Jak na věc


provize rk

Provize RK za prodej nemovitosti

    Pokud vidíte, že výše provize realitního makléře je příliš vysoká, můžete zkusit při jednání o slevě vyjednat také nižší provizi. Většina realitních kanceláří totiž dnes nemá exkluzivní nabídky, a proto můžete i pohrozit, že nemovitost koupíte přes jinou realitní kancelář. A pokud vidíte, že prodávající už s cenou dolů jít nemůže, můžete se obrátit s žádostí o slevu na makléře.
    Z toho tedy vyplývá, že když provizi zaplatí majitel přímo, dostane nejen o 8,33% vyšší nájemné, ale má i jistotu, že makléř realitní kanceláře bude chránit zájmy jeho a ne nájemníkovi.Protože kdo za službu platí, toho zájmy makléř chrání .
    Běžná výše provize za prodej se pohybuje v rozmezí 3-5% z prodejní ceny nemovitosti. Provizi až na výjimky platí prodávající. Některé realitní kanceláře mají nastavenu minimální výši provize, která bývá okolo 50 000,- KČ. Provize je splatná po podpisu kupní smlouvy mezi prodávajícím a kupujícím a následně po připsání peněz na účet prodávajícího. Stejně důležité jako je výše provize, je vědět co je v provizi obsaženo.
    Bohužel například v Brně je běžná praxe, kdy provizi platí kupující nad rámec kupní ceny, takže zřejmě ne vždy bude možné se dohodnout na ideálním postupu. Ovšem vzhledem k tomu, že realitka za vás kopat nebude, je vyplácení provize prodávajícím velmi logické.


Provize realitní kanceláře by měla být součástí kupní ceny

    Jsme společností působící na trhu od roku 2010, s dobrou pověstí, kterou si nemůžeme dovolit poškodit. Řadu kontraktů jsme uzavřeli „pouhým podáním ruky“, své veřejně deklarované závazky si vždy plníme a nejsou nám cizí. Navíc si jsme vědomi množství negativních recenzí, které by nám přineslo nedodržení námi vydaných záruk, proto si můžete být jisti dodržením naších slibů.
    S koupí nemovitosti jsou spojené služby, za které musí kupující nebo prodávající zaplatit. Je to především provize realitní kanceláře, poplatek za převod v katastru, dále náklady spojené s financováním – poplatek za vyřízení úvěru, za odhad a za úschovu – a potom daň z nabytí nemovitosti. S vlastnictvím se navíc pojí ještě pravidelná roční daň z nemovitosti a majitelé investičních bytů budou platit i daň z pronájmu.
    Jakou provizi lze považovat za adekvátní? Záleží na poskytnutých službách. Osobně si myslím, že by to mělo být kolem 3 % z kupní ceny – to ovšem v případech, kdy makléři odvádějí kvalitní práci. Za 3 % by měl dostat prodávající veškerý servis.


Jsou realitní kanceláře, které si účtují provizi zároveň od majitele i od zájemce o nemovitost?

    V nejlepším případě Vám RK nejen najde zájemce , ale především je realitní makléř schopen vést celý proces tak, aby byl efektivní. Jak se to rozhodně dělat nemá, se můžete dozvědět v 16dílná stezka k zcela neefektivnímu pronájmu. Také Vám bude schopen vyjednat nejlepší podmínky, vypracuje (pro Vás) bezpečnou nájemní smlouvu, zařídí její podpis, předání peněz a nemovitosti. Samozřejmostí je vypracování předávacího protokolu i pro zpětné předání nemovitosti. A když je třeba, tak by makléř měl být ochoten za Vás převést i měřidla elektřiny a plynu.
    Některé realitní kanceláře Vám dají také garanci výdělku. Zaváží se dosáhnout toho, že Vám klient zaplatí alespoň 12x nájemné a pokud se tak nestane, že Vám klient uhradí provizi, kterou jste za zprostředkování zaplatili realitní kanceláři. Pokud se pronájem přesto „nepovede" a nájemce uteče třeba do ciziny na Kajmanské ostrovy a tam se bude zbytek života skrývat..., navrátí Vám část provize
    Součástí úspěšného jednání o ceně nemovitosti, které jsem již popsal v článku Jak ušetřit při koupi nemovitosti? Vyjednejte si slevu, je proto také jednání o tom, kdo výše uvedené poplatky bude platit. V některých případech lze jednat i o jejich výši. Všem nákladům se budu na tomto blogu postupně věnovat, začneme provizí realitních makléřů a poplatkem za převod v katastru.


Vyplatí se zaplatit provizi za pronájem majiteli nemovitosti nebo je výhodnější ji nechat zaplatit nájemce?

