Jak na věc


prožití vánočních svátků

Prožití vánočních svátků na základně KAIA

    Vánoce v zahraniční operaci jsou vždy zvláštní. Daleko od domova, bez blízkých, ale hlavně bez dětí. Většina z vojáků proto využila volného času ke krátkému telefonickému hovoru s rodinami. Štědrý den zakončila společná mezinárodní půlnoční mše v místní kapli i za účasti necelé dvacítky českých vojáků, při které koncelebroval také český kaplan. V závěru každý národ zazpíval ve svém jazyce píseň, a pozadu nezůstali ani Češi s koledou „Narodil se Kristus Pán“. Byly to „Vánoce jinak“, nicméně také zajímavé a veselé.
    Zapálené svíce na adventním věnci vojákům odměřovaly čas do Vánoc. Štědrý den začal v poklidném svátečním tempu. V odpoledních hodinách se sešla většina českých vojáků působících v Kábulu ke svátečnímu „štědroodpolednímu čaji“, při němž velitel 6. Úkolového uskupení AČR ISAF plukovník gšt. Jaroslav Trakal poděkoval všem za práci a popřál klidné a pohodové prožití svátků. Následovalo krátké slovo kaplana kapitána Romana Lukáše. Poté vojáci ochutnávali tradiční cukroví u připraveného stolu.
    14.9.2018 • 9. září se na 40 českých vojáků účastnilo závodu Vilnius Maraton 2018 spolu s ostatními příslušníky praporu eFP Litva. Češi startovali v maratonu, půlmaratonu i v závodě na 10 kilometrů. Celé akce se zúčastnilo přes 5000 závodníků.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
200
7973
cache: 0024:00:00