Jak na věc


výplně do sedacích vaků

Jak se bílá zubní výplň zhotovuje?

    V zubní praxi KOLDADENT dáváme přednost bílým zubním výplním z kvalitních, světlem tuhnoucích materiálů od předních světových výrobců. Jsou esteticky a funkčně dokonalé a hlavně neškodné, na rozdíl od amalgámových výplní. Nemění časem barvu, jsou dostatečně tvrdé a výplně z nich zhotovené jsou nerozeznatelné od okolního zubu.
    Do zadních zubů používáme moderní CAD/CAM technologií CEREC digitálně vytvořené a skutečně vyrobené keramické fasety, inlaye a onlaye místo fotokompozitních bílých plomb. Jejich odolnost a celková trvanlivost je velmi vysoká.
    Jedná se o pryskyřici naplněnou rozemletým sklem, která se váže k zubu mechanicky a chemicky. Tuhne po osvícení modrým světlem. Pak má dostatečnou tvrdost i odolnost. Podmínkou je ale vrstvení (stratifikace) po malých vrstvičkách. Proto je jejich zhotovení časově i technicky náročné. S výhodou se používají u velkých rekonstrukcí zubů, kde nehrozí rozlomení zubu tlakem žvýkání. Jsou barevně stálé a nedráždí sliznice ústní dutiny. Nejcennější jsou však estetické vlastnosti bílých výplní, kdy po dokončení není možné rozeznat výplň od okolní zubní tkáně.


Jsou bílé plomby nějak nebezpečné?

    Moderní provedení ve stylové podobě. Celkem 9 typů v několika typizovaných rozměrech a barvách. Výplně jsou vyrobeny z ocelových prutů 12x12 mm. Pruty jsou zakončeny špičkami, některé typy jsou obohaceny ozdobnými prvky - kroužky, košíčky,voluty. Horní úroveň rovná nebo v provedení s obloučkem.Ve stejném provedení je možné dodat branky, dvoukřídlé brány a samonosné brány
    Jsou považovány za nepřímé výplně (nejsou zhotoveny přímo u ústech, ale v zubní laboratoři). Využívají se v případě, kdy je potřeba dostavět rozsáhlejší část zubu. Keramické bílé výplně se tvoří pomocí přesného digitálního otisku speciální intraorální kamerou přístroje CAD/CAM 3D CEREC. Po zpracování jedinečným softwarem vyfrézuje přesná CNC CEREC frézka z keramického bločku požadovanou výplň. Tu pak lékař vlepí tekutou kompozitní pryskyřicí do zubu. To vše lze provést na počkání. I tyto keramické výplně vyžadují kvalitní a správnou péči o hygienu ústní dutiny.
    jsou vyráběny z tvrzeného PVC, kvalitativně shodného s materiálem používaným na výrobu plastových oken. Výhody použitého materiálu spočívají ve stálosti, nehořlavosti a odolnosti vůči povětrnostním vlivům.


Zubní výplň – co to vlastně je?

    Jedná se o plastické materiály, které tuhnou až po aplikaci přímo v zubu. Každý výplňový materiál musí splňovat přísná kritéria vhodnosti použití z hlediska bezpečnosti, estetiky, funkce a trvanlivosti. Lékař má v podstatě na výběr ze čtyř základních typů přímých výplní:
    Důležitá je přípravná fáze tj. pečlivé odstranění zkažené tkáně zubu bez zbytečného prohlubování kavity do tkáně zdravé. Zubní výplň je pak tvořena téměř jako umělecké dílo. Bílý fotokompozitní materiál se vrství metodou stratifikace. Jednotlivé vrstvičky jemných barevných odstínů dentálních barev vrstvíme na sebe. Současně modelujeme charakteristické hrbolky a rýhy, kterými se každý zub vyznačuje. Po vytvoření vrstvičky a její modelaci musíme každou osvítit speciálním modrým světlem, aby ztuhla.
    Při výběru posuzuje lékař vlastnosti zubních výplní a porovnává je s jejich vhodným umístěním v zubu. Hodnotí hlavně velikost a místo výplně, mechanický tlak na zub, kazivost zubů pacienta, jeho úroveň péče o zubní zdraví a jedná-li se o viditelnou část chrupu nebo o zadní zuby. Jedná-li se o děti do 16 let, těhotné ženy nebo kojící matky, nesmí použít amalgámovou výplň a vybírá z ostatních základních typů výplní.