    Jak jsem slíbil, další článek se věnuje poplatkům spojeným s financováním nemovitosti, a tedy otázkám platby za odhad a za úschovu: Advokátní úschova se vyplatí. Odhady nemovitostí taky A chystám se věnovat také daním, kde se s novým občanským zákoníkem objevilo mnoho novinek. Dřívější daň z převodu nemovitosti se nyní nazývá daní z nabytí a to, kdo ji zaplatí, je na dohodě mezi kupujícím a prodávajícím.
    Pokud víte o společnosti, která aktuálně poptává námi nabízené služby (koordinátora BOZP, zpracování dokumentace či školení o BOZP nebo PO, externího technika BOZP či PO apod.), pak existuje možnost získat provizi za zprostředkování.
    Druhým vkladem je v případě využití hypotečního úvěru vklad zástavního práva, který obvykle platí ten, kdo si úvěr bere, a tedy kupující. V některých případech je ale možné se i tady domluvit na tom, že ho zaplatí realitní kancelář. V každém případě katastr od vás nebo realitky nakonec získá celkem 2 000 Kč.
    V průměru je totiž nájemné sjednáno na jeden rok, a proto si zájemci vždy k ceně pronájmu připočítávají 8,33%jako náklad za provizi realitní kanceláře. Pak tuto celkovou cenu porovnávají s konkurenčními nabídkami.


Proč není provize fixní částka, ale je počítána procentuálně ?

    Nemálo realitních kanceláří po Vás bude chtít, abyste zaplatili k jednomu nájmu jako provizi také 21% DPH. Pokud sami nejste plátci této daně, doporučuji tvrdě vyjednávat. Každý makléř v ČR totiž pracuje na živnostenský list a přes představu, že se jedná o individuum, které se nejraději pohybuje ve svém Porsche Panamera Turbo s masivním zlatým řetězem kolem krku, je jen málokterý z nich ze zákona plátcem DPH. Proto by pro něj neměl být problém Vám vystavit fakturu bez této daně. Nenechte se odradit tvrzením, že „ to nejde ", „ šéf mi to zakázal ", nebo „ DPH? Co to je? " Ve většině případů se jedná jen o makléřovu neznalost postupů, nebo majitel kanceláře chce mít všechny platby pod kontrolou. V takovém případě chtějte 21% slevu. Uvidíte, že se nakonec dohodnete .
    Nezanedbatelnou skutečností je i fakt, že trh je kvůli převaze nabídky nad poptávkou trhem poptávajících. A ti často jen z čistě emotivních důvodů dají přednost konkurenčnímu bytu, kde provizi hradí její majitel.
    Dobrý den, maminka prodává dům se zahradou za 1. 250 000,- Kč, podepsala smlouvu s realitkou MaM a nevšimla si, že si naúčtovali provizi ve výši 100 000,- , při odstoupení vyhrožují, že zaplatí sankci ve výši provizi + další náklady, tedy 150000,- Kč, s tím se opravdu nedá nic dělat? sehnali kupce, ale musela jít s cenou o 100000,- Kč dolů a tomu kupci to zablokovali na 4 měsíce, maminka má také kupce, který nemovitost koupí za původní nesníženou cenu, ale s realitkou není řeč, je nějaké východisko? moc děkuji za maminku


Jak poznat dobrou realitní kancelář?

    Prodej nemovitosti je komplexní záležitost s množstvím proměnných, které mají vliv na náročnost transakce. Jedna je jednoduchá, druhá při dosažení stejného výsledku několikanásobně složitější. Není tedy technicky možné přesně její výši určit, proto je zprůměrována procentuální formou.Nezapomínejte, že v ceně provize mají realitní kanceláře zahrnuty i veškeré náklady spojené s neúspěšnými obchody. Jen díky tomu mohou být služby pro majitele až do okamžiku realizace obchodu nezávazné a zdarma. Stejně jako prohlídky se zájemci o nemovitost!
    Proto se vždy ptejte, co za své peníze dostanete a trvejte na tom, abyste objednané služby opravdu dostali! Pokud to totiž na začátku neuděláte, nemůžete se následně divit, že jste si objednali službu předraženou.
    V případě, kdy je provize součástí kupní ceny, je navíc možné ji zaplatit z hypotečního úvěru, což je pro vás jako kupujícího rovněž výhoda a v některých případech to může přímo ovlivnit vaši schopnost provizi vůbec zaplatit.
    Na výši provize má vliv cena nemovitosti (čím vyšší je cena nemovitosti, tím nižší je procento provize) a jestli budete spolupracovat s jednou, nebo více kancelářemi. Chcete se dozvědět, kdy dostanete lepší cenu a jaké jsou výhody a nevýhody exkluzivního prodeje nemovitosti? Zde tyto informace najdete!
    Nárok na výplatu provize nevzniká v případě, že jste doporučující osoba totožná se statutárním zástupcem či osoba obdobného postavení v rámci doporučované společnosti a dále v případě veřejných zakázek.


