Jak na věc


vynálezce psacího stroje

První pětka největších vynálezců

    O jednu příčku jej předstihl Guglielmo Marconi za vynález bezdrátové rádiové komunikace. Marconi nebyl první, kdo se o bezdrátovou komunikaci pokoušel, byl však první, kdo ji skutečně realizoval. Italská vláda jeho snahu neocenila, zájem ovšem projevili Britové, a tak se Marconi vydal na britské ostrovy, aby zde nakonec roku 1901 předvedl přenos zprávy v Morseově abecedě z Cornwallu do Newfoundlandu.
    Ve společnosti těchto dvou zajímavých žen se ocitl i vynálezce domácího počítače sir Clive Sinclair. K jeho vynálezům patří rovněž kapesní kalkulačka nebo kapesní, či dokonce náramkový televizor. Roku 1982 ohromil svět svým ZX Spectrem, které přilákalo k počítačům miliony mladých nadšenců.
    Poslední dvě století lze bez váhání nazvat obdobím technického rozvoje. Nikdy v historii nevzniklo tolik novinek a nezrodilo se tolik objevů a vynálezů jako od počátku devatenáctého století do našich dnů.
    Mezi prvními pěti vynálezci figurují samá známá jména. Páté místo patří bratrům Wilburovi a Orvillovi Wrightovým, kteří sestrojili první letuschopné letadlo těžší než vzduch. Dne 17. prosince 1903 se v místě zvaném Kitty Hawk v Severní Karolíně poprvé vznesl člověk do vzduchu za pomoci motorem opatřeného letadla.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
200
7842
cache: 0024:00:00