Jak na věc


tina turner věk

10 vět, které by muzikanti neměli říkat

    Rozkošné dny ale netrvaly věčně a na vině byl nejspíš Ike. V první polovině sedmdesátých let přestal mít kontrolu nad svým pitím alkoholu a začal brát drogy mnohem více než předtím. Počal se rovněž chovat agresivně ke své ženě – několikrát ji napadl, zmlátil, a Tina dokonce párkrát skončila v nemocnici. Možná za tím stála skutečnost, že to byla ona, kdo pro fanoušky ve slavném tandemu znamenal více a komu dávali najevo svou náklonnost. Když se provalily dramatické potíže v jejich vztahu, na stranu Tiny se přidali i ti, kteří měli rádi kapelu jako celek, a dokonce i ti, kteří fandili spíše Ikemu.
    Kolik let je Tině Turner? Tuto otázku si kladly statitisíce fanoušků v únoru 2008 při vystoupení legendy na předávání cen Grammy. Odzpívala tři skladby (tu třetí s Beyoncé) a dokázala, že je navzdory svému věku stále plná energie. Středem pozornosti je ostatně pokaždé, když se objeví na scéně.
    V roce 1986 vydala autobiografii I, Tina, ve které vyprávěla o svém dětství a manželství s Ikem Turnerem. Vyšla i deska Break Every Rule a při turné k ní se zpěvačka dostala do Guinessovy knihy rekordů, když na jednom koncertu zpívala pro více než 182 tisíc diváků. Bylo to v brazilském Rio de Janeiru a její rekord překonal o dva roky později na stejném místě Paul McCartney, na kterého dorazilo o dva tisíce lidí více.


50 nejzásadnějších singlů roku 2014

    Zajímavé je, že uvedenou skladbu zpočátku na svůj playlist zařadilo jenom jedenáct rozhlasových stanic v Americe. Mravenčí práce manažera Rogera Daviese ale přinesla ovoce a dva týdny po premiéře ji hrálo sto rozhlasových stanic a další se v následujícím čase přidávaly. V září 1984 se písnička
    Tina Turner přišla na svět jako Anna Mae Bullock v městě Nutnush v Tennessee. Je dcerou Afroameričana a Indiánky. S trochou nadsázky lze říct, že svou kariéru odstartovala v devíti letech v gospelových kostelních sborech. Potom ale začala zpívat ve sboru, který vystupoval s formací Ikeho Turnera Kings of Rhythm. Bylo to v roce 1955 a tehdy její fantastická, v letošním roce šedesátý rok trvající hvězdná profesionální pěvecká kariéra začala naplno.


Nominace na čtenářskou desku roku 2014

    V roce 1985 si zahrála jednu z hlavních rolí ve filmu Mad Max 3 a Dóm hromu. Ano, na stříbrném plátně se objevila již dříve, v roce 1975 hrála například ve filmovém muzikálu Tommy, za kterým stála kapela The Who, a měla za sebou i účast v několika televizních seriálech. Roli dominantní Auntry Entity ve filmu režisérů George Ogilvieho a George Millera ztvárnila nicméně mistrovsky. Navíc se v něm hrály i její dva velké hity. We Don’t Need Another Hero se dostal na druhé místo americké hitparády, třetí ve Velké Británii a získal nominace na Grammy i Zlatý globus, skladba One of the Living dostala Grammy za Nejlepší vokální rockový výkon zpěvačky.
    a nahrávala a vydávala pouze málo výrazné soulové písničky, velice smutné obsahem i přednesem. Už už se zdálo, že její pobyt na výsluní definitivně končí. Potom ale nastal zlom.
    Zpráva o rekordu, který vytvořila Tina Turner, obletěla svět a Amerika byla na svou zpěvačku náležitě hrdá. Několik dnů poté jí ale ona trochu nečekaně chrstla ledovou vodu do tváře. Na vlastní žádost se stala občankou Švýcarska. Prošla vstupními testy i pohovorem a získala tamní pas. Na její obranu nutno říct, že se ve Švýcarsku zdržuje již od roku 1995. Žije na curyšském předměstí Küsnacht se svým německým partnerem Erwinem Bachem, naučila se německy a jak řekla magazínu Blick, cítí se tam doma a neumí si představit lepší místo pro život. V červenci roku 2013 se za svého milého vdala.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
200
10798
cache: 0024:00:00