Provize za získání klienta až do výše 50 000 Kč.

    16dílná stezka k zcela neefektivnímu pronájmu. Kompletní návod, jak si pronájem ztížit a nakonec úplně znemožnit. Nájemní smlouva na byt. Podle čeho se řídí, co musí obsahovat a základní tipy na co si dát pozor. Provize RK. Obvyklé výše provizí za pronájem, prodej a návod jak poznat "dobrou realitku". Makléř RK. Proč trávit čas výběrem makléře a návod jak vybrat toho nejlepšího. Exkluzivita. Výhody a nevýhody exkluzivního prodeje nemovitosti. Kauce. Obvyklá výše kauce a rada jak poznat solventního nájemníka. Proč je důležité pronajmout nemovitost rychle? Předání nemovitosti. Co by mělo být v předávacím protokolu a proč?Více tipů »»
    mluví o tom trochu více můj kolega Roman Lauš v článku Provize za byty v Brně bývá vyšší. A platí kupující. K hlavním důvodům patří, že zprostředkování koupě (je-li provize účtována mimo kupní cenu) nepatří k účelům, na které se poskytují hypotéky. Je pravda, že malou část hypotéky můžete použít neúčelově a její celková výše se nestanovuje z kupní ceny, ale odhadu ceny nemovitosti. Jenže odhad málokdy vyjde vyšší než kupní cena, odhadci jsou opatrní. O provizi si tedy musí potom kupující ponížit svůj základ vlastních zdrojů nebo třeba částku odloženou na rekonstrukci. Dále to může být důležité také pro daň z příjmu, kde rozhoduje rozdíl v kupní ceně prodávané a kupované nemovitosti.


Faktory, které mají vliv na výši provize

    Ano, takové kanceláře existují. Pro Vás je tato informace důležitá pro případ, když byste uvažovali, že svoji nemovitost svěříte exkluzivně do péče právě takové kanceláři. Pak se totiž dostáváte oproti podobným nemovitostem na trhu do nekonkurenceschopné pozice. Každý zájemce si totiž k ceně za pronájem ještě připočte provizi, kterou RK zaplatí.
    Pokud se rozhodnete obchodovat přes realitní kancelář, připravte se, že s ní během transakce budete trávit svůj čas. A někdy ho nebývá právě málo. Prodej, včetně vyjednávání s kupujícím často u dražších nemovitostí trvá měsíce. Adekvátně výši ceny nemovitosti vynaložte čas nejen výběru realitní kanceláře, ale také konkrétního makléře. Ještě více než o firmách je to totiž o konkrétních lidech!
    Pronájem nemovitosti je komplexní záležitost s množstvím proměnných, které mají vliv na náročnost transakce. Jedna je jednoduchá, druhá při dosažení stejného výsledku několikanásobně složitější. Není tedy technicky možné přesně její výši určit, proto je zprůměrována procentuální formou.
    Výše provize se liší dle rozsahu díla či objednané služby a je plně v kompetenci naší společnosti. Provize jsou vypláceny až do výše 10 % z ceny díla či služby maximálně však do výše 50 000 Kč.


Co mají realitní kanceláře v provizi ještě zahrnuto?

    Jedni si myslí, že esence obchodování se dá shrnout do hesla „ udělejme co nejméně a dostaňme za každou cenu co nejvíce" těm budeme říkat „ špatní ", druzí přísahají na „ s poctivostí nejdále dojdeš " těm budeme říkat „ dobří ".
    V nejlepším případě realitní kancelář najde nejen kupce a domluví s ním (pro Vás) nejlepší podmínky, ale také dohlédne na celý proces od složení rezervace kupujícím přes tvorbu kupní smlouvy (nebo smlouvy o smlouvě budoucí), kterou vypracuje její advokát. Následně dojedná s kupujícím její podmínky, zajistí advokátní úschovu a následný převod peněz na Váš účet. Také podá vklad do katastru nemovitostí, zařídí odhad ceny nemovitosti, vypracuje a podá za Vás daňové přiznání a nemovitost předá kupujícímu.
    Realitní kanceláře při tvorbě cen vycházejí nejen z vlastních zkušeností, ale také ze zkušeností „dospělejších" ekonomik, jako je Velká Británie, Německo nebo Rakousko. Tam se tato platba také ustálila na jednom měsíčním nájemném za transakci.
    Realitní kancelář Praha. Kompletní služby včetně advokátní úschovy, odhadu ceny nemovitostí. Bezpečné nájemní smlouvy, cizojazyčná klientela, tipy pro majitele.


