Jak na věc


restaurace švehlová

Nemovitosti - vzory smluv a podání

    Požadavek na obnovení přístupových údajů ověříme s kontaktní osobou ve Vaší firmě. Případně volejte na zelenou linku 800 900 501 (pracovní dny od 7:00 do 17:30).
    V ten moment mně při pročítání místního mexického průvodce padla do oka právě Cóba, kterou jsem do té doby znala jen z fotografií díky přístupnosti vrcholu pyramidy Nonoch Mul. Výzva vylézt si na nejvyšší mayskou pyramidu na Yucatánu, rok po mé operaci srdce, byla více než lákavá, a tak jsme ji přijali za svou a vypravili se cestou z Chichén Itza k této tradiční mayské vesničce. Silnice tímto směrem jsou kvalitní a provoz přiměřený, takže nám cesta autem netrvala dlouho a během brzkého odpoledne jsme se vítali s naším novým ubytováním pro jednu noc.
     V životě mohou nastat situace, které si nedokážeme představit ani v těch nejdivočejších snech. Situace, které nás mohou dohnat k činům, které jsme nepředvídali. Situace, díky kterým se budeme muset vzdát svého majetku, abychom ulehčili sobě nebo blízkému....


Mexiko, Cobá: inspirace, rady a tipy na ubytování, restaurace i cenoty

    Vesnice Cobá není oproti populární a světově proslulé Chichén Itzá mezi turisty tak známá a hojně navštěvovaná, nicméně zážitků i míst k objevování zde najdete více než dost. Osobně jsem se s touto významnou mayskou vesnicí blíže seznámila až při plánovaní našeho itineráře při cestě z Chichén Itzá.
    Nahoru se tedy dostáváme bez problémů, a i o výhled do okolní všudypřítomné zeleně se nemusíme na vrcholu mačkat. Vzhledem k výšce pyramidy vám pohled do džungle, která nemá konce, doslova vezme dech. Při detailnějším zaměření vašeho zraku se vám však podaří zahlédnout několik vrcholků dalších pyramid tohoto mayského města, které jsou rozesety kilometry daleko. K těm si můžete kolem zajet cestou zpět, až se budete vracet.
    Původně jsem měla zamířeno opačným směrem k Meridě a Uxmalu, ale vzhledem k naší touze strávit následně poslední čtyři noci u moře na ostrově Isla Mujeres a neopomenout ani návštěvu mayského přístavu v Tulum, jsme se rozhodli najít nějakou zajímavou zastávku na cestě do našeho plánovaného útočiště u Akumalu.


Získej kredit 725 Kč na své první ubytování přes tento odkaz:

    Cestou nás hned po pár set metrech zaujala tradiční mexická restaurace s výzdobou, která dávala jasně najevo, že nechce být přehlédnuta. Obrátili jsme se tedy v centru Cobá a zkusili štěstí právě zde. Restaurace je dvoupatrová s tím, že hezčí část restaurace je v prvním patře. V přízemí mají majitelé navíc i prodejnu suvenýrů a potravin. Hned u vstupu neztrácíme čas a táži se prodavače, zda je možné najíst se u nich bezpečně bez lepku. Jeho úsměv i jisté vystupování s automatickou ukázkou jídelního lístku, která jídla jsou u nich přirozeně bezlepková, mě přesvědčilo, že jsme tady správně.
    Nenechte se mýlit, že je to vše, co by se dalo v okolí Cobá zažít. Po vyčerpávajícím výšlapu na Nonoch Mul a prohlídce celého archeologického parku si vyberte jednu ze tří nedalekých cenot a za odměnu si užijte pár hodin odpočinku koupáním v těchto tyrkysových zatopených studnách a jeskyních. Zajímavostí je i jezero, které je prý domovem početné rodiny krokodýlů. My se o tom již nepřesvědčovali, tak nám pak můžete dát vědět, zda jste na ně natrefili.


Dovolenkářka je tu pro vás, abyste se mohli inspirovat z našich cest pro vaše vlastní objevování světa:

    Ubytování v butikovém hotelu, čítající jen cca desítku zahradních bungalovů, bylo bezchybné. Nově vystavěné domky, některé i s vlastním ochlazovacím bazénem a výhledem do džungle přes původní mayské rozvaliny, měly tradiční kouzlo i přes své moderní vybavení. Prvotní myšlenka majitelů byla vystavit zde hotel do podoby malé mayské vesnice s bazénem uprostřed a musím říct, že fotografie při rezervování naší jedné noci zde, opravdu nelhaly. Jediné, co by vás mohlo odradit, je poloha přímo u hlavní silnice vedoucí do centra Cobá, nicméně všechny bungalovy se nachází vzdáleněji od této rušné cesty.
    Ráno na nic nečekáme a opět stojíme u pokladny ke vstupu do mayského komplexu mezi prvními návštěvníky. Vzhledem k tomu, že cesta k pyramidě Nonoch Mul, která je jednou z mála, na kterou si můžete v Mexiku vylézt, vede několik kilometrů od vstupu, půjčujeme si hned za vchodem jízdní kola. Starší lidé a rodiny s malými dětmi si zde navíc mohou pronajmout rikšu s řidičem i bez. Díky kolu jsme tak u pyramidy mezi prvními dobrodruhy. Rozhodně doporučuji si přivstat. Pokud se sem vypravíte později, počítejte s davy turistů, kteří s vámi (respektive přes vás) polezou v obou směrech.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
200
12270
cache: 0024:00:00