Jak na věc


ptáci našich krmítek

Ptačí krmítka a krmení ptáků v zimě

    Šoupálek dlouhoprstý a šoupálek krátkoprstý nevyhledává krmítka, ale pokud je krmítko umístěno u kmene stromu tak se u něj může objevit při prohledávání skulin v kůře. V Německu se pro šoupálky vyráběla speciální tuková krmítka se směsí semen v rozpuštěném loji. Pokud se u krmítka objevuje šoupálek, tak mu můžete rozetřít ztužený tuk do spár v kůře okolních stromů a vyčkat, zda jim bude tento způsob přikrmování vyhovovat.
    Čížek lesní létá na krmítka v menších hejnkách a dává přednost krmítkám ve vyšších patrech. Nejčastěji se zdržuje v blízkosti potoků a řek, kde vyhledává semena olší a bříz.
    Sýkora babka, sýkora uhelníček a sýkora parukářka se na krmítkách objevuje jen velmi ojediněle a vzácně. Jejich pozorování na krmítku je vždy velkým zážitkem pro každého příznivce ochrany ptactva. Jedinou sýkorou, která údajně na krmítko nikdy nepřiletí, je sýkora lužní. Alespoň zatím ji nikdo na krmítku nevyfotil.
    S malými dětmi můžete navlékat na pevnou režnou nit nebo provázek různá semena, bobule nebo kousky ovoce. Materiál se dá navlékat i na špejle a ty pak zavěsíte na stromy.
    Vrabec domácí je častým hostem krmítek ve městech i v obcích. Nejraději má semena obilnin a to především pšenici. Žere takřka všechna semena i jádra drcených ořechů. Má rád i strouhanku z bílého pečiva nebo kukuřičný šrot.


 Ptáci našich krmítek na videokanále MOS

    Stehlík obecný se na některých krmítkách objevuje pravidelně, někde naopak vůbec. Vše nasvědčuje tomu, že dává přednost krmítkům ve vyšších patrech domů.
    Drozd kvíčala se v zimě objevuje v zahradách a vyhledává jeřabiny a jablka. Krmítko navštíví, pouze pokud je dost daleko od domů. V zahradách s nesklizenými jablky a v ulicích s jeřáby nebo celtisy se mohou objevit i velké hejna v desítkách ptáků. Naletují zde na plody, dokud je všechny neozobou a potom rychle mizí.
    Střízlík obecný je jedním z našich nejmenších druhů. V zimě se živí hmyzem, ale ze zvědavosti se občas mihne i na krmítku, ale častěji se zdržuje v hustých keřích.
    Drozd cvrčala se u nás v zimě objevuje ojediněle v samostatných hejnech nebo v hejnech kvíčal a někdy i jednotlivě. Vyhledává plody jeřabin a jablka. Některé cvrčaly jsou poměrně krotké.
    Mlynařík dlouhoocasý je sýkorovitý pták, který v zimě tvoří společná hejnka se sýkorami modřinkami a koňadrami. Občas se tito roztomilý ptáci zastaví i na krmítku, ale nenavštěvují jej pravidelně.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
cache: 0024:00:00