Jak na věc


srážlivost krve

Fyziologie (jak to má fungovat)

    Riziko zvýšeného srážení krve (trombózy) roste v případě zpomalení krevního oběhu, sníženého množství vody v krvi, zánětu v těle, vlivem toxických látek poškozujících cévy i složky krve. Pro rozvoj trombózy je většinou potřeba přítomnost více příčin zároveň.
    Moderní medicína využívá léky na ředění krve, respektive proti jejímu srážení (antitrombotika). Pro podporu krevní cirkulace se používají obvazy, stahovací punčochy, venofarmaka, některé případy lze chirurgicky operovat.
    Nebezpečí trombózy spočívá především v tom, že se uvolní vzniklá krevní sraženina (trombus) a začne cestovat krevním oběhem (potom jí říkáme embolus), až způsobí ucpání cév (kdekoliv v těle), což může být fatální především pro srdce, mozek, nebo plíce.
    Zvýšené srážení krve se nemusí dlouhou dobu nijak projevit. Až částečné či úplné ucpání jakékoliv cévy se projeví v dané části otoky, zvětšenými, až křečovými žílami, fialovým zbarvením oblasti, nebo i velice nebezpečnými komplikacemi.
    Uvedené články a rady nemohou nahradit osobní návštěvu lékaře, či kvalifikovaného terapeuta, protože TOTOŽNÉ ONEMOCNĚNÍ MŮŽE MÍT ROZDÍLNÉ PŘÍČINY. Články a rady nám však mohou ukázat možné cesty, jakými lze usilovat o své zdraví.


Byliny podle moderní medicíny

    Zranění na kůži, ale například i na výstelce střev, znamená krvácení. Srážecí schopnost krevních destiček naší krve umožňuje rychle ránu zacelit a předejít krevním ztrátám. Samotné srážení krve můžeme přirovnat k řemeslné dílně, ve které každý dělník dělá jinou činnost, ale všechny vedou k jednomu cíli. Pokud jeden dělník selže, nebude konečný výrobek fungovat. Stejně tak je srážení krve složeno z mnoha malých úkolů, ve kterých figurují krevní destičky, bílkoviny, i stěna cév.
    Jakmile je poraněné místo opraveno, ujímá se řídících otěží fibrinolytický systém, který naopak rozpouští krevní sraženiny.
    Krev je nepostradatelný dopravní systém našeho těla, jenž přináší všem buňkám kyslík (O2), živiny, a odvádí odpadní látky a oxid uhličitý (CO2).
    459 popsaných nemocí, 517 článků bylin, 180 článků potravin, 136 skupin léčiv, 26 vitaminů a minerálních látek

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
200
9241
cache: 0024:00:00