Jak na věc


tradiční menu na vánoční svátky

Slovenský velikonoční mazanec

     Uvařená vejce, hermelín a salám nastrouháme nahrubo, cibuli drobně pokrájíme, česnek utřeme se solí. Všechny suroviny promícháme v míse s majonézou...


Jak tedy lze tradiční zahradu chápat?

    1 Houby dejte do menšího kastrůlku a zalijte je vodou tak, aby byly ponořené. Přiveďte k varu. Mezitím oloupejte brambory a nakrájejte na kostičky, očistěte mrkev, celer a petržel a vše pokrájejte nadrobno. Pórek podélně rozpulte a pořádně vypláchněte, aby v něm nezůstala hlína nebo písek, a pokrájejte ho na půlkolečka. Cibuli oloupejte a pokrájejte najemno. Jakmile houby začnou bublat, slijte z nich vodu, nalijte čistou a znovu přiveďte k varu.2 V polévkovém hrnci rozehřejte máslo s olejem a osmahněte na něm doměkka cibuli, trvá to asi čtyři minuty. Pak přisypte mouku a míchejte tak dlouho, až získáte tmavě zlatou jíšku. Zalijte jí 1,25 l studené vody.3 Do polévky přidejte brambory, vlijte povařené sušené houby i s vodou, osolte a vařte asi deset až patnáct minut. Pak přidejte mrkev, celer, petržel a většinu pórku. Stranou si nechte trochu zeleného pórku a do polévky ho přidejte až úplně před koncem vaření. Do hrnce prolisujte česnek a přisypte majoránku. Vařte asi čtyři minuty, pak p
    Pojem tradiční zahrada nelze zaměňovat za označení „Přírodní zahrada“, která musí splňovat přísná pravidla, to je jeden extrém. Druhým extrémem je vzhled většiny nově zakládaných zahrad – živé ploty z jehličnatých dřevin, nelogické a zbytečné zpevněné plochy a zídky, hromady kamení (imitace skalky), několik dřišťálů, stříbrný smrk a japonský javor. To vše zasypané barevnou kůrou, ohraničenou plastovým obrubníkem od přísně sekaného trávníku. Pokud na to majitel zahrady má, jsou vysazeny vzrostlé solitérní stromy, nejlépe tvarované a co nejhustěji. Tady naopak neplatí vůbec žádná pravidla.
     Bagetu nakrájíme na plátky – velmi zešikma, aby byly plátky větší. Tyto plátky naskládáme na plech s pečícím papírem. Postříkáme olivovým olejem a...


Co by tedy v Tradiční zahradě nemělo chybět a proč:

    Svatý Valentýn,nebo také Silvestrovské oslavy a Nový rok, případně i Hellowen – to vše jsou tradiční dny, které si zaslouží speciální pohoštění, občerstvení i jídla. Recepty pro všechny tyto události najdete v této části. Pokud slavíte i svátek sv. Patrika nebo se chystáte na Masopust a karneval, máme zde recepty i pro tyto příležitosti.
    Je logické, že záhony je potřeba vyplet, ostříhat odkvetlé květiny, zalévat, připravit na zimu. Tyto práce by však měly být relaxací a odpočinkem (i když to může být občas pěkná dřina). Pokud práce na zahradě člověka baví a pozoruje přírodu, časem zjistí, že je lepší s přírodou spolupracovat a ne s ní neustále bojovat. Tradiční zahrada nemusí být neustále dokonale ošetřená, ale musí působit harmonicky, člověk by se v ní měl cítit příjemně. V podstatě nikdy nebude hotová, stále se bude vyvíjet, měnit, každý rok nás něčím překvapí.
    kompostér, umístěný ve vhodné části zahrady – správně vyrobený kompost je to nejlepší, co můžete na pěstovaní rostlin použít. V minulosti neexistovaly žádné „zázračné“ rašelinové substráty v barevných pytlích, používal se kompost, hnůj, písek a obyčejná zemina.


