Jak na věc


roupy inkubační doba

O co zajímat a na co se ptát u lékaře

    Roupy jsou dostatečně velké, aby mohly být pozorovatelné pouhým okem. Pro ujištění ve správnosti diagnózy se provádí test s lepící páskou, která se nalepí hned ráno po probuzení do oblasti konečníku, odstraní se a odešle se na parazitologické vyšetření, kde je pomocí mikroskopu potvrzena přítomnost vajíček roupů.
    Dbejte na osobní hygienu a častěji si myjte ruce, zejména před jídlem. Vyhněte se kontaktu s dalšími lidmi a častěji měňte ložní povlečení a spodní prádlo. Zastřihujte nakrátko své nehty a pokud možno, vyhněte se škrábání v oblasti konečníku.
    Prevencí je dostatečná hygiena, i když zabránit nákaze, pokud je nakažen jeden člen rodiny, může být velmi těžké. Důležité je časté mytí rukou, zastřižení nehtů a zamezení jejich kousání a vyhýbání se škrábání v oblasti konečníku. Pravidelně perte ložní prádlo a dbejte na častější výměnu spodního prádla. Snižte konzumaci cukru a naopak do svého jídelníčku zařaďte cibuli a zejména česnek, dále koření jako je tymián, oregano, bazalka, fenykl, kurkuma nebo kmín. Z bylinek se na odčervení doporučuje pelyňkový čaj.
    Roupy jsou vysoce nakažlivé, proto je nutní dbát na omezení kontaktu s ostatními dětmi, zvýšit osobní hygienu a začít ihned podávat antiparazitika. Po přeléčení zpravidla nebývají žádné trvalé následky, ale recidivy jsou velmi časté.


Kdy je nezbytné vyhledat lékařskou pomoc?

    Roup dětský je malý červ, který žije ve střevě a ve stolici malých dětí (ve věku 5-10let). Roupy způsobují intenzivní svědění v okolí konečníku, protože zde kladou vajíčka, která jsou při škrábání přenášena po kontaktu s jinou osobou na další jedince. Přenos je tedy velmi snadný a v případě, že se u dítěte roupy objeví, je nutné jej izolovat od ostatních dětí a zamezit tak šíření nákazy. Roupy jsou léčbou snadno odstranitelné a obvykle nejsou nebezpečné.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
200
8716
cache: 0024:00:00