Jak na věc


starožitný porcelán tři grácie

STAROŽITNÉ PÁROVÉ NOČNÍ STOLKY DUB ODKLÁDACÍ STOLEK

    Jídelní stůl, který vám ukážeme v dnešním článku, už by leckdo odepsal. Bystré oko v něm ale odhalilo vhodný kousek do stylového interiéru. A vy se teď s námi můžete podívat, co musel takový stůl podstoupit, aby se z něj stal nejen vhodný, ale i krásný kus interiéru. Více zde
    Na našem webu Vám chceme představit vždy jeden styl v komplexní podobě jeho historie , jeho použití v současnosti , jeho zpracování naší dílnou (v rubrice ,,jak se to dělá?), a také bude-li v nabídce ,taktéž k prodeji (např.sedací nábytek).Dnes je to Biedermeier (v rubrice dějiny stylů) - jeden ze stylů jež charakterizuje zdejší krajinu svou praktičností a smyslem pro estetickou umírněnost.
    V našem odkazu na facebooku můžete aktuálně sledovat reportáže z jednotlivých prací -jak postupují ,jak se vyvíjí od samého počátku po doufejme zdárný konec
    Tam v interiéru kde dnes nalézá výsadní postavení televize či počítač byl dříve dominantou psací komodový kabinet - důkaz to osvíceného ducha majitele a také jeho solventnosti ( to zůstalo dodnes).Jaké modely byly typické , jak se časem proměnily a jak je dne lze opravit dozvíte se více v našich rubrikách Dějiny stylů a Jak se to dělá


starožitné velké salonní křeslo ušák Thonet Vídeňská secese /R/

    Gustav Klimt, Josip Plečnik, Pavel Janák,-Ti všichni slaví letos svá výročí.Tak jak jsme před dvěma lety vzpomínali na Adolfa Loose ,Jana Kotěru (narozen 1871) či Josefa Hoffmanna (výstava ve vídeňském Belvederu) ,tato generace pokračuje a nám to dává na srozuměnou s jakými velikány vstupovala střední Evropa do 20.st.Letos se můžete přešvědčit o jejich talentu a umu jak u nás (Trmalova vila) tak u jižních sousedů ve Vídni.tam Vás pozve kurzor našeho Navigátoru.
    Při vybavování skanzenu nám rukama projde mnoho pěkných kusů nábytku. Ne všechny jsou ale ve stavu nebo počtu, ve kterém vyhoví našim nárokům. A to byla příležitost zpracovat pro Vás reportáž ze vzniku jedné židle.
    V rubrice dílna Říčany vás chceme seznamovat pravidelně s naší aktuální prací a našimi pracovními novinkami ,které by pro vás mohli být zajímavé.Na začátku je slušné alespoň se blíže představit -tak, prosím ,zde.
    Minule jsme se soustředili na konstrukci oné selské židle. To však byla jen polovina práce, protže minimálně stejnou část výsledného dojmu tvoří povrchová úprava...
    Proč volit stylové předměty do svého okolí? Kdy se rozhodnout pro starožitný originál a kdy pro repliku? Co mají společné se současností ? Vše ve stručném přehledu a porovnání zde.


Nejnavštěvovanější starožitnosti

    Jako vždy se k nám (pouze na náš web, naštěstí ) některé události dostanou se zpožděním. Loni oslavila výročí na trůnu Commonwelthu královna Alžběta II. a my jí proto dnes blahopřejeme průřezem interieru Anglie 18.st. Za rok pak podobně oslavíme narození potomka královské rodiny a dostaneme se o periodu výš- do 19.st. Ale možná kdo ví -i dříve... proto raději sledujte !
    Když věkem zkřehne dubová konstrukce vašich elegantních židlí natolik, že už nezvládnou každodenní zátěž, je na čase přistoupit k nějakému komplexnějšímu řešení. Pojďte zhodnotit, jak se nám to povedlo...


STAROŽITNÉ NÁSTĚNNÉ ZRCADLO RONDOKUBISMUS DUB /R/

    Na stránkách antikpraha.cz naleznete  starožitný nábytek a další starožitnosti takřka všeho druhu. Prostřednictvím tohoto webu můžete realizovat nákup i prodej starožitností. S prodejci uvedenými na těchto stránkách si můžete dohodnout také výkup starožitností. Starožitnosti vybírejte v následujících kategoriích: bufety. starožitné hračky, kočárky, dětský nábytek, starožitný nábytek - etažéry, filatelie - poštovní známky, historické pohlednice, starožitné hodiny, starožitné hodinky, bazar hudební nástroje, starožitná kamna a krbové obestavby, keramické nádobí, starožitné knihovny, koberce, gobelíny, starožitné komody a prádelníky, obývací pokoje, jídelní sestavy, ložnice sestavy, sedací soupravy, nábytkové komplety, kovové nádoby a nádobí, kovové svícny, starožitná křesla, starožitné lavice a lavičky, lovecké trofeje, numismatika ceník, starožitné obrazy, plechové květináče, pohovky, sedačky, gauče, nástěnné police, poličky na zeď, porcelánové šálky a podšálky, starožitné hrnky na kávu
    Antikpraha.cz vytváří výhodnější podmínky pro nákup i prodej starožitného nábytku a dalších starožitností. Cena zboží totiž není navýšena o provizi pro provozovatele katalogu. Starožitný nábytek a jiné starožitnosti tak můžete buď levněji získat, nebo výhodněji prodat. Náš bezprovizní systém tak zároveň umožňuje kontakt mezi kupujícím a skutečným prodejcem starožitnosti, což umožňuje prostor i pro navázání dlouhodobější spolupráce. Na našich stránkách najdete starožitný nábytek a jiné starožitnosti od starožitníků, starožitnictví, galerií, aukčních síní i jednorázových prodejců z celé České republiky. V případě že máte zájem o nějaký kus starožitného nábytku nebo jinou starožitnost, kontaktujte přímo prodejce uvedeného v inzerátu. Antikpraha.cz není prodejcem starožitného nábytku, ani jiných starožitností. Antikpraha.cz je pouze katalog starožitného zboží, prodejen, prodejních galerií a aukcí.


STAROŽITNÉ SECESNÍ VELKÉ ZRCADLO /R/

    .Jako první probíhá rekonstrukce psacího stolu z reality zámečnického ponku do své původní podoby.( Jak se to dělá?)
    Průřez některými pracemi loňského roku. o kterých si myslíme, že nechaly stopu v naší dílně a potěšily naše zákazníky.Vše v rubrice - Dílna Říčany.
    Opět vám nabízíme pohled do Restaurátorské dílny Říčany. Tentokrát se jedná o pěkný sběratelský kousek. Ale aby byl stejně funkční jako zajímavý, potřeboval přeci jen zásah restaurátora...
    Galerie Karoline se zabývá: aukčním prodejem starožitností, výkup, či komisním prodejem. Zaměřujeme se na starožitný nábytek, starožitnostné obrazy, busty, zámky, sochy, asiatiku, starožitné kování, a veškeré ostatní starožitnosti.
    Když se na nábytku sejde poškození vodou s neodbornou snahou o nápravu, může z toho vzniknout i zajímavá práce. Práce pro restaurátory.
    Začínáme na našem webu s abecedou výrazů, které souvissí s touto oblastí -archytektura,řemesla,technologie,umění.Dnes zakládáme první pojmy od písmene A (viz.Slovník) . Postupně ,doufejme zaplníme zdárně celou abecedu .

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
200
14440
cache: 0024:00:00