Jak na věc


zájezd do černobylu

BAD FŰSSING - termální lázně (CKM)

    Cena nezahrnuje: noc v hotelu se snídaní / hotel BB*** 300,-/os **** 500,- /os / pojištění 120 Kč / os. / den, fakultativní program.
     hotelu, školy, mateřské školy a další budovy, které jsou dnes absolutně prázdné - kulturní dům a
    Významnou církevní památkou Kyjeva je Chrám svaté Sofie pocházející z 11. století, který zdobí celkem 19 zelených věžiček Z přilehlé zvonice je krásný výhled na nedaleké Michajlovské náměstí s modrobílým chrámem sv. Michala z 12. století. Další místa které nezapomeneme navštívit jsou Univerzita, Opera, Zlatá brána a Vladimirský vrch s vyhlídkou a sochou sv. Vladimíra a proslulý Andreevski Izvoz - který spojuje horní část historického města s obchodní čtvrti se spoustou obchodů se suvenýry.
    Vstup do zóny je možný pouze s cestovním pasem, jehož číslo je shodné s tím, které nám nahlásíte při rezervaci zájezdu.
    Kyjev - hlavní město Ukrajiny je krásné a starobylé. Leží na obou březích mohutného Dněpru.  V historii zde bylo centrum mohutné říše východních Slovanů - Kyjevské Rusi. Dnes je to moderní metropole s mnoha obchodními centry a rychlým životním tempem.


Velikonoce lyžování Rakousko ledovec Kitzsteinhorn Kaprun a termály Tauern Spa 3 dny lyže vše v ceně

    Všichni účastníci se zavazují řídit se po celou dobu exkurze pokyny průvodce popřípadě zaměstnanců kontrolních stanovišť.
    - focení i natáčení –(s výjimkou focení a natáčení kontrolních stanovišť a jejich průchodu)
    Evakuace města probíhala 27. dubna 1986 a celou akci zajišťovalo přes 1100 autobusů, které stály v koloně dlouhé 25 km. Obyvatelé, kterým bylo řečeno, že se za tři dny budou moci vrátit zpět, si s sebou mohli vzít pouze jedno zavazadlo. Jejich návrat však kvůli radioaktivnímu zamoření nebyl možný a ani s ním úřady nepočítaly. O skutečném stavu a rozsahu černobylské havárie vědělo pouze nejužší vedení elektrárny, několik zaměstnanců a politické špičky země. Od té doby je Pripjať opuštěná a většina evakuovaných lidí z Pripjati dnes žije v 50 km vzdálené Slavutyči.
     „Leliv“. Na cestě do černobylské elektrárny se zastavíme v pohřbené vesnici „Kopachi“ a navštívíme


Paříž a Disneyland, poznávání a zážitky, ubytování hotel, snídaně, doprava, průvodce

    Společně s průvodcem si prohlédnete historické centrum města, které se rozkládá nad pravým břehem řeky Dněpr. Hlavním centrem Kyjeva je Majdan Nezaležnosti, které protíná hlavní ulice s názvem Chreščatyk, kterou lemuje množství úředních budov, včetně kyjevské radnice. Zde také navštívíme velikou krytou tržnici Besarábský rynek. Nakoupit zde můžete nejrůznější potraviny za výhodné ceny.
    Pokud byste si chtěli odpočinout od všech těchto náročných témat, zajděte si do Muzea vody. Právem patří mezi nejkrásnější kyjevská muzea. Výtahem se dostanete jakoby hluboko do podzemí, kde se projdete kanálem, v němž pobíhají krysy, vejdete do obří mýdlové bubliny a tváří v tvář se setkáte s živými rybami. Kdo má zájem, může si postavit i hráze z písku. Za návštěvu stojí také Muzeum hraček či Muzeum miniatur.
    2. den Po příjezdu do Kyjeva budete ubytováni a následně budete mít možnost pro individuální prohlídku hlavního města Ukrajiny nebo si vyberete z bohatého programu, který pro Vás fakultativně přichystala místní cestovní agentura.
    Černobylská příroda se s havárií vypořádala překvapivě velmi dobře. Přírodě zvýšená radioaktivita nevadí. Naopak tím, že zde naprosto přestal působit člověk, stala se zdejší krajina v 30 km pásmu divočinou. Dnes zde žijí divoká prasata, vlci, jeleni, bobři, lišky a také rys a los. Hnízdí zde například jeřábi, čápi černí, orlovci říční nebo orli mořští.


V rámci návštěvy Kyjeva je možné zúčastnit se

    Pořadatel si vyhrazuje na změnu programu. Pokud se zájezd neobsadí minimálním počtem cestujících, vyhrazujeme si právo na změnu termínu na nejbližší možný.


La Manga del Mar Menor - Hotelový komplex Las Gaviotas/Los Delfines ****

    Dnes se zničený reaktor černobylského bloku číslo 4 skrývá pod mohutným železobetonovým sarkofágem, jehož cena včetně řešení dalších následků exploze se pohybuje kolem dvou miliard dolarů. Podle expertů je třeba tuto ochranu před radioaktivitou každých 40 let obnovit. Okolo elektrárny jsou dvě zóny: 10 a 30 kilometrová. Oficiálním vlastníkem zón je Ministerstvo Černobylu Ukrajiny. Ve vnitřní zóně je úplný zákaz jakéhokoliv pohybu s výjimkou exkurzí a osob, které pracují v elektrárně. V 30 km pásmu kolem elektrárny probíhá druhá etapa vyklizovacích prací, která navazuje na první etapu probíhající v letech 1986 – 1989. Ta měla charakter nouzový a záchranný. Cílem právě probíhající druhé etapy je skrývka miliónů m3 svršku zeminy, která je do hloubky 3 cm zamořena 137Cs a 90Sr. Ve vnější zóně je dědina, do které se především starší lidé rok po havárii vrátili. Dnes jich tu žije asi 600. Na život si nestěžují, dostávají totiž finanční dávky od Ministerstva Černobylu Ukrajiny. Dvakrát týdně
    Dvoudenní návštěva Černobylu a jeho opuštěné zóny je velice silným a nezapomenutelným zážitkem. Po celou dobu zájezdu je neomezená možnost pořizování fotografické dokumentace. Program se vždy upravuje podle aktuálních možností.
    3. denSnídaně v hotelu .Celodenní exkurse do Černobylu – prohlídka 10-ti kilometrové „zakázané zóny“, návštěva „města duchů“ Prypjati. Podrobněji zde.Návrat do Kyjeva, nocleh.
    Centrum města zdobí jedinečný pomník nazývaný Matka vlasti, který je považován za perlu socialistického realismu. Tvoří jej obří, 102 metrů vysoká socha ženské válečnice se štítem a mečem. V podstavci se nachází další významné kyjevské muzeum - Muzeum Velké vlastenecké války, kde má návštěvník pochopit, co všechno si musela Ukrajina během 2. světové války vytrpět. Jsou zde k vidění fotky oběšenců a dalších obětí války. Mezi exponáty je možné si prohlédnout šibenici, rukavice z lidské kůže, nebo bič, kterým nacisté trestali ukrajinské vězně.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
cache: 0024:00:00