Co kdo zaplatí? Pozor na provize realitních kanceláří

    Chcete vědět, jaká je běžná výše provize RK za pronájem a prodej nemovitostí? Co má vliv na výši provize? Proč je provize počítána procentuálně? A které faktory mimo výše provize při výběru RK zohlednit?
    Jakmile si to uvědomíte, zbytek je snadný. Špatná realitní kancelář se nebude obtěžovat s tvorbou přidané hodnoty, nebo s jejím popisováním. Ani se nebude snažit o zefektivňování svých služeb, aby pro Vás mohly být kvalitnější a levnější. Nebo nedej bože dávat zdarma něco ze svého know-how těm, kteří chtějí obchodovat sami!
    Provize jsou vyplaceny osobě, která nám prostřednictvím níže uvedeného formuláře doporučila jako první zákazníka, který s námi řádně uzavřel smlouvu a v plné výši nám uhradil cenu za dílo případně službu touto smlouvou stanovenou.
    Výše provize se většinou pohybuje kolem 2 – 3 % z kupní ceny, v Brně je opět praxe mnohem horší, běžné je platit 5 až 6 % z kupní ceny. Více se dočtete v článku Provize za byty v Brně bývá vyšší.
    Provize je standardně vyplacena na účet uvedený v kontaktním formuláři do 30 dnů ode dne kompletního uhrazení finančních závazků Vámi doporučovaným zákazníkem.


Výše provize v rámci affiliate systému

    Vedle poplatků spojených s financováním, kterým se budu věnovat příště, jsou tu ještě poplatky spojené s převodem v katastru, kde se za každý vklad jakéhokoli dokumentu platí 1000 Kč. Návrh na vklad vlastnického práva obvykle platí v rámci své služby realitní kancelář. (Pokud ne, můžete si takovou podmínku vyjednat, protože je naprosto běžná.)
    Jinými slovy, ptejte se nejen, jaká je výše provize RK, ale také jaké služby jsou v ní obsaženy!Často nakonec zjistíte, že ten na první pohled nejlevnější, je vlastně ten nejdražší!
    Nezapomínejte, že v ceně provize mají realitní kanceláře zahrnuty i veškeré náklady spojené s neúspěšnými obchody. Jen díky tomu mohou být služby pro majitele nezávazné a zdarma až do okamžiku realizace obchodu. Stejně jako prohlídky se zájemci o nemovitost!
    Obvyklou praxí v Praze je, že provize realitních kanceláří je už zahrnuta v kupní ceně nemovitosti, a tedy ji nakonec vyplácí prodávající. Doporučoval bych držet se tohoto postupu a nepřistupovat na to, že by měl provizi platit kupující nad rámec kupní ceny.


Provize RK za pronájem nemovitosti

    Kupní cena nebude zdaleka jediná částka, kterou budete muset zaplatit při koupi nemovitosti. S celým obchodem je spojena řada poplatků, které platí prodávající či kupující anebo jsou v ceně služeb realitní kanceláře nebo banky. Kdo co bude konkrétně platit, to je z velké části otázka vzájemné dohody mezi zúčastněnými stranami. Zjistěte proto, jakou provizi si bere realitní kancelář, a věnujte i jiným poplatkům od začátku pozornost, abyste si mohli jako kupující vyjednat co nejvýhodnější podmínky.
    Ponechme stranou logický fakt, že komu zprostředkovává prostředník zisk, ten by měl za tuto možnost zprostředkovateli zaplatit provizi a rovnou přejděme k případu, kdy majitel provizi nechá zaplatit nájemníka.Na první pohled to vypadá, že ušetřil. Ve skutečnosti provizi stále platí majitel a to ve snížené ceně , kterou pak může inkasovat za nájem.
     V případě pronájmu je běžný jeden nájem bez poplatků. Provizi platí majitel nemovitosti. Provize za pronájem bývá splatná po podpisu (platné) nájemní smlouvy a v okamžiku, kdy majitel nemovitosti obdržel od nájemníka alespoň kauci nebo první nájemné. Stejně jako u prodeje nemovitostí je pro Vás důležité vědět, jaké služby jsou v ceně provize zahrnuty.
    Jinak v tomto postupu nevidím nic problematického - v rámci konkurenčního boje se jistě najde dost kanceláří, které jen za provizi od majitele nemovitosti dokáží nabídnout stejnou nebo dokonce i kvalitnější službu.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
200
26370
cache: 0024:00:00