Jak na věc


světlo do koupelny

Trendy: Jakým směrem se ubírají moderní koupelny

    Centrální osvětlení tedy samo o sobě nestačí, ale zanedbatelné není. Utváří celkovou světelnou atmosféru koupelny. S pouhým osvětlením zrcadla by byla koupelna jen šerá kobka. Hlavní svítidlo by mělo být přisazené ke stropu, volně visící modely zde nejsou na místě. Stále oblíbenějším řešením jsou bodová světla zapuštěná do sádrokartonového podhledu. Díky výklopnému provedení bodovek můžete osvítit každý kout místnosti zvlášť.
    ŽÁROVKY:jsou součástí balení-PHILIPS 14W,2xE27,max.14W,230V ROZMĚRY:šířka-230mm,hloubka-120mm POUŽITÝ MATERIÁL:sklo,kov
    Vzhledem ke zvýšené vlhkosti prostředí v koupelně je nutné klást vysoké nároky na zvolený materiál všech svítidel. Při nákupu se rozhodně vyhněte asijským tržnicím a nedůvěryhodným výrobcům. Levné plechové korpusy světel po nějakém čase zkorodují, proto vybírejte světla z kvalitních slitin nebo plastů. Podobné je to i s výběrem tvaru světel. Vždy záleží na vašem konkrétním vkusu, ale pamatujte na to, že stroze tvarovaná stínidla se dobře udržují a nevrhají nežádoucí stíny.
    ŽÁROVKY:je součástí balení-40W,1xG9,max.40W,230V ROZMĚRY.výška-175mm,šířka-40mm,průměr-185mm POUŽITÝ MATERIÁL:kov,sklo


Nejprodávanější

    Informace o ochraně elektrických zařízení před předměty, prachem, vodou a dotykem udává dle ČSN dvojčíslo za písmeny IP. První číslo udává, před jak velkými pevnými předměty je zařízení chráněno (čím vyšší, tím lepší, příklad č. 4 jsou předměty o průměru 1 mm). Druhé číslo je pak ochrana před vodou:
     ŽÁROVKY:součástí balení-PHILIPS 40W,3xG9,max.40W,230V ROZMĚRY:výška-135mm,šířka-650mm,průměr-127mm POUŽITÝ MATERIÁL:kov,sklo Výrobek je vybaven tlačítkem pro zapnutí a vypnutí.
    Pouze s centrálním osvětlením koupelny si rozhodně nevystačíte. I když bude zářit jako vysoce výkonný reflektor, pohled do zrcadla si stejně zastíníte. Zrcadlo vyžaduje samostatné osvícení k tomu určenými svítidly umístěnými po obou stranách zrcadlové plochy. Ta by měla být ve výšce očí, centrovaná s osou umyvadla a osvětlovat jeho přední okraj, jen tak se nebudou tvořit stíny na tváři. Pozor si však musíte dát na to, aby vás světlo neoslňovalo, neodráželo se od zrcadla, a nevytvářelo tak oslepující efekty.
     ŽÁROVKY:je součástí balení-PHILIPS 40W,max.40W,230V ROZMĚRY:výška-249mm,šířka-60mm,průměr-70mm POUŽITÝ MATERIÁL-kov,sklo


Návštěva v domě po dvaceti letech. Nejen to je nové číslo časopisu Dům&Zahrada

    Nežádoucímu oslnění se můžete vyhnout, použijete-li kolem světelného zdroje opálové sklo, které světlo rozptyluje rovnoměrně. I barva světla je v tomto ohledu důležitá – pro koupelnu je nejvhodnější teplá bílá. Nezanedbatelnou roli hrají také lesklé světlé plochy, které intenzitu světla zvyšují a odrážejí lépe než povrchy tmavé a matné. A je dobré na tento efekt odrazu pamatovat.
    ŽÁROVKY:není součástí balení-1xE14,max.25W,230V ROZMĚRY:výška-280mm,šířka-82mm,průměr-320mm POUŽITÝ MATERIÁL:kov,sklo Výrobek je vybaven tlačítkem pro zapnutí a vypnutí na kabelu.
    Svítidla určená do vlhkého prostředí koupelny vyžadují zvláštní zabezpečení. Jaké? To poznáte podle zabezpečení IP (viz závěr článku). Pojďme se ale na světla podívat postupně – od vzhledu, umístění, až k té technice.
    ŽÁROVKY:součástí balení-PHILIPS 40W,1xG9,max.40W,230V ROZMĚRY:výška-135mm,šířka-165mm,průměr-127mm POUŽITÝ MATERIÁL:kov,sklo Výrobek je vybaven tlačítkem pro zapnutí a vypnutí.
     ŽÁROVKY:nejsou součástí balení-2xE14,max.40W,230V ROZMĚRY:výška-165mm,šířka-420mm,průměr-100mm POUŽITÝ MATERIÁL:kov,sklo
    U většiny lidí, kteří se zařizují, panuje stále zažitý pocit, že všechna svítidla, na která narazíme v obchodě, jsou vhodná do koupelny. Omyl! Výběr světla do koupelny je bohužel dost omezený, protože musí splňovat technické požadavky.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
200
11094
cache: 0024:00:00