Jak na věc


vkladní knížka české spořitelny

Druhy a dělení vkladních knížek

    Dobrý den jsme také rozladěni ůročením dětských knížek, při podpisu smlouvy jsme podepsali určité podmínkya a nyní nejsou z vaší strany dodrženy. Jak je to možné?
    Dobrý den,mám dotaz: jak je možné ,že v loni děti měli připsáno větší částku než letos přičemž jsme jim uložily větší částku než měly v loni.Je možné aby měli za padesát tisíc přípis pouze 60Kč? Prosím o vysvětlení.Děkuji
    Vkladní knížka může být i výherní. Nabízí je Česká spořitelna a výhry jsou opravdu štědré. Oproti výše uvedeným vkladním knížkám, není výherní VK úročena, ale pravidelně je slosována o několik peněžitých výher. Pro každý tah je důležité tzv. herní číslo. To je u knížek vydaných do 4. dubna 2004 stejné jako číslo vkladu. U knížek vydaných po tomto datu není číslo stejné jako v předchozí variantě. Herní číslo je trojmístné (000 - 999). Výhra pro vítěze, která potěší každého, je peněžitá odměna ve výši 500 000 korun. Pro druhého až čtvrtého v osudí jsou to prémie ve výši 33, 10 a 5 % z vkladu. Každý výherce dále dostane 200 Kč.


Banky a družstevní záložny, které nabízejí vkladní knížky:

    Vkladní knížky jsou i v dnešní době oblíbeným spořicím produktem. I když jejich sláva trochu pominula nástupem spořicích účtů, patří stále vkladní knížka do rukou správného spořivce nebo šetřílka.
    Vkladní knížky jsou vydávány na jméno. Starší typ vkladních knížek byl ještě na doručitele, což v praxi znamenalo, že každý kdo přinesl tuto knížku do spořitelny a řekl heslo, získal přístup ke všem finančním prostředkům na vkladní knížce.
    Dobrý den, dětskou vkladní knížku může založit pouze zákonný zástupce, nikoli tedy dědeček nebo babička. S přáním příjemného dne Gabriela Tučková, Československá obchodní banka, a. s.
    Vkladní knížky po roce 1989 ustoupily poněkud do ústraní. Uvolnily místo jiným produktům, mezi něž lze zařadit spořící účty, stavební spoření nebo termínované vklady.
    Úskalím vkladních knížek je její promlčení. Jestliže majitel takovéto vkladní knížky nepředloží bance po dobu nejvýše 20 let ke kontrole, anebo v ní neučiní žádný výběr anebo vklad, začíná tikat tříletá záchranná brzda, kdy je možná výplata vkladu. Poté je vklad bez náhrady promlčen. Jsou známy případy nejednoho vkladatele, který tímto způsobem přišel o své celoživotní úspory.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
cache: 0024:00:00