Jak na věc


surfínie semena

Surfinie – petunie převislá – Saba

    © 2018 Zahradnictví Hrdlička s.r.o., Kontaktovat webmastera, Mapa stránek, Prohlášení o přístupnostiANTEE s.r.o. - Tvorba webových stránek, Redakční systém IPO
    Surfinie jsou poměrně univerzální rostliny, tudíž nemají velké nároky na velikost nádoby, ve které je budete pěstovat. Hodí se balkonových truhlíků i na pergoly či terasy, kde se budou vyjímat v závěsných květináčích. Pokud si chcete surfinie vypěstovat ze semen, začněte v lednu až březnu tak, abyste v květnu mohli vysadit malé sazeničky. Pokud si sazenice přinesete z obchodu domů, chraňte je minimálně následující tři dny před přímým sluncem. Velmi důležitá je jejich dostatečná závlaha, proto jsou ideální volbou samozavlažující truhlíky.
    Vegetativně množená petúnie vyznačující se svým převislým růstem. Ideální do truhlíku pro váš balkon, terasu, pergolu či okno. Pro místa, kde neprší s dostatkem slunce.


Správná péče je záruka krásných a zdravých rostlin

    Surfinie jsou poměrně odolné, ale jedno slabé místo přece jen mají – nemoc jménem padlí. Na začátku léta je preventivně ošetřete postřikem, který pořídíte v zahradnictví nebo v květinářství. Až sezóna skončí, nezapomeňte na včasné zazimování. Uložte je do chladné a světlé místnosti a zalévání omezte na minimum – zalévejte pouze takm aby substrát nebyl úplně suchý, vyhněte se i hnojení.
    Ty běžně koupíte v hobbymarketech a surfinie se vám odvděčí krásnými květy. Do jednoho truhlíku dlouhého přibližně 60cm vysaďte tři, maximálně čtyři rostlinky. Substrát vyberte takový, aby vyhovoval pelargoniím nebo balkonovým květinám. Je samozřejmě běžně k dostání v květinářstvích, zahradnictvích nebo hobbymarketech. Do substrátu je dobré přimíchat také hnojivo, nejlépe to, které uvolňuje živiny po celou sezónu. Dále je možné v případě potřeby surfinie přihnojovat speciálními hnojivy.


Surfinie – petunie převislá – fialová

    Pod označením Surfinia se prodávají převislé petúnie - jejich stonky převisají a ozdobně přepadají přes okraj květináče. Běžné petúnie se rozrůstají do šířky a výšky. Surfinie při dobré péči tvoří dlouhé převisy plné květů bílé, růžové, modré nebo purpurové barvy. Umístění, pěstování a péče o surfínie Surfinie má stonky plné květů a proto je zvláště vhodná pro balkónové truhlíky nebo zavěšené nádoby na terasách a balkonech. Vyžadují slunné stanoviště, snáší však i polostín, kde ovšem méně kvetou. V létě může být surfinie umístěna nejen venku, ale i uvnitř domu. Péče o surfinii je velmi jednoduchá. V době růstu ji zabezpečíme hodně světla a vody, pravidelně jednou za týden přihnojujeme roztokem hnojiva.
    Mnoho z nás jistě zná téměř kýčovité obrázky rakouských, italských či německých domů s obrovskými trsy nádherných barevných květin – surfinií. A mnoho z náš také podlehlo jejich kouzlu a pořídilo si je jako okrasu vlastních oken. Surfinií je několik druhů a každý druh má svá specifika, jak v pěstování, tak ve vhodnosti umístění. Všechny jsou to ale převislé trvalky, to znamená, že pokud je správně zazimujete, můžete se z nich těšit i další roky. Jak je ale správně pěstovat, zalévat, hnojit, zastřihávat a chránit?

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
cache: 0024:00:00