Jak na věc


ubuntu pro i686 download

Nejkomentovanější články posledního měsíce

    Oproti verzi 14.10 pozoruji na svém PC znatelné zrychlení systému, a to jak proti standardnímu Ubuntu 14.10, tak proti mnou dosud preferované variantě Lubuntu s doinstalovaným Xfce. Jestli za to může převážně systemd, nebo nové Unity a další optimalizace, nebo kombinace těchto a dalších faktorů, nevím. Pro samotné prostředí Unity ale jako obvykle platí, že vyžaduje GPU schopné hardwarové akcelerace.
    Sorry, tohle jako ma byt dobre pozuitelny desktopovy system na kterem mam kazdodenne pracovat? Asi mate pane redaktore trosku posunutou snasenlivost k chybam, ne? Ja bych s tim, ze mi nefunguje mys a obcas mi spadne system tedy zit nedokazal.
    na integrované grafice Intel HD v Haswell Refresh Celeronu nefungovalo korektně prostředí: vše běželo, jen se vůbec nezobrazoval kurzor myši a videa se mírně trhala.
    Osobně mám k Ubuntu 15.04 jedinou drobnou výtku, a sice že mi na integrované grafice Intel HD v Haswell Refresh Celeronu nefungovalo korektně prostředí: vše běželo, jen se vůbec nezobrazoval kurzor myši a videa se mírně trhala. Po příčinách jsem nepátral, vše vyřešilo osazení GeForce GTX 750 Ti, ale tato věc není uvedena mezi „known issues“. Také jsem potkal během prvního dne jeden kernel oops


Co vlastně od „Vivid Vervet(a)“ čekat?

    Téma prostředí, které Ubuntu od přechodu na Unity používá, doznalo oprav chyb a dalších zlepšení kvality a bylo vyvíjeno pro dobrou integraci se systemd. Prostředím je stále sedmičková řada Unity, konkrétně Unity 7.3. Ta přináší lokální menu i pro okna, která nemají zaměření („unfocussed“), je také možno konfigurovat trvalé zobrazení menu, nikoli pouze při najetí myši. Dialogy pro Dash, HUD či odhlášení jsou dostupná i ve fullscreenu a prostředí rychleji startuje i se ukončuje. Pod kapotou mu běží Compiz 0.9.12 s opravou několika problémů souvisejících s proprietárním ovladačem GeForce od Nvidie a plnou integrací pro prostředí MATE (plus je zde upravený gtk-window-decorator).
    Android Studio (Wikipedie), tj. oficiální integrované vývojové prostředí pro vývoj aplikací pro mobilní operační systém Android, bylo vydáno v nové stabilní verzi 3.3. Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení a také na YouTube.
    Byly zveřejněny informace o bezpečnostních chybách v scp klientech. Jedná se o chyby CVE-2019-6111, CVE-2018-20685, CVE-2019-6109 a CVE-2019-6110 v scp z OpenSSH a CVE-2018-20684 ve WinSCP. Zranitelné je také pscp z PuTTY. Server pod kontrolou útočníka může provádět neoprávněné operace na straně klienta.
    Byl jeden podnikatel a jeho zaměstnanci měli stále problém s kompy... Povolal firmu, přeinstalovala kompy zaměstnancům na 'oškubané' Ubuntu. Zůstalo minimum potřebného. Nastavil, na to co v práci měli za povinnost dělat ... A několik let už má se stížnostmi na kompy pokoj.


Nejčtenější články posledního měsíce

    Letošní dubnové vydání přichází zejména s kernelem 3.19, který přináší oproti předchozímu 3.16.x spoustu novinek, mimo jiné v oblasti grafických ovladačů, kde je velmi aktivní zejména Intel na poli svých open-source ovladačů pro integrované grafiky. Jsou zde ale mnohé novinky pro pro další oblasti, Canonical kupříkladu zmiňuje pokrok ve vývoji souborového systému btrfs (vylepšená výměna disků v RAID 5/6 polích), nově je také součástí upstreamu souborový systém overlayfs. Je zde řada vylepšení pro virtualizaci, cloudové služby apod.
    Společnost Oracle vydala čtvrtletní bezpečnostní aktualizaci svých softwarových produktů (CPU, Critical Patch Update). Opraveno bylo celkově 284 bezpečnostních chyb. V Oracle Java SE je například opraveno 5 bezpečnostních chyb. Všechny jsou vzdáleně zneužitelné bez autentizace. V Oracle MySQL je opraveno 30 bezpečnostních chyb. Vzdáleně zneužitelných bez autentizace jsou 3 z nich.
    Z aplikací, které jsou výchozí pro instalačku této verze, jsou zde kupříkladu prohlížeče Firefox 37 a Chromium 41, GNOME je založeno na trošku zastaralejší verzi 3.14, Qt naopak povýšilo na 5.4. PulseAudio je ve verzi 6, kancelářský balík LibreOffice 4.4 přináší vlastní kotel oprav a novinek. Ubuntu Make nově nabízí podporu pro celkových 15 platforem (vč. Android NDK a nejnovějšího Android Studio), nechybí IDE Jako IDEA, pycharm, webstorm, rubymine, phpstorm, eclipse, kompilátor Golang, Firefox developer edition, editor Dartlang či herně-vývojářská platforma Stencyl.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
200
11805
cache: 0024:00:00