Jak na věc


vánočka ze šesti pramenů

Špaldovo-ovesné sušenky s ořechy

    Jakmile mám vánočky upletené, přenesu je na plechy a nechám je na teplém místě opět kynout (ještě 1,5-2 hodiny). Před uplynutím této doby předehřeji troubu na 170 °C. Poté potřu vánočky žloutkem smíchaným s trochou mléka, posypu ořechy a lupínky mandliček. Vložím do horkovzdušné trouby a na 170 °C peču 15 minut. Poté vánočku přikryji alobalem, teplotu snížím na 155 °C, a takto peču ještě 55 minut. Špejlí vyzkouším, zda je vánočka hotová. Po upečení ji nechám lehce vychladnout a popráším cukrem.
    Ahoj Blani :-* Kurz na pečení vánočky zatím neplánuji, ale ohledně kurzů (pečení) se něco pomalu rýsuje. Určitě budu všechno avizovat. Kdybys potřebovala něco ohledně vánočky, tak mi napiš, když to bude v mých silách, tak ráda pomůžu. Měj se hezky, Lucie.
    Milá Míšo, nějaký čas sleduji Váš blog a tu a tam něco podle Vás upeču. A vše bylo luxusní, stejně jako tato vánočka. Každý rok hledám ideál vánočky a zkouším různé recepty. Teď už myslím, že jsem ho našla, je výborná, přesně podle našeho gusta. MOC děkuji a přeji Vám krásné Vánoce a těším se na Vaše další recepty. Jarka
    Dobrý den vánočky peču každý rok ,už 50 let mám recept po mamince a ta zase po své,náhodou jsem našla Váš blog a recepty a taky vánočku kterou jsem upekla ,musím to napsat je skoro stejná jako moje ale ta Vaše je lepší ,děkuji za recept Lída


Točený jahodový koláč s pudinkem

    Beko, to je krásná zpráva. Mám opravdu radost, že jste se vánočky a kynutého těsta nebála. A co víc, že jste s ním pracovala poprvé a s výsledkem jste spokojená. Přeji Vám krásné vánoce, Lucie.
    A abych nezapomněla, k pečení jsem zkusila tentokrát použít mouku Babiččina volba na kynuté těsto. Jsem velmi spokojená, určitě jsem s ní nepekla naposled.
    Zdravím Vás, Lído Děkuji Vám za hezký komentář. Vážím si, že jste zkusila naši (babiččinu) vánočku a těším mě, že Vás mile překvapila. Přeji Vám příjemné pečení a mějte se moc pěkně, Lucie.
    Do mísy od kuchyňského robota (v případě této dávky kynutého těsta jsem za něj velmi ráda) odvážím mouku, cukr krupici, vanilkový cukr, citronovou kůru a sůl. Lehce vařečkou promíchám. Přidám hotový kvásek, žloutky, mléko a máslo. Těsto pak nechám za pomoci robota hnětat minimálně 15 minut. Jakmile je těsto pevné a nelepí se, lehce ho popráším moukou, přikryji čistou utěrkou a nechám na teplém místě vykynout. Trvá to minimálně 1,5 hodiny, těsto by mělo zdvojnásobit svůj objem.
    Dobrý den Lucko, od r. 2015 peču jen Vaši vánočku a vždy je úžasná


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
cache: 0024:00:00