Jak na věc


povinné pojištění

Úrazové pojištění řidiče či dopravovaných osob

    Jak správně používat startovací kabelyAť už v letním nebo zimním období, kdykoliv může nastat situace, kdy budete potřebovat použít startovací kabely. V zimním období akumulátor více ztrácí kapacitu, a tak je pravděpodobnost jejich využití vyšší než v létě. V mrazivém počasí a při krátkých cestách se baterie nestačí dobít a může dojít až k jejímu úplnému vybití. V takových situacích jsou dobré startovací kabely k nezaplacení.
    Povinné ručení hradí škodu pouze těm, kteří nenesou na nehodě žádný podíl viny. Ten, který nehodu způsobil, musí škodu na svém vozidle hradit z vlastních prostředků nebo prostřednictvím havarijního pojištění (které je ovšem dobrovolné). Pokud chcete vědět, co vše za Vás povinné ručení zaplatí, navštivte kapitolu rozsah pojištění.
    1.11.2018 - Změny v STK od 1.1.2018, prodloužení STK u motocyklůZměna zákona, která vyšla v platnost 1.10.2018 jistě potěší všechny motorkáře. Frekvence návštěv STK se u motocyklů...více
    Systém bonusů a malusů upravuje výslednou cenu povinného ručení. Jednoduše: čím méně bouraté, tím méně platíte a naopak. Pokud chcete vědět více, navštivte stránku bonus a malus systém.


Povinné ručení porovnání - kalkulačka povinného ručení

    Nabourat auto při cestě na dovolenou není nic příjemného. Pojišťovny naštěstí nabízí asistenční služby v zahraničí, které Vám pomohou celou situaci zvládnout. V takovém případě téměř všechny pojišťovny poskytují službu tlumočení po telefonu a zároveň Vám pomohou najít ubytování, nejbližší servis nebo poradí, jak se nejsnáze dostat zpátky domů. Běžně dostupné služby v rámci povinného ručení naleznete na stránce asistenční služba.
    Pojišťovny proto nabízejí rozšířené limity pojistného krytí a zájemci musí přirozeně počítat s jejich vyšší cenou. Pojišťovny obvykle nabízejí tři odstupňované varianty pojistných limitů a vy sami si můžete jejich cenové rozdíly velmi pohodlně porovnat například prostřednictvím našeho kalkulátoru.
    Možný způsob jak ušetřit na povinném ručení nabízí reklama na auto. Můžete nejenom ušetřit za povinné ručení, ale také snížit svoje měsíční náklady na provoz automobilu.
    Nízká cena povinného ručení obvykle znamená i nižší limity pojistného krytí. Zákonem stanovené minimum je 35 mil. za škodu způsobenou na majetku cizích osob a 35 mil. Kč za škodu na zdraví cizích osob. Tato částka se na první pohled může zdát jako dostatečná, ale existují případy kdy léčebné výlohy za zranění s trvalými následky, ke kterým dochází při dopravních nehodách, tuto sumu překračují.


Asistenční služby Axa pojišťovna

    V rámci povinného ručení existuje široká konkurence, díky které se pojišťovny snaží nabídnou co nejširší služby. Mezi ně patří i nabídka asistenčních služeb. V dnešní době asistenční služby nezahrnují pouze odtah zničeného vozidla, ale například i menší opravy, úhradu ubytování přepravovaných osob nebo uskladnění přepravovaného nákladu.
    Povinné ručení si ze zákona musí sjednat každý majitel motorového vozidla, jinak mu v lepším případě hrozí pokuta a v tom horším případě splácení mnohamilionové částky za škody, které způsobí při dopravní nehodě. Je na každém, jakou variantu povinného ručení si zvolí. Pokud se rozhodnete pro nejlevnější povinné ručení na trhu, musíte počítat s omezenými službami a základními limity plnění. Naopak to ale neplatí! Skutečnost, že je povinné ručení nejdražší, neznamená, že poskytuje tu nejlepší ochranu a služby. Předtím než si povinné ručení sjednáte, porovnejte si nabídky různých pojišťoven, nejlépe v nezávislém porovnávacím kalkulátoru.
    14.6.2017 - ZMĚNY V REGISTRU VOZIDEL Platné od 1.6.2017Registrace nového či dovezeného auta, změna majitele nebo umístění vozu do depozitu. Doposud se daly veškeré změny v registru...více


Jak si vybrat nejvýhodnější půjčku?

