Jak na věc


odstranění nadměrného pocení

Botulotoxin - proti vráskám i proti pocení

    A není nebezpečné samotné odstranění pocení? Nenaruší se tím přirozená rovnováha těla? Nebojte se. Omezení pocení v oblasti, která nás obtěžuje, není v žádném případě škodlivé. Potní žlázky mimo ošetřenou oblast budou dál vykonávat svoji práci a vzhledem k tomu, že celkový počet potních žlázek se odhaduje na dva až tři miliony, termoregulace ani ostatní děje nebudou narušeny. A k vylučování tekutin z těla slouží především ledviny, tak ani zde nevznikne žádný problém.
    Patříte k lidem, které trápí nadměrné pocení a znepříjemňuje vám život? Příčinu bychom mohli hledat ve špatné životosprávě, stresu, genetických dispozicích nebo parných dnech. Řešení k odstranění pocení se nabízí několik, např. použití deodorantu nebo antiperspirantu, který na omezenou dobu zamezí pocení, které nepříjemný zápach sice přehluší, ale příčinu neřeší, nebo můžete vyzkoušet jednorázovou injekční aplikaci botulotoxinu, která dokáže pocení v konkrétním místě na půl roku až rok téměř odstranit. Po této době je potřeba tento účinný a bezpečný zákrok opakovat.


Kdy uvažovat o odstranění nadměrného pocení

    Ve výjimečných případech se může stát, že botulotoxin vůbec nezabere. Za celou dobu praxe jsme to zažili zatím jen u třech pacientů, říká lékařský tým CLEOPATRA CLINIC. Důvodem je to, že v běžné populaci se vyskytují dvě až tři procenta lidí, kteří jsou vůči efektu botulotoxinu imunní. „Na naší klinice jsme pozorovali případ muže s hyperhidrózou podpaží a plosek nohou, u kterého efekt v podpaží byl naprosto bezproblémový, kdežto na ploskách nohou i přes opakovanou aplikaci botulotoxinu trval vždy jen asi týden,“ popisují lékaři.
    Nadměrné pocení je dáno vrozenou individuální dispozicí. Pro svého nositele je velmi nepříjemné a život velmi komplikující. Pokud nepomohou běžně dostupné prostředky lze využít výborných efektů botulotoxinu při zástavě pocení v konkrétní tělesné oblasti. Chirurgické způsoby řešení pocení jsou jako poslední v řadě z dostupných možností korekce nadměrného pocení.


Odstranění pocení aplikací botulotoxinu, byť se jedná o dočasný efekt, má pozitivní vliv na kvalitu života těch, kteří mají hyperhidrozu.

    Odborní lékaři CLEOPATRA CLINIC považují tento způsob odstranění nadměrného pocení v současné době za nejlepší. Je to bezpečná, šetrná a „elegantní“ metoda. Pacientovi zabere asi dvacet minut až půl hodiny, tedy dobu, po kterou mu lékař velmi tenkými jehličkami vpraví botulotoxin v malých dávkách do kůže v místě, kde se vyskytují potní žlázy. Před tím jsou pacientovi místa vpichu znecitlivěny speciální mastí. Pokud se injekce botulotoxinu píchají do plosek nohou nebo do rukou, tedy oblastí velmi citlivých, může lékař pacienta i krátce uspat. Po injekcích zmizí stopy do několika hodin, jen zcela výjimečně se může udělat ojedinělá drobná modřinka, která se rychle ztratí. Nadměrné pocení ustoupí zhruba do pěti až sedmi dnů a efekt vydrží v průměru asi půl roku. Nevýhodou je cena. Odstranění nadměrného pocení nepřesáhne deset tisíc korun.
    Mnozí klienti mají obavy z bolestivosti aplikace botulotoxinu. S dostatečně dlouhou dobou působení anestetického krému v oblasti podpaží je zákrok téměr bezbolestný. O něco více je citlivější oblast dlaní, ale i tu lze zvládnout pouze s použitím anestetického krému. Zákrok se provede ambulantně, ihned po aplikaci můžete odejít domů. Účinek nastupuje cca 4.-7. den po aplikaci a trvá přibližně 4-6 měsíců.
    Mokré koláče potu v podpaží nejsou žádná krása. Svému nositeli můžou působit nejen estetický problém, ale i psychické trauma. Co s nimi, když ani antiperspiranty nezabírají?
    O botulotoxinu jste možná slyšeli už v souvislosti s vyrovnáváním vrásek. Injekční stříkačkou se velmi malé množství vstříkne do problémové oblasti, mimické svaly se zjednodušeně řečeno, přestanou hýbat, a vrásky se přestanou tvořit. Díky metodě založené na stejném principu dnes lékaři dokáží odstranit i nadměrné pocení. Jen botulotoxin zapůsobí na potní žlázy, které přestanou tvořit pot.


Přihlaste se k odběru Novinek e-mailem!