Jakou mají bílé plomby životnost?

    V závislosti na ceně jsou plaňky pouze hoblované nebo hoblované se sraženými hranami nebo hoblované se sraženými hranami a přebroušené. Výplně jsme schopni dodat bez nátěru nebo s nátěrem základem pod další lak nebo s nátěrem. K nátěru doporučujeme použít lazurovací laku, který při dalším nátěru není třeba složitě brousit (jako u krycích barev).
    mohou být montovány na podélné (nebo svislé) dřevěné nebo ocelové nosníky, tzv. rýgle. Zvláštním druhem jsou rámové plotové výplně, u kterých jsou plaňky osazeny v dřevěném rámu a ten je jako celek připevněn na plotové sloupky. Plotové výplně jsou vyráběny z hoblovaných plotových dřevěných planěk a mohou být instalovány svisle nebo podélně. Horní hrana planěk může být rovná, šikmá nebo obloučková , smontovaná výplň může být rovná, šikmá nebo vyskládaná do oblouku. Montáž planěk může být jednostranná s mezerami, tzv. průhledná montáž nebo oboustranná, při které je mezera vždy překryta plaňkou, namontovanou z druhé strany.
    Tento způsob umožňuje dosáhnout přirozené barvy a tvaru zubní plomby tak, aby byla k nerozeznání od okolního zubu, a současně dosáhnout stupně tvrdosti podobného sklovině. Ošetření je bezbolestné díky lokální anestezii. Může trvat až hodinu i déle. Výsledný efekt je skvělý.


Fotokompozitní (bílá) výplň (plomba)

    Fotokompozitní bílé výplně upřednostňují pacienti stále častěji pro jejich estetický vzhled. Mají nezastupitelnou úlohu při opravách a rekonstrukcích předních zubů, jsou ale použitelné i do zadních zubů. Fotokompozitním materiálem lze upravit i menší estetické vady například velké mezery mezi zuby nebo malé rotace zubů, tvar a zabarvení předních plošek zubů ve viditelné části chrupu. Dá se říct, že kompozitní výplně se v poslední době staly skoro univerzálním materiálem.
    Všechny typy plotových výplní jsou vyráběny na zakázku a není proto k dispozici standartní ceník. Pro získání ceny nám prosím pošlete E-MAILnebo použijte kontaktní formulář na konci této stránky. Potřebujeme znát délku a výšku výplně, počet výplní, materiál výplní a povrchovou úpravu. Čím více informací pošlete, tím přesnější cena bude.
    KOLDADENT s. r. o. je moderní zubní ordinace v Přerově, která poskytuje kvalitní stomatologické služby (nejen) pacientům z Přerova, Olomouce a okolí. Cílem naší práce je udržet Váš vlastní chrup funkční co možná nejdéle. To je možné díky našemu zkušenému odborného týmu, špičkovým technologiím a naší pravidelné odborné péči s důrazem na prevenci. Těšíme se na Vaši návštěvu v zubní praxi KOLDADENT.
    Plotové plaňky jsou k rýglům připevněny v závislosti na ceně jedním vrutem uprostřed plaňky nebo dvěma vruty v krajích plaňky nebo jedním vratovým šroubem s matkou uprostřed plaňky.


