, záhadné čtvrti Stínadlech po „Ježkovi v kleci“, o němž toho vlastně není moc známo.


Země: Území záhad – Tajemstvi egyptskych pyramid -dokument

    Ostatně, „Záhada maltézských hodin“ má tolik komplikovaných zápletek a falešných stop, že trumfne i řadu detektivek určených dospělým. Dějištěm příběhu je hotel Perla, ve kterém se náhle sejde několik podezřelých týpků. Jeden je divnější než druhý a vy můžete tipovat, co je kdo zač a co má za lubem. Ačkoliv se detektivní zápletka točí kolem loupeže ve zlatnictví, díky různým náznakům pochopíte, že v dalších dílech by se mohla řešit smrt maminky Cecilie. Padouchové a záporáci jsou tady dospělí a naše partička pouze fušuje do řemesla policistům. Zločiny mají na svých bedrech dospělí, a protože nechybí ani vraždy, připravte se na to, že půjde o poměrně drsné čtení. Ačkoliv tu je několik vodítek k vyřešení, pravděpodobnější je, že na konci vás bude pár věcí pěkně šokovat.
    CLUE znamená v angličtině stopu v policejním vyšetřování. Je to také název detektivní série pro mladé čtenáře ve věku 9–14 let. A konečně je to i složenina z počátečních písmen jmen hlavních hrdinů série: Cecílie, Lea, Une a psa Egona.
    Co se týče stylu a slovní zásoby, je „Záhada maltézských hodin“ typická dětská kniha. Autor si dal záležet na rozmanitosti výrazů, neobvyklých slovech, originálních slovesech i množství citoslovcí. V příběhu převažují přímé řeči, díky čemuž je text živý a čtivý. Nemusíte se bát žádných dlouhých souvětí ani nezapamatovatelných severských jmen. Děj je natřískaný akcí a klidně se s vámi vsadím, že vám bude běhat mráz po zádech i v případě, že už nějakou dobu nejste cílovou skupinou. Pokud máte doma malého detektiva nebo vás baví netuctové chytré příběhy založené na pátrání a vyšetřování, pak si tuto knihu rozhodně pořiďte. Věřte mi, že nadchne vaše ratolesti i vás.


Tankový prapor (Remasterovaná verze) (DVD)

    Již několik generací se nechává vtáhnout do světa správných kluků Jaroslava Foglara. Comics, sešitové i knižní vydání oslovují nejen kluky bez rozdílu věku už od roku 1938. Není proto divu, že vznikl přepis nejúspěšnější foglarovky.
    Nová detektivka od autora, který má na kontě více než milion a půl prodaných knih. Jeho detektivky čte norský ministr spravedlnosti a doporučuje i Jo Nesbø.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
200
14470
cache: 0024:00:00