Jak na věc


strachotín

Kemp Strachotin(ubytování v mobilních domkach)

    V těchto dnech probíhá kácení vegetace přestárlých dřevin v naší obci. Týká se to i thují na hřbitově, které v ploše i mezi hroby představují nebezpečí úrazu osob, pádu na pomníky a problémovou údržbu. Dále na dětském hřišti, přilehlém malém parčíku i na ulici Sklepní. Většinou se jedná o dřeviny a porost proschlý, poškozený nebo svým vzrůstem zasahující do elektrického vedení. Část proto musí ustoupit nové výsadbě, která ji v jarních měsících nahradí a doplní odhalený prostor. Mladým stromům bude možné upravovat figuru včas, alespoň 1 x za dva roky a tím co nejdéle prodloužit jejich bezpečnou životnost.  
    Majitel objektu nemá vyplněn kalendář obsazenosti. Volné termíny zjistíte přímým kontaktem na majitele. Pro zjištění volných termínů použijte odkaz dotaz majiteli nebo rezervovat. Děkujeme za pochopení.
    Musíme brát však ohled na finanční náročnost výsadby i  následné péče, která je náročnější zvláště v našich velmi teplých klimatických podmínkách. Proto se snažíme z velké části  zajistit výsadbu a závlahu v rámci dobrovolnosti našich občanů. 
    Sněhule severní se v posledních letech ojediněle objevují na kamenitých hrázích u dolní Novomlýnské nádrže a i letos tam ornitologové již jednu objevili. V loňském roce tam zimovalo celé hejnko a je tedy možné, že se objeví i další. Jelikož jde o drobného ptáka, který se ukrývá v nízkém porostu, lehko unikne pozornosti kolemjdoucích. Pro ornitology a pozorovatele ptáků je to rarita, za kterou jsou ochotni cestovat i přes celou republiku.


Pozvánka na besedu a výstavu do Hustopečí

    Strachotín se nachází v jihovýchodním cípu České republiky. Obec leží 9 km od města Hustopeče u Brna, kde je odbočka z dálnice Brno - Bratislava. Historie obce je velice zajímavá. Po vzniku Československé republiky nesla obec úřední název Strachotín s německým ekvivalentem Tracht. Po roce 1945 dostala název Strachotín.Ves patří ke starým sídelním oblastem tohoto kraje, neboť z roviny vystupující Pavlovské kopce byly již od pravěku významným orientačním bodem pro kupce, válečníky nebo poutníky. Mezi nejvýznamnější archeologické lokality patřila Petrova louka, která ale bohužel zmizela pod hladinou vodního díla Nové Mlýny. První písemná zmínka o obci je z roku 1046. V roce 1334 patřil Strachotín k mikulovskému panství.Od té doby byl uváděn jako městečko, což mu povolovalo pořádat pravidelné trhy. V roce 1582 udělil císař Rudolf II. Strachotínu právo na dva jarmarky a týdenní trh. Později byl Strachotín začleněn pod okres Hustopeče. Život místních lidí poznamenaly časté války, protože při
    Zeleně v obci není nikdy dost. Listnáče , jehličnany i nízké dřeviny tvoří příjemný stín, přirozenou bariéru proti prašnosti, a při vhodné výsadbě souboru dřevin splní účel ochrany i proti ničivému silnému větru. Také poslouží i jako úkryt a k zahnízdění drobnému ptactvu.  K doplnění původního porostu dojde i na Saulokně, která bohužel vlivem času přichází o své kouzlo starých vrb a kouzelných zákoutí. 
    Pomáháme Vám s výběrem a rezervací ubytování nejrůznějšího typu v České republice i na Slovensku. Rezervujte si ubytování online z pohodlí domova, rychle, bezpečně a bez starostí.
    Provoz sběrného dvora zajišťuje STKO Mikulov, který jej má v pronájmu. Tato firma čtvrtletně přebírá od pracovníka sběrného dvora vyplněné očíslované provozní deníky, vybranou hotovost a  příjmové doklady, které zkontroluje a zkopíruje. Obec vyplatí firmě STKO z vybrané částky 10 % dle smlouvy.


Otevřené sklepy Strachotín 2017

    Velmi vzácným zimním hostem na jihu Moravy je sněhule severní, která k nám přilétá až ze severské bezlesé tundry. Je to drobný pěvec připomínající pěnkavu, na rozdíl od ní je však sněhule velmi světlá. U samců převažuje bílá barva na hlavě, prsou i břichu. Výrazné bílé peří v křídlech i v ocase je vidět zejména v letu.
    Sbor dobrovolných hasičů Strachotín provede v sobotu 22.dubna od 9.00 hod. v naší obci sběr starého železa. Pokud má někdo nepotřebné železo, prosíme, dejte před dům. Můžeme i pomoci s vynesením těžkých věcí.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
cache: 0024:00:00