Jak na věc


sál hlavní nádraží divadlo

Sdílejte stránku na sociálních sítích

    Jeden z největších sálů v ČR, největší v Královéhradeckém kraji. Variabilní prostor s tanečním parketem, nebo stupňovitou divadelní stavbou, lze využít na konference, výstavy, divadelní představení, plesy, módní přehlídky, sportovní a taneční akce. Sál bez denního světla má dvě přísálí s okny. Sál je vybaven kvalitní zvukovou i osvětlovací technikou, prostorným jevištěm s velkým šatnovým zázemím.
    Množnost datové projekce z projektoru BARCO DP2K-20C o výkonu 20.000 ANSI lm na projekční plátno 7 x 6 m. Pro využití celé plochy plátna doporučujeme použít formát 4 : 3 (7 x 5,25 činné plochy).Základní zdroje signálu jsou multimediální PC a BlueRay diskový přehrávač v režii.
    Tahle otázka mi přijde spíše jako špatný vtip, ten sál už tu měl být dávno. Pomohl by orchestru, publiku a snad i kritikům by se lépe psaly jejich bonmoty.
    Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
    „Vzpomínám si, že mi v roce 1946 říkal tatínek, že teď po válce dostane Brno velký koncertní sál už brzy. Za uplynulých sedmdesát let se ta představa změnila v sen. Je nejvyšší čas jej splnit a vypadá to, že je to reálné.“


6 kusů inteligentních hlav ROBIN DLS Profile:

    „Vypadá to, jako by koncertní sál patřil do kategorie luxusu. To je ovšem omyl. Koncertní sál je v podstatě taková posilovna ducha – a není pochyb o tom, že tak velké město jako Brno, navíc s takovou hudební tradicí, by tuto posilovnu bohatě využilo.“
    Základní ozvučení je dvěma Line Array systémy Martin Audio složených z 8 kusů W8LMI a jednoho subwooferu WMX. Pro odposlechy na jevišti jsou určeny profesionální monitory Martin Audio F8 - 6 ks a LE1200 - 6 ks. Výkonové zesilovače Powersoft jsou digitální procesorové s celkovým výkonem 20 kW pro hlavní ozvučení. Pro konferenční ozvučení jsou navíc použity vykrývací soustavy mini Line Array Martin Audio Omniline a stropní reproduktorové soustavy Sound Tube. Pro jejich výkonové napájení jsou použity opět digitální procesorové zesilovače Powersoft. Režijní zpracování signálu je na digitálním mixážním pultu Allen Heath iLive112 s 48 vstupy a 16 výstupy s kontrolními odposlechy Genelec. Snímání signálu je 10 bezdrátovými mikrofony AKG a řadou profesionálních dynamických a kondenzátorových mikrofonů.


Jiří Stivín, hudebník a skladatel

    „Brno jako významné středisko umění a mezinárodně proslulé centrum života Leoše Janáčka a jeho hudby potřebuje naléhavě moderní koncertní sál, a to odnepaměti. Zkušenosti všech dirigentů světa říkají, že symfonický orchestr bez prostředí adekvátního jeho přirozeným ambicím strádá. Filharmonie Brno je těleso, které si vzhledem ke své pozoruhodné tradici i kvalitě takový sál více než zaslouží.“
    Klášter a nemocnice byla vždy centrem, kde se spojovaly myšlenky ducha, medicíny, etika a umění. Dohromady se podporují a slouží k upevnění morálních hodnot naší společnosti.
    Pro připojení k el.síti na jevišti slouží 4 podlahové krabice 230v/16A umístěné po bocích u stěny, 2x vlevo,2x vpravo.Jsou využívány zejména k připojení hudebních aparatur hudebních skupin apod.
    „Filharmonie Brno má snad nejhorší pracovní podmínky ze všech orchestrů v republice. Nový sál dlužíme památce Leoše Janáčka, jehož vrcholná díla nemáme kde hrát.“
    Dále je k dispozici 20 kusů LED reflektorů PAR 64 (s možností RGB míchání barev), které jsou obvykle používány k osvětlení zadní obloukové stěny jeviště.
    Tahy - je možno využít 12 ks tahů k zavěšení dalších efektových světel, bannerů, dekorací, atp. na konstrukci Alutruss-Trisystem ve třech řadách o délkách 20, 18 a 16 metrů. Maximální zatížení jednoho tahu - 250 kg, maximální nosnost jedné řady - 1 tuna.