    30.1.2018 - Za nepojištěná auta budou majitelé opět platitZa motorová vozidla, na něž jejich vlastníci neuzavřeli povinné ručení, se od 1. ledna začíná opět platit příspěvek...více
    Každý z nás si vybírá povinné ručení podle jiných kritérií. Někdo se nezabývá nabídkami jednotlivých pojišťoven a zkrátka si své povinné ručení sjedná u nejbližší pojišťovny. Jiný zase preferuje pouze jednu oblíbenou pojišťovnu a u ní uzavírá všechna pojištění, aniž by se předem informoval, jaké možnosti nabízí konkurence. A poslední skupinou jsou lidé, kteří vědí, že v nabídkách pojištění jsou značné cenové i produktové rozdíly. Proto si chtějí nejprve vše porovnat a rozmyslet, která z nabízených variant je pro ně ta nejvýhodnější. V mnoha případech se jako nevýhodnější nabídka jeví právě nejlevnější povinné ručení.
    Srážka se zvěří rozhodně není pro řidiče nic příjemného. Pokud Vám znenadání vběhne pod auto vyplašený zajíc, bude nejspíše největší škodou jeho skon a možná také nějaký prasklý plastový dílec z přední části vozu. Postaví-li se Vám však do cesty srnka, budete pravděpodobně počítat škody na desetitisíce korun.


Povinné ručení je stále levnější

    Jako majitelem nebo provozovatel motorového vozidla máte ze zákona povinnost uzavřít povinné ručení. Jeho cena se stanovuje individuálně, na základě parametrů vozu a zkušeností řidiče. Ušetřete až milionové náklady a využijte přehledné porovnání aktuálních nabídek pojišťoven.
    19.11.2010 - V České republice si na pestrost nabídky povinného ručení vůbec nemůžeme stěžovat. Deset let po změně formy povinného ručení z povinného pojištění na povinné smluvní pojištění (rozuměj konec monopolního postavení České pojišťovny) poskytuje tento produkt v naší vlasti 15 pojišťoven a každá z nich nabízí několik variant okořeněných slevami, bonusy a výhodnými připojištěními. Cíl je jednoduchý a předem daný – ulovit/udržet klienta. Jenže jak se zdá, začíná být v naší malé zemi poněkud překonkurováno. Jak se to projevuje v praxi?
    Vyšší limity za škody způsobené na majetku cizích osob vám poskytují dokonalou ochranu například v případě zavinění rozsáhlé nehody, ať už na dálnici, či na běžné komunikaci, kde může dojít k významné ekologické škodě (zavinění převráceného kamionu s nebezpečným odpadem). Za těchto a jiných podobných okolností nemusí nejlevnější povinné ručení znamenat opravdovou konečnou úsporu.


Proč nejlevnější povinné ručení nemusí být nejvýhodnější

    28.3.2017 - Poslanci navrhují vrátit do zákona pokutu za chybějící povinné ručeníV novele zákona to navrhla skupina osmi poslanců z klubů ČSSD, KDU-ČSL, ODS, TOP 09 a Starostů, KSČM a ANO. Chtějí také zpřesnit...více
    Povinné ručení hraje již tradičně co do zvyšování kvality služeb a rozšiřování nabídky mezi neživotními pojištěními naprostý prim. Nejinak je tomu i počátkem letošního roku, kdy si nějakou novinku pro své klienty přichystala většina pojišťoven. Zatím co na podzim byla hlavním lákadlem přímá likvidace škod, letošní jaro se ponese v duchu pronikání povinného ručení na displeje „chytrých telefonů“.
    V levém sloupci naleznete porovnání pojišťoven, které nabízí povinné ručení - projděte si jednotlivé nabídky a vyberte si tu, která Vám nejvíce vyhovuje.
    Jedním z cílů právní úpravy povinného ručení je chránit účastníky dopravní nehody, kterým vznikla škoda na majetku. To ovšem pouze za předpokladu, že jste tuto škodu sami nezavinili. Zároveň povinné ručení chrání osoby, jejichž majetek byl následkem nehody poškozen. Bližší informace a odkazy na jednotlivé zákony nalezne v sekci právní úprava.