Desetitisíce receptů do vašeho mobilu a tabletu

    trvalkové a letničkové záhony - jsou nejtypičtější a nejkrásnější součástí tradiční zahrady, lze použít širokou nabídku trvalek - pivoňky, srdíčka, chrpy, floxy, denivky, třapatky, hvozdíky, levandule, listopadky, podzimní astry, na doplnění se použijí letničky – např. afrikán, ostálka, hledík, slaměnka. Záhon přiláká na zahradu včely, čmeláky, motýly, celý rok pokvete a i při minimální péči bude ozdobou zahrady.
    Miluji vaření mobilní aplikace je jedna z nejobsáhlejších aplikací na českém trhu. Na nic nečekejte a stahujte nekonečnou zásobu receptů do vašeho mobilu!
     Oloupeme a omyjeme jablka s cibulí. Jablka bez jádřinců nakrájíme na tenké plátky, které odložíme. Cibuli nakrájíme na kolečka. Na pomoučeném vále...
    Zahrada by měla být především o rostlinách jejich správné kombinaci, měla by být součástí přírody a částečně s ní splynout. Z toho vyplývá potřeba průběžné péče o zahradu. Připadá mi nesmyslné pravidelné ořezávání okrajů trávníku, tvarování keřů do prapodivných tvarů, hubení každé sedmikrásky v trávníku, vytváření ornamentů z barevné kůry a štěrků.
     Nejdříve upečeme jedlé kaštany, které pak oloupeme, rozmačkáme a dáme do mísy k připravované nádivce. Na nádivku potřebujeme pokrájená krůtí játra...


Stačí se přihlásit nebo registrovat

    Připravíme si 1,5 l vody. Oloupaný česnek utřený se solí rozmícháme ve vodě, přidáme na kostičky nakrájené brambory, kmín, majoránku a část sádla a přivedeme k varu. Vaříme zhruba 15 minut. Když jsou brambory měkké, zavaříme rozšlehaná vejce. Dochutíme solí, polévkovým kořením a špetkou pepře. Do jednotlivých porcí přikládáme na kostičky osmažený chleba.
    půdopokryvné trvalky (kakosty, barvínky, mochny, lesní jahody, mateřídoušky) spolehlivě nahradí mulčování kůrou
    travnaté porosty z některé varianty květnatých luk – při intenzivním využívání pozemku lze založit Zelený chodníček z nízkých lučních květin a travin odolných na sešlapávání, který nahradí pravidelně sečený a udržovaný trávník. Pokud si chcete založit skutečnou květnatou louku, kterou budete sekat pouze 3x ročně, je možné si vybrat, dle stanoviště, z mnoha variant - např. Slunná stráňka, Horská louka, Zámecká louka a mnoho dalších zajímavých porostů. Všechny mají jedno společné – v porovnání s běžně zakládanými trávníky vyžadují minimální péči – nevyžadují zálivku, hnojení, vertikutaci a především nepotřebují časté a pravidelné sečení, v době kvetení je to úžasný kus živé přírody.
    Šetřete přírodu a polévku vařte i podávejte v jednom hrnci. Pokud má hrnec kvalitní nepřilnavý povrch, můžete v něm rovnou připravit jíšku a pak ji jen zalít vodou.


Jak lze tradiční zahradu definovat?

    vzrostlý listnatý strom – může být ovocný (jabloň, třešeň, ořešák), nebo okrasný, typický pro danou lokalitu (buk, lípa, javor, jeřabina). Pokud tyto stromy sázíme, je potřeba znát jejich velikost v dospělosti a vybrat jim vhodné místo, aby se staly dominantou zahrady a ne problémem. Zdravý vzrostlý strom vytvoří na zahradě v teplých dech příjemný stín a mikroklima. Určitě je příjemnější posezení pod stromem, než na rozpálené betonové terase.
     Maso opláchneme horkou vodou, vložíme do hrnce s vařící vodou, osolíme, přidáme koření, přivedeme k varu, var zmírníme a pod poklicí vaříme. Po půl...
    Tradiční zahrada je návratem k něčemu, co zde fungovalo v minulosti, kdy lidé pozemek kolem domu mnohem více využívali. Takové zahrádky si majitelé zakládali sami, používali selský rozum a ne zahradního architekta. Ovocné a okrasné stromy se vysazovali s vědomím, že porostou několik desítek let, byly zde záhony na zeleninu, květiny, drobné ovoce. Nikomu nevadilo, že z listnatých stromů a keřů padá listí, v trávníku kvetou sedmikrásky a pampelišky.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
200
15341
cache: 0024:00:00