    Přestože botulotoxin stal módním v poslední době díky plastické chirurgii, lékaři jiných odborností jej užívají velmi dlouho. V očním lékařství se pomocí něj léčí například šilhání, v neurologii pak spastické stavy. Ve výše uvedených indikacích a i v řadě dalších onemocnění se botulotoxin používá již více než dvacet let.
    Ještě před samotnou aplikací se místo znecitliví anestetickým krémem nebo zchlazením. Botulotoxin se pak pomocí jemné inzulinové jehličky aplikuje pod kůži a dočasně zastaví produkci potních žláz. Nemusíte se bát, jedná se o opravdu lokální ošetření, ostatní potní žlázy na těle budou pracovat úplně stejně jako dřív.
    Pocení je potřebné, protože udržuje vnitřní teplotu těla a chrání tělo před přehřátím. Více se potíme v teple, v nervozitě, vypjatých emocích, při tělesné námaze či horečce. Silné pocení v klidovém stavu a při nízké okolní teplotě, neustálé otírání dlaní či velké propocené kruhy na oblečení v oblastech podpaží mohou být známkou nadměrného pocení. Nadměrné pocení neboli hyperhidróza se vyznačuje nadměrným vylučováním potu, než je potřebné k regulaci těla.
    Aplikaci nelze provést u těhotných či kojících žen. Kontraindikací k podstoupení aplikace botulotoxinu jsou také neurologické poruchy a alergie na některé ze složek přípravku.


Jakou zvolit správnou metodu odstranění nadměrného pocení?

    Na českém trhu se distribuují 3 značky botulotoxinu. U nás pracujeme pouze s nejdražším preparátem na trhu v ČR. Máme s ním ty nejlepší zkušenosti s ohledem na výsledný efekt a dobu působení.
    Pocení lze odstranit několika způsoby. Který bude nejvhodnější, by měl vždy rozhodnout lékař. „Vzhledem k tomu, že některé metody mají i své vedlejší účinky, je nutno vzít při léčbě v potaz i její dopad na sociální a profesní život,“ říkají lékaři CLEOPATRA CLINIC. Co tedy mohou lékaři nabídnout?
    Nadměrné pocení pro vás může být nepříjemné a to nejen doma, ale především v kontaktu s jinými lidmi. Zvážit ošetření botulotoxinem doporučujeme, pokud:
    Naši odborníci uvádějí, že podle studií, devadesát procent pacientů léčených pro nadměrné pocení botulotoxinem však považuje kvalitu svého života natolik zvýšenou, že tuto léčbu podstupují opakovaně a léčbu doporučují i dalším lidem. U kterých se stejný problém také vyskytuje.


Sledujte nás na sociálních sítích

    Aplikaci botulotoxinu předchází lokální aplikace znecitlivujícího krému, který se nechá cca hodinu působit v požadované oblasti. Poté se tenkými jehličkami aplikuje botulotoxin (cca 20-30 vpichů do každého podpaží). Botulotoxin zabrání převodu vzruchů nervových vláken na potní žlázky.
    Mnoha studiemi a dlouhými léty praxe je již zcela prokazatelně zjištěno, že botulotoxin v dávkách používaných k odstranění pocení v žádném případě neškodí a nemá žádné vedlejší efekty. Navíc v souvislosti s touto aplikací nebyly popsány žádná alergické reakce. Nesmí se pouze aplikovat lidem se sklonem ke křečím, těhotným a kojícím ženám.


telefonicky na čísle +420 603 465 672, e-mailem na info@esthesia.cz nebo využijte náš formulář on-line zde pod tímto textem.

    Pocení je přirozený proces, tělo jím reguluje svoji teplotu, zvlhčuje se a ochlazuje. Díky pocení se tedy nepřehřejeme, když například v třicetistupňovém vedru hrajeme na pláži volejbal nebo jedeme v autobuse. Pokud je naše tělo vystaveno extrémně vysokým teplotám, dokáže vytvořit až tři litry potu za hodinu. Jenže někteří lidé se potí téměř neustále a hlavně nadměrně. Pokud z tohoto důvodu navštíví lékaře, nejspíš jim do jejich zdravotní karty napíše diagnózu hyperhidróza, neboli trvale zvýšená činnost potních žláz. Lidé se nejvíce potí obvykle v podpaží, ale i na rukou, ploskách nohou, na čele, ale i na zádech. Nepomáhá vzdušný oděv, pravidelné mytí a i antiperspiranty přestávají být proti pocení účinnou zbraní. „Pokud nám pocení komplikuje každodenní život, je třeba v první řadě zajít k dermatologovi,“ radí lékaři CLEOPATRA CLINIC. Ale jakou mají hodně se potící lidé šanci, že se svého problému zbaví? „Nadměrného pocení se nemůžeme zbavit jednou provždy. V lepších
    Jednou z možností dočasného odstranění nadměrného pocení je aplikace botulotoxinu typu A do postižených oblastí. Je to přírodní, čištěný protein se schopností dočasně zabránit převodu vzruchů z určitého typu nervových vláken na sval nebo potní žlázy.
    Existují i zákroky, které by měly odstranit nadměrné pocení natrvalo. Ty se ale používají tam, kde selhaly ostatní metody. Jsou totiž k tělu méně šetrné. „Mnohem náročnější na provedení a s množstvím vedlejších účinků jsou operační zákroky, jako je přetětí sympatických nervových vláken či operační odstranění potních žlázek. Ale ani zde nebyl efekt trvalý a operace se opakovaly,“ říkají naši odborníci CLEOPATRA CLINIC.
    Doba působení botulotoxinu je u každého individuální a záleží také na ošetřované oblasti, nejčastěji však vydrží 4 až 12 měsíců. Poté je potřeba aplikaci zopakovat. Po zákroku doporučujeme pár dní nenavštěvovat saunu, solárium nebo se intenzivně věnovat sportu. Žádná další omezení nejsou.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
cache: 0024:00:00