Co dále souvisí s povinným ručením

    28.11.2017 - Novela zákona o povinném ručení a další změny v pojištění vozidelOd ledna 2018 čeká na všechny motoristy významná změna v podobě obnovení příspěvku ČKP za každý den, kdy je vozidlo bez...více
    11.5.2017 - Vyznáte se v pojištění odpovědnosti za škodu z výkonu povolání?Existují profese, ve kterých zaměstnavatelé takzvanou pojistku na blbost k uzavření pracovní smlouvy vyžadují. Jedná se především...více
    Projekt www.finmarket.cz rozšiřuje služby čtenářům iDNES.cz a při jeho realizaci se spojili mediální skupina Mafra, a.s. a přední finančně-poradenská společnost Partners Financial Services, a.s. Pokud byste se o nás chtěli dozvědět cokoliv dalšího, nebo byste měli jakékoliv nápady či připomínky, neváhejte se na nás obrátit...
    Cena připojištění pro osobní vozidla do 6 sedadel – 539 Kč/rok a Osobní vozidla 7 až 9 sedadel – 899 Kč/rok, úrazové připojištění pouze pro řidiče je za 329 Kč ročně.
    Vítejte na stránkách, které jsou věnované problematice povinného ručení, porovnání nabídek povinného ručení od jednotlivých pojišťoven a všem dalším aspektům, které s povinným ručením souvisí. Co vše Vám může nabídnout obsah těchto stránek? Přečtěte si krátký přehled jednotlivých kapitol.


Pojištění skel (včetně zadního a bočních skel).

    Při sjednávání cestovního pojištění před výjezdem do zahraničí se vyplatí zvážit, která z možných rizik se vás skutečně týkají, a vyplatí se pojistit právě na ně. Zjistěte... více zde
    Nabízí se odpověď, že nejvýhodnější povinné ručení poznáme jednoduše podle nejnižší ceny. Tedy nejlevnější povinné ručení. To však nemusí být vždy pravda. Může se stát, že částku, kterou ušetříme na platbách pojistného, několikanásobně zaplatíme např. za odtah nepojízdného vozidla, který by u jiné varianty povinného ručení provedla asistenční služba zdarma. Zvláště patrné je to u dnes oblíbených nízkonákladových povinných ručení, kde je cena nejnižší, ale rozsah asistenčních služeb je omezen na minimum, nebo jsou tyto služby vypuštěny úplně.
    Neberte hned první nabídku. Přesvěčte se, která z nabídek nejvíce vyhovuje Vašim potřebám. Zároveň se informujte o tom, co je důležité pro pojišťovnu při výpočtu povinného ručení. Například i místo Vašeho bydliště se může promítnout do ceny pojištění. Více se dozvíte na stránce sjednání povinného ručení.


Nový tahák pojišťoven - Povinné ručení v chytrém mobilu

    S blížícím se koncem roku pojišťovny přezbrojují a chystají na potencionální klienty další lákadla. Tentokrát je to však trochu jiné než v předchozích letech, kdy pojišťovny lákaly na bonusy nebo kvalitnější asistenční služby. Povinné ručení nyní totiž dostává naprosto nový rozměr a nastávající změny jsou nejedním českým médiem označovány za přímo revoluční. Budoucnost povinného ručení nese jméno „Přímá likvidace škod“.
    Srovnejte si povinné ručení všech pojišťoven. Stačí zadat několik základních údajů a uvidíte, kolik můžete za pojištění platit. A nezapomeňte! S internetovými sazbami můžete výrazně ušetřit!

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
cache: 0024:00:00