Jak na věc


straka obecná-potrava

Zvířata zobrazená ostatními uživateli

    Od časného jara až do pozdního podzimu hlavně hmyz, který ovšem nechybí zcela ani v zimě. Potravu hledají ptáci na zemi i při propátrávání křovin. Straky loví polní myši a vybírají ptačí hnízda až do velikosti snůšky bažanta. Sbírají i zvířata přejetá na silnicích a jsou přitom tak obratné, že jen výjimečně padne autům za oběť i sama straka. Přiživují se i na mrtvé zvěři, když ji předtím narušila větší zvířata. V zimě navštěvují í smetiště a živí se nabotnalými obilními zrny a jinými semeny.
     Samozřejmě, ne každý "obchodník s mláďaty" je ten bezcitný vykrádač hnízd, ale většinou je vztah těchto lidí ke strakám velice povrchní a čistě věcný. Pořídíme-li si stráče touto cestou, můžeme nepřímo zasadit naší přírodě pěkný šrám. Další nevýhodou tohoto postupu je, že nemáme žádnou představu o původu, či stáří mláděte. Sečteno a podtrženo: Pořizovat si mládě touto cestou rozhodně nedoporučuji.
    Let strak je pomalý a třepotavý, ale i tak zručnému letci jako je jestřáb působí takové problémy, že si strak raději nevšímá. Mladé ochočené straky jsou velmi přítulné, jsou však poněkud obtížnými chovanci hlavně proto, že kradou třpytící se předměty, jako jsou např. brýle, klíče nebo šperky.
     Nastala zima, čas půstu a strádání. Udělejme něco pro naše straky domácí a upravme jim jídelníček do trochu skromnější, zimní podoby - prospěje jim to.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
200
8300
cache: 0024:00:00