Keramické bílé výplně (onlaye, inlaye)

    Pokud je bílá plomba kvalitně zhotovena, na vhodném místě a pacient provádí správnou ústní hygienu, může být její dlouhodobá funkčnost dvacet i více let.
    Po kliknutí na Odeslat zprávu, bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.
    Zubní výplň, neboli zubní plomba, je umělý materiál, který používá zubní lékař k vyplnění dutiny po zubním kazu, k zaplnění drobných prasklin zubů, ale i k úpravám poškozených nebo odlomených částí zubů například po úrazu.
    Zásadní informací je, že zdravotní pojišťovny fotokompozitní výplně nehradí. Každý pacient se musí sám rozhodnout, kterou výplní bude ošetřen. Zda mít úsměv na pojišťovnu a bát se zasmát nebo si estetickou bílou plombu zaplatit sám a mít hezký zářivý a milý úsměv.
    Luxusní provedení plotových výplní. Celkem 16 typů v několika typizovaných rozměrech a barvách. Výplně jsou vyrobeny z ocelových prutů 14x14 mm. Pruty jsou zakončeny špičkami, jednotlivé typy jsou obohaceny ozdobnými kovanými prvky - kroužky, košíčky,voluty. Horní úroveň v rovném nebo obloukovém provedení


Která zubní výplň je tedy nejlepší?

    O fotokompozitní výplně je nutné pečovat stejně dobře jako o vlastní zdravé zuby. To znamená provádět dokonalou ústní hygienu doma, dvakrát za rok se dostavit k zubnímu zdravotnímu vyšetření lékařem a alespoň jedenkrát v roce ke kontrole správných dentálních pomůcek (zubní kartáček, mezizubní kartáček), dovedností a návyků potřebných při každodenní hygieně chrupu u dentální hygienistky.
    Levné oplocení jednoduchých tvarů. Celkem 9 typů v několika typizovaných rozměrech a standardních barvách. Výplně jsou vyrobeny z uzavřených profilů JEKL ( svislé plaňky i podélné nosníky - jekl 40x27) s plastovými záslepkami nebo z polouzavřených válcovaných profilů. Ve stejném provedení je možné dodat branky, dvoukřídlé brány a samonosné brány
    Je klasickou zubní výplní, kterou všichni znají. Jde o slitinu rtuti se stříbrem, mědí a cínem. Má několik dosud nepřekonaných výhodných vlastností, jako jsou pevnost a odolnost ke žvýkacímu tlaku, antibakteriální projevy, těsnost uzávěru, nízkou cenu a snadné zhotovení.
    Pro získání ceny nám prosím pošlete E-MAIL nebo použijte kontaktní formulář na konci této stránky. Potřebujeme znát délku a výšku výplně, počet výplní, materiál výplní a povrchovou úpravu a místo realizace.


Ocelové, dřevěné a plastové výplně

    Má však i několik nevhodných vlastností, pro které se již v některých zemích západní Evropy omezuje jejich používání nebo dokonce platí zákaz užívání ve stomatologii. Jeho kovová barva se na pohled jeví jako černá plomba a proto se nepoužívá jako výplň do předních zubů. Dokonce ani v zadních zubech nepůsobí právě esteticky. Amalgám není vhodný pro rozsáhlé výplně korunky zubu, hrozí vznik prasklin a odlomení odvrtáním oslabené skloviny. Jeho největší nevýhodou je však nebezpečnost pro pacienta a životní prostředí. Rtuť obsažená v amalgámu se během života uvolňuje do těla pacienta a je zodpovědná za mnohé příznaky, které spolu zdánlivě nesouvisí, jako deprese, únava, vznik autoimunitních onemocnění, alergie, leukémie. Životní prostředí Evropské unie je zatěžováno každým rokem přibližně 77 tunami rtuti, které skončí v půdě, ve vodě a ovzduší. Nejškodlivější pro zdraví pacientů a životní prostředí je však zdravotními pojišťovnami hrazená a preferovaná amalgámová výplň z tzv. nedózovaného
    Každá z uvedených zubních výplní má svoje pro a proti. Výzkum a vývoj v oblasti stomatologických materiálů jde rychle dopředu. Časem se jistě dočkáme ideálního a všestranně použitelného materiálu, který v sobě spojí žádané vlastnosti dnešních výplní, jako jsou pevnost a odolnost, bezpečnost a estetika i antibakteriální působnost. Do té doby se jeví jako nejlepší a nejlevnější varianta každodenní preventivní péče o svoje vlastní zubní zdraví, aby nebyl pacient před takovou volbu vůbec postaven.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
cache: 0024:00:00