Jak na věc


palác knih luxor praha václavské náměstí

Jak se dostanu do Hamptonského paláce?

    Hamptonské bludiště.Toto světově známé živé rostlinné bludiště vzniklo kolem roku 1700 a nechal ho vystavět Vilém Oranžský. Toto bludiště je přírodní labyrint nejstarší v Anglii, má lichoběžníkový tvar a je přes 800 metrů dlouhý. Labyrint je vysázen z habrů a je velmi pečlivě udržován. Je vytvořen na místě prapůvodního labyrintu vytvořeného pro kardinála Wolseyho.
    Ani sir Daubeney ale nevlastnil pronájem věčně, přišel rok 1514 a s ním Thomas Wolsey. Arcibiskup z Yorku a první ministr krále, převzal nájem tohoto sídla po siru Daubeneyovi. Biskup s rytíři uzavřel novou nájemní smlouvu na dobu 99 let, v tomto zlomovém období, respektive v dalších sedmi letech nechal biskup celé sídlo zrekonstruovat a vlastně tím vytvořil původní základ současné podoby paláce Hampton. Původní plány počítali s vytvořením kardinálského renesančního sídla po vzoru Italských církevních paláců. Protože byl ale biskup velký přítel nového krále Jindřicha VIII a po dobu více než deseti let mu bude sloužit jako ministr, rozhodl se palác vybudovat tak aby mohl sloužit i královské rodině. Nechal proto postavit nové luxusní soukromé pokoje pro vlastní potřebu a navíc tři nové apartmány pro královu rodinu. Jeden pro krále Jindřicha VIII, další pro královnu Kateřinu a poslední pro jejich dceru princeznu Marii.


Kdy mají v paláci Hampton otevřeno?

    Palác Hampton a bludiště:Od 31. října do 24 března je zimní sezona a palác má otevřeno:Pondělí až neděle a to od 10:00 do 16:30 s tím že poslední vpuštěná návštěva bude v 15:30, resp. v případě bludiště v 15:O45 hodin.
    Pokud byste chtěli navštívit palác před vaším odletem, nezapomeňte si spočítat čas potřebný k návratu na letiště v rozmezí jedné až jedné a půl hodiny.
    V paláci Hampton mají otevřeno denně po celý rok s výjimkou vánoc a to konkrétně od 24 do 26 prosince. Otevírací doba paláce, zahrad a parků se řídí sezonou, je opět rozdělena na letní a zimní sezonu a detailní otevírací doba zní následovně.
    Ušetřete na vstupném do Londýnských památek, nečekejte ve frontách, neplaťte za Londýnskou MHD. Používejte London Pass a ušetřete. S naším slevovým kódem a akční slevou ušetříte ještě víc.
    Pokud přiletíte na letiště Heathrow, pojedete autobusem číslo 111. Z letiště Gatwick se musíte vydat vlakem na nádraží v Clapham a poté přestoupit na vlak do Hamptonu. Z letiště City se přepravíte nadzemkou do Canning Town a dále linkou končící na Waterloo. Odtud pojedete vlakem do stanice Hampton.


Kolik stojí vstupné do paláce Hampton?

    Původně statek rytířů, který přestával sloužit svému hospodářskému účelu, se pomalu ale jistě chystal a svou proměnu v královský palác nebývalých rozměrů.


Co zajímavého v paláci Hampton uvidím?

    Vilém Oranžský a Marie II přinesli barokní architekturu a styl pro palác Hampton. Za doby vlády těchto dvou panovníků se některé budovy paláce Hampton kompletně přestavěli a některé části se začali běžně používat k bydlení. Hlavní královské apartmány na jižní a východní straně paláce doznali nejvíce změn. Práce byli zahájeni v květnu 1689, bohužel díky velké rychlosti stavby a špatné kvalitě malty a stavebního materiálu se velká část jižního křídla zhroutila a zabila dva dělníky a dalších jedenáct zranila. Stavba byla samozřejmě obnovena, ale stavělo se již pomaleji a s větším důrazem na kvalitu práce, v paláci bylo v období mezi dubnem 1689 a březnem 1694 proinvestováno dalších 113 tisíc liber a byli postaveny nové apartmány. Do roku 1697 se práce na čas přerušili, přesto se ale palác dočkal velkých změn a proměny. Elegantní barokní fasády nahradily Tudorovské věže a komíny a dominují tak stavbě dodnes. Elegantní krby a architektonické římsy zdobí vnitřky pokojů. Nově palác dostal i z
    Král Jakub I panovník dvou zemí Skotska a Anglie, byl známí jako vášnivý lovec, proto mu Hampton také přirostl k srdci a tak se na vánoce v roce 1603 konal první velkolepí hon. Palác sloužil jako místo pro hry, tance, rauty a divadelní představení a mezi hosty patřil třeba i William Shakespeare. Ačkoli měl král sídlo v centru Londýna na Whitehall, stále častěji využíval Hampton palác a zajistil tak tomuto královskému sídla další náležitou popularitu. Jakub I postavil nové tenisové kurty a nechal vykopat kanál Longford, který přivádí vodu dalekých 11 kilometrů a napájí tak vodou kašny v zahradách paláce Hampton. V paláci se postupem doby začala objevovat také umělecká díla a dala tak počátek několika uměleckým sbírkám, které v paláci jsou.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
200
12312
cache: 0024:00:00