Alena Štěpánková-Veselá, varhanice, emeritní rektorka JAMU

    Od té doby jsme se v Brně naštěstí alespoň v něčem posunuli. Máme kvalitní symfonický orchestr, ale s koncertním sálem jsme na tom zatím stejně jako za Janáčka.
    „Brno je město mému srdci nejbližší a tak to i zůstane; proto nemůžu zůstat lhostejná, když vidím, v jak nevyhovujících podmínkách pracují moji kolegové z filharmonie a jak jsou ochuzováni posluchači brněnských koncertů.
    Kongresové, výstavní a společenské centrum ALDIS se nachází v klidném prostředí na levém břehu řeky Labe nedaleko historického centra Hradce Králové. Bylo otevřeno v roce 1993. Svými možnostmi využití patří mezi jedinečné budovy v městě Hradec Králové i v celé České republice.
    „Kultura je ta správná cesta pro Brno. Máme obyvatelům Brna, potažmo střední Evropy co nabídnout, jen je tomu třeba vytvořit vhodné podmínky. Jedním z nezbytných kroků je dle mého názoru i zbudování kvalitního hudebního sálu – nejen z respektu k dílu Leoše Janáčka, ale především jako investici do naší budoucnosti.“
    Další možné připojení externích zařízení je v prostoru jeviště, kde lze po obou stranách připojit zařízení s koncovkou: HDMI / VGA / S-Video / Video RCA, vše včetně zvuku.


Iva Bittová, houslistka a skladatelka

    „Besední dům je krásný prostor, ale pro brněnskou filharmonii není ideální, nedají se v něm totiž hrát velká symfonická díla. Přeji filharmonii nový koncertní sál, aby už konečně nemusela hledat azyl v divadle, ale přesunula se do vlastního.“
    Je to asi tak, jako kdyby Kometa musela trénovat na zamrzlém rybníku a byly po ní vyžadovány špičkové výkony. Pokud Brno v nejbližších letech nepostaví nový koncertní sál, propásne významnou příležitost stát se pravou kulturní metropolí.“
    Víceúčelový sál vhodný především pro koncerty, konference, sympozia, vzdělávací akce, slavnostní ceremoniály, kontraktační výstavy, plesy, módní přehlídky a jiné společenské akce. Maximální kapacita je 881 míst.
    Praktikábly - celkem 80 m2 praktikáblů - variabilní moduly 2 x 1 m. Možnost elevace na jevišti ve třech výškových stupních (15, 30 a 60 cm), nebo molo – variabilní prodloužení podia ve výšce pevného jeviště.Sametové výkryty - možnost zmenšení scény zavěšením tmavěfialových výkrytů, které spolu se zadním horizontem vytvářejí kompletní vykrytí scény.
    Plán sedadel Velkého sálu Kongresového centraPlán sedadel Velkého sálu Kongresového centra s přístavkyPůdorys Velkého sáluPůdorys přízemí a foyerPůdorys 1. podzemního podlažíPůdorys 1. balkonu a foyer


Elegantní architekura a vybavení

    Sál je vybaven sekčním osvětlením sálu; pro účely koncertů a dalších akcí také kvalitním scénickým osvětlením s ovládáním přes světelný pult z režie sálu.Světelný pult Philips Strand Lighting Palette je využíván k ovládání stacionární stmívací jednotky Nova Lighting EDS 72 (72 stmívatelných okruhů) Konvenční osvětlení..Možnost připojení DMX signálu také z jeviště. Ve stropním podhledu je umístěno 6 divadelních reflektorů Teclumen Atto PC 2000 a 8 ks Teclumen Curva PC 1200. Na podvěsech 2. balkónu je 8 reflektorů (4x Teclumen Atto 2000 a 4x profilový reflektor R.Juliat 600 sx/1000W. Před jevištěm,v rozích balkónů jsou na každé straně umístěny světelné baterie s šesti reflektory (3x profil.R.Juliat 600sx/1000W a 3x Teclumen Curva PC 1200/1000W). Nad jevištěm možnost zavěšení příhradových konstrukcí na 12 lanových tahů ve třech řadách a následné montáže dalšího osvětlení nebo dekorace. K dispozici jsou také 2 ks sledovacích reflektorů R.Juliat Cricket 1000W se stojany. 
    Navíc, Leoš Janáček, skladatel z těch největších a mému srdci nejbližších, by se v nebi dmul pýchou a třeba by nám seslal svou novou symfonii. No, nevím, ale lásku a požehnání určitě!“
    Ve velkém sále je instalován kongresový ozvučovací systém. Sál je dále vybaven kanálovými infrazářiči s možností poslechu mluveného slova prostřednictvím bezdrátových kanálových přijímačů se sluchátky (240ks). Velký i malý sál je vybaven indukční smyčkou umožňující poslech i nedoslýchavým.
    „Pokolení bez lásky, jakým písmem se zapíšeš do dějin trýzně?  Kde jest hudba, která k tobě blízce promluví? Kde jsou zdi, které tu hudbu obejmou? To se píše na třetí straně scénáře představení Leoš aneb tvá Nejvěrnější, kterou hraje Divadlo Husa na provázku sídlící v Brně – městě Leoše Janáčka.“

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
200
16606
cache: 0024:00:00