Jak na věc


stylista pro ženy

Módní trendy podzim – zima 2013 / 2014

    I zdánlivě volný týden mezi oběma bloky kurzu není týden pro zahálení, ale týdnem plným samostatných úkolů, které zahrnovaly nejen analýzu stylu vybrané celebrity, ale také komplexní návrh corporate stylingu pro reálnou společnost, do jejíž pobočky je potřeba se zajít podívat. K naší radosti dopadly v minulých ročnících i samostatné práce skvěle a výsledky předčily naše očekávání.
    Naordinujte si dovolenou. Nákupy se mnou můžou být rychlé, ale taky se po obchodech můžeme pohybovat klidně půl dne. Pokud nestihneme koupit vše, co jsme chtěli, napíšeme si do diářů další datum, kdy půjdeme po vysněném kousku znovu. A naposled. Slibuju. Jsem perfekcionista, takže dokud nebudeme mít vše, co jsme si řekli, nepřestanu se po tom pídit. Klidně i sama. A donesu vám to i domů.
    Petr Lukeš, praxe v oboru od rou 1995, práce pro Yves Saint Laurent, Dior, později tvorba trendů kolekcí pro Salvette, v oboru přednáší od roku 95, od roku 1997 prezident Asociace vizážistů a stylistů ČR. Praxe při líčení pro módní fotografii, přehlídky, TV a také širokou vlastní klientelu. Od roku 2001 se plně věnuje také módní fottografii. Více o lektorovi najdete na webu petrlukes.com


Obtížnost kurzu a požadované předchozí vzdělání:

    Cílem kurzu je provést vás od výzkumných metod módy k hlubším znalostem systému fungování módy, včetně její kulturní a historické, sociologické a technické komponenty. Budete schopnosti nejen interpretovat trendy, ale také vytvářet vlastní styl, včetně jeho vhodné prezentace.
    Druhý pětidenní blok pak intenzivně prověří nově nabyté zkušenosti v praxi. Všichni budoucí absolventi si vyzkouší praktickou práci stylisty: nanošení stylingu z obchodů a showroomů, praktické aranžování oděvů pro fotografování a styling na modelkách pro focení. Získají tak praktické poznatky od precizní katalogové práce, přes page layout až po styling na modelkách.
    Ha! Fakt tohle existuje! A jak to funguje? Jednoduše. Znáte to... jste v kabince, zkoušíte si tohle triko, tamtu košili, pak taky kalhoty a... musíte se vyfotit a poslat to kolegyni z práce, která je už tak dost naštvaná na to, že jste zhubla pět kilo, takže vám řekne, že vám tenhle outfit nesluší, protože vám dělá ty faldíky na bocích, ale přece spíš máte dát na svůj vlastní pocit. Jo, jenže díky ní se budete soustředit na ty faldíky, který tam vážně nejsou. A jestli jsou, tak já vám poradím, jak je efektivně schovat a jak naštvat kolegyni ještě víc, protože dáte na odiv něco jiného.


Intenzivní desetidenní kurz zaměřený na praktické postupy a jejich trénink. Kurz vás naučí zásady stylingu, stylistické postupy a triky. Naučíte se analyzovat styling. Recenzovat styling. Navrhovat kompletní outfit. Prvních pět dnů vás čeká intenzivní příprava a osvojení znalostí a dovedností. Navazují tři dny domácí přípravy a prací. Poté ryze praktické další dva dny ve kterých uplatníte znalosti z první části a domácí přípravu při práci na modelkách a praktickém stylování.

    Pomůžu vám s vytříděním šatníku, výběrem pro vás vhodného oblečení, správným zvolením outfitu na danou příležitost, sestavím základ šatníku, díky kterému si ráno stihnete dát ještě kafe, protože obléknout se vám zabere maximálně 5 minut.
    Cílem kurzu Stylista je provést absolventa od výzkumných metod módy k hlubším znalostem sytému fungování módy, včetně její kulturní a historické, sociologické a technické komponenty. Budete schopnosti nejen interpretovat trendy, ale také vytvářet vlastní styl včetně jeho vhodné prezentace. A to v oblastech korporátního, osobního, magazínového, katalogového, komerčního a merchandising stylingu a zejména pak v oblasti módního stylingu a stylingu na fotografii. Naším cílem je připravit stylistu jako osobnost s hlubokými znalostmi, širokou škálou dovedností a zejména jako osobnost s vlastním módním názorem, který je schopna svou prací vyjádřit a dokonale sladit s danou situací.


Nové číslo Makeup Magazinu 1 – 2016

    Za ty roky jsem díky personal shoppingu zvedla sebevědomí spoustě lidem. S většinou z nich jsem stále v kontaktu a musím říct, že jsem na ně neskutečně hrdá, protože díky našemu společně strávenému času se naučili základům stylingu tak, že mě vlastně ani vůbec nepotřebují. Jen někdy. A jen proto, že se potřebují utvrdit, že jejich outfit je vážně skvělý.
    Kompletní práce stylisty v odvětvích fotografického, komerčního, módního i osobního stylingu. Dobrá orientace v materiálech, barvách estetice a módním designu.
    Trvá většinou 2 hodiny až půl dne, někdy to je i návštěva na dvakrát. Na tuhle „session“ u vašeho šatníku doporučuju si zařídit volno a manžela nebo manželku poslat s dětmi do ZOO nebo na wellness. Budeme potřebovat klid, spoustu ramínek, místa, tužku a papír a tu nejlepší náladu.
    Zadání domácí práce ja příprava na druhý praktický blok. Vytvoření moodboardu a skic na dané téma. Analýza stylu celebrity. Příprava oděvu a samostatného stylingu na fotografování katalogového stylingu a merchandise stylingu a příprava na praktický editorial.
    Před šesti lety jsem se rozhodla dělat naši republiku hezčí. Koukatelnější. A tvrdě bojuju proti názoru, že móda je povrchní. Není. Protože tím, jak vypadáme, říkáme světu, kdo jsme. Dobrý outfit dokáže opravdu daleko víc než jen hezky vypadat.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
200
12780
cache: 0024:00:00