Jak na věc


obilí seté na podzim

44 komentářů to “Obilí”

    Dopravníky na obilí jsou určeny na dopravu obilovin a zrnin. Nabízíme dopravníky na obilí jako jsou redlery, korečkové elevátory, kombinované redlery elevátory, příjmové vany, šnekové dopravníky, pásové dopravníky a obilní pumpy. Mechanický způsob plnění je nejrozšířenější, protože dosahuje vysoké výkonnosti při minimálních provozních nákladech.
    Tak jsem chtěla velmi kladně ohodnotit tento článek a jejda..:-( Myslela jsem, že musím postupně ťuknout na všechny hvězdičky a ono mě to po první už dál nepustilo. 8-O Chtělo by to asi návod pro případné další nešikovné hodnotitele.
    Pokud je vlhkost naskladňované plodiny moc vysoká nebo aktivní větrání není dostatečně kvalitní, je nutné do posklizňové linky vždy zařadit sušičku. Doporučujeme Vám zařízení vybírat s ohledem na požadovaný výkon a způsob využití.
    Čističky obilí jsou určeny pro všechny provozy, kde se provádí čištění a předčištění obilí a dalších zemědělských plodin. Na těchto strojích je možné čistit všechny druhy zemědělských plodin podle použitých sít. Důležitou vlastností moderních čistících strojů je oddělení lehkých nečistot a příměsí. To lze dokonale provést pouze za pomoci vzduchového čištění.


Ukázky sušáren obilí najdete ve fotogalerii:

    Zdravím Pavle. Začnu od nejjednoduššího a to je oves. POtřebujete sehnat oves „naháč“. Je to poměrně složité jej sehnat, ale jak získáte pěstitele, máte vyhráno. Ti pěstují určitě. Můžete si zavolat na zemědělskou aagenturu ve vašem kraji a ti vám poradí, kdo pěstuje obilí, případně na tři kontrolní oranizace eko-zemědělství – abcert, kez a ecokont a ti vám taky poradí. Tady již jednou probírané http://conovehonakopci.cz/?page_id=1316&mingleforumaction=viewtopic&t=10
    Podobný problém řešíme už druhý rok. Jsem z toho nešťastná. Máme uskladněné žito ve větších plastových bednách s víkem. Teď jsem chtěla mlít mouku a zjistila jsem, že se nám v tom usadili pod víkem moli a v žitě pochodují drobní černí broučči. Prohazujete nějak pravidelně zrna,máte je rozložené na velkém prostoru nebo co s nima děláte, že se vám do toho nic nepustí nebo snad rovnou všechno namelete? Skladujeme to ve spodním patře domu kde je poměrně chlad (kuchyň která se nepoužívá) ve sklepě máme moc vlhko a sídlí tam firma a pod střechou bydlíme my.
    Dobu sklizně ovlivňuje velké množství faktorů a sušárny zrnin umožňují pěstitelům provést sklizeň tehdy, kdy je to nutné a zrnina se dosuší na vlhkost, která je vhodná pro skladování. Použitím sušáren zrnin dochází ke značnému omezení rizik a ztrát. Začněte se sklizní dříve a minimalizujte tak možné ztráty způsobené poničením, potlučením a položením obilí.


Fidibus Classic - kamenný mlýnek na obilí

    @admin: priznavam, ze pouzivam normalni, koupenou v obchode – celozrnna u na sodma takovy hit zas neni a musim ji stridat nebo pulit s bilou.. ale jsme v pokuseni dokoupit k nasemu robotu bosch nastavec na mleti ruznych veci, mimo jine prave i mouky… tak treba nekdy, zatim mam stejne problem spis sehnat samotne zrni, nez mouku… Dekuji moc za odpoved…
    @Farfalla: Tak komentář si přečetl pan domácí a hned mi bylo důrazně vysvětleno, že nějak rychle zapomínám :-))) Prý to teda bylo ale zjednodušení !!! Totiž elektrický mlýnek jsem dