Jak na věc


sušeného mléko jirka

108 komentářů to “Jak děláme domácí jogurt”

    Nikoli, já si dávám pozor na teplotu 95°C. Mléko, pokud ho steriluji, klidně i na méně, pokud ho ohřívám kvůli jogurtu, pak si dávám pozor, aby to bylo 95°.
    Já tedy intoleranci nemám, ani problém s trávením, ale napadlo, když už mléko používám, jestli to třeba není vhodnější víc než klasické dojené. Ale čistě samotné mléko nepiju nikdy, buď v podobě jogurtů, sýrů, tvarohů nebo domácího kefíru.
     U jakkoliv neošetřeného mléka je nutnost záhřevu z důvodu denaturace bílkovin pro vznik tuhé jogurtové sraženiny jasná. U mléka ošetřeného šetrnou pasterací je problém ten, že nízká teplota záhřevu + doba záhřevu při šetrném pasterování nemusí stačit (a obvykle nestačí) k dokonalé denaturaci bílkovin v mléce a výsledný jogurt je tudíž řídký. Proto je při výrobě jogurtu i mléko z automatu ošetřené šetrnou pasterací NUTNÉ přehřát při vyšší teplotě/ převařit.
    vyňato z textu:Jogurtovou kulturu si objednávám u Milcomu http://www.milcom-as.cz/ Není to nic extra drahého – 30,- za pytlík na 1l mléka a poštovné, které stojí 150,- ,


Jsou v trvanlivém mléce nějaká E-čka?

    Jistě byste mohla mléko pro očkování mraženým zákysem vytemperovat na 46°C, nebo ho na teplotu 45°C po přidání mraženého zákysu přihřát. Ale takto v domácích podmínkách nějaký ten stupínek níž nehraje zas takovou roli. Případně byste mohla třeba po 2 hodinách vyměnit teplou vodu v termoforu, aby byla teplota v průběhu zrání vyrovnanější. Pravděpodobně by se tím doba o malinko zkrátila. Určitě si s tím může člověk ještě nějak pohrát.V domácích podmínkách se dá konstantní teplota udržet pouze v jogurtovači, což představuje další náklad a spotřebu proudu. Takže osobně raději vyměňuji zavařovačky s vodou v peřinách :).
    Tajemství krémových jogurtů spočívá v tom, že se po vyzrání v jogurtovači, peřinách, termoboxu… ještě teplý rozmíchá, může se lehce prošlehat metlou nebo stačí jen promíchat lžičkou, případně vidličkou. Pokud chceme jogurt přislazovaný nebo s ochuzující složkou (rozmačkané čerstvé ovoce, ovocný protlak, džem, vlažná rozpuštěná čokoláda, čokoládové hoblinky, opražené sekané oříšky, med, karamel, spařené kakao, vanilínový cukr, karamelové Salko, Pikao, vločky, hrozinky…), přidáme do jogurtu právě v tomto momentě a dobře promícháme. Skleničky uzavřeme a umístíme na nejméně 12 hod. do lednice, kde jogurt v chladu ještě vyzraje, ztuhne a získá krémovou konzistenci. Je také možné jogurt kultivovat v jedné nádobě a rozmíchaný + ochucený následně přelít do skleniček nebo ho ve velké nádobě ponechat.


Centrum nastavení ochrany osobních údajů

    Přesně tak, do zavařovaček, do gastronádoby, do kyblíčku, do papiňáku, do čehokoli, přikrýt peřinou a doporučuji na to ještě deku. Nedělám to jinak, protože v malých skleničkách to pro naší rodinu fakt není :))
    Ja nekde cetl, ze hlinik z krabice reaguje nejak s tukem v mlece a vytvari neco nedobreho. Pres hlinik ma sice byt voskovani (mozna spis zase nejaky plastik), ale kdovi, jestli prece jen hlinik mistama neni obnazen (treba ohyb, v rozich krabce atp.). Druha vec je, ze to slavne HOMOGENIZOVANI rozmixuje tuk na velmi male castecky, ktere telo ale neumi zpracovat a pak se dostavaji primo do krve atp. :-(


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
200
10494
cache: 0024:00:00