Jak na věc


vařící robot

Kuchyňský robot jako dárek. Který vybrat?

    Tady lze již vybírat stroje, které dokáží zpracovat větší množství těsta najednou. Najdou se však i zde roboty, které svými vlastnostmi patří spíše do předcházející kategorie, ale díky velkému množství příslušenství se dostanou zde. V ceně při spodní hranici lze koupit základ robota pouze s metlami, další příslušenství však jde dokoupit.
    Základní přístroje, u který nelze počítat s jinou činností než sekáním, strouháním, případně mixováním. Některé mají ve výbavě ještě tzv. emulgační disk, pomocí kterého efektivně ušleháte bílky. Processory se funkčností podobají jako vejce vejci a je velmi těžké vybrat to nejlepší.
    Eta Bross 0027 – řada domácností má nebo ještě pamatuje na roboty Ety s kruhovou základnou na kterou se nasazovaly pracovní nástroje, nejčastěji mixér a šlehací nádoba. Tento přístroj na tradici navazuje. Základnu však rozšířil ještě o druhou plochu. První je určena pro mixér, druhá pro food processor. Robot má k dispozici obrovské příslušenství – šlehací a hnětací nástavce, sekací nůž, 4 nerezová struhadla, mlýnek na mák, lis na ovoce, mlýnek na maso.


Robot pro hnětení, míchání, šlehání

    Eta Mezo – základní robot Ety, který využívá příslušenství dražších robotů téže značky. Toto lze považovat za výhodu, protože pracovní nástroje oproti konkurenci jsou z masivního výkovku, nejedná se např. u hnětacího háku o drát.Robot zvládne až 1 kg tuhého těsta najednou. Další výhodou je možnost dokoupitelného příslušenství. Nevýhodou je nemožnost použití mixéru.
    Philips HR7628/00 – kvalitní food processor, který má v základní výbavě plastový mixér, 2 sekací nože, emulgační disk, kotouče pro strouhání a krouhání. Výhodou je, že disk je pouze jeden a má výměnnou desku pro různé velikosti nástavců.
    Kenwood Cooking Chef KM096 – top model značky Kenwood, který jako jediný na trhu dokáže i vařit (indukční plotýnka). V základní výbavě naleznete skleněný ThermoRezist mixér, food processor, napařovací košík, metly na míchání, hnětení, šlehání, flexi metla, varuvzdorná stěrka, stěrka tvarovaná podle mísy a velká nerezová nádoba. Příslušenství lze samozřejmě dále podle potřeby rozšířit. V kuchyni snad není činnost, kterou by robot nezvládl.


Váš specialista kuchyňské roboty

    Pro ty, kteří využívají robot spíše jen ke strouhání, krouhání, přípravě koktejlů, jsou určeny hlavně food processory. Robotů je nepřeberné množství, tyhle stroje nejsou tak náročně na výkon a výdrž. Při výběru hrají roli jiné věci, než u minulé kategorie. Tady doporučuji se orientovat podle velikosti plnícího otvoru, velikosti pracovní nádoby a funkcí mixéru – řada výrobců přímo v manuálu píše, že mixér není vhodný na drcení ledu, o vařících potravinách nemluvě, jen pro pokojovou teplotu.
    Kenwood kMix – stylovka, která je dostupná v mnoha barvách a barevných kombinacích. Kovové tělo s kovovými převody. Papírově slabší robot (500W) zvládne zpracovat velké množství těla. Nevýhodou je nemožnost připojit mixér a příslušenství pro vysoké otáčky, tj. např. food processor, odšťavňovač. Kenwood nabízí velké množství příslušenství k dokoupení.
    Moulinex FP662 – food processor s velkým příslušenstvím v základu – krouhácí, strouhací disky, mixér, sekací nůž, hranolkovač, mlýnek na maso, odšťavňovač, hnětací hák a šlehací metla. Výhodou je velký plnící otvor pro strouhání a krouhání
    Pro ty, kteří se nespokojí s kompromisy a chtějí špičkovou kvalitu, lze určitě v této kategorii vybrat. Řada robotů z minulé kategorie sem spadne díky rozšíření dodaného příslušenství. Naleznete zde tak i roboty maximálně vybavené.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
cache: 0024:00:00