Jak na věc


pardubický deník 2010 smrtelné dopravní nehody

Spojujeme elektrotechniku a informatiku.

    1. Pavol Žilecký, ČVUT FEL v Praze Plánovač tras pro cyklisty, který umí pracovat také s nutnými manévry na složitých křižovatkách a zakomponovat je do celkového výpočtu trasy (Cykloplánovač).
    Běžná váha slepecké hole závisí na její konstrukci - mohou být např. hliníkové, plastové, karbonové apod. Ty nejlehčí váží asi 150 g až 175 g, přičemž rozdíly jsou dány délkou hole, její koncovkou a také provedením držadla.
    “Hlavní pohybové příznaky těchto onemocnění se projevují až při postižení značné části mozkových buněk, zatímco změny v řeči jim mohou dlouho předcházet,“ vysvětlil přednosta. Parkinsonova choroba je po Alzheimerově nemoci nejčastější neurodegenerativní onemocnění staršího věku, může se ale objevit i před čtyřicítkou. V Česku je podle odhadu 100 až 200 pacientů na 100.000 obyvatel.
    Specialisté z ČVUT v Praze vyvinuli unikátní řešení pro navigaci nevidomých, založené na speciální bílé holi propojené s chytrým telefonem a navigačním střediskem. Český T-Mobile vývoj podporoval jako jeden z partnerů a po uvedení nového řešení do praxe, s nímž se počítá přibližně ve druhém čtvrtletí roku 2016, bude poskytovat uživatelům navigace datové připojení zdarma.


České vysoké učení technické v Praze

    V roce 1991 přešel na ČVUT FEL na Katedru elektrických pohonů a trakce, kde byl jmenován v roce 1993 profesorem a v letech 1996 až 2002 vedoucím této katedry. V této funkci se stal jedním z významných pedagogických pracovníků v období, kdy docházelo ke změnám struktury vysokoškolského studia. Snažil se a s úspěchem prosazoval těsnou vazbu vysokoškolského technického studia se současným technickým vývojem probíhajícím v průmyslu. Za tuto činnost byl v roce 2002 vyznamenán udělením Trnkovy medaile. Pro svoji bohatou pedagogickovědeckou práci byl vyznamenán v roce 2004 Felberovou stříbrnou medailí. V roce 2004 byl jmenován Honorary Professor of Mongolia. Aktivně se zúčastnil přípravy společného vývojového pracoviště s čínskou firmou CNR na ČVUT, které v současné době úspěšně funguje.
    Soutěž je otevřená pro studenty všech českých a slovenských univerzit, přičemž letos bylo přihlášeno 1 881 prací. Vítěz si ocenění zasloužil nejen za nápad, který řeší praktický problém, ale především za jeho řešení. „Autor práce navrhl algoritmus vícekriteriální optimalizace trasy, který vylepšuje známé postupy s velmi dobrými praktickými výsledky,“ uvedl doc. Ing. Jaroslav Zendulka, CSc., děkan FIT VUT v Brně a předseda poroty soutěže ACM SPY.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
cache: 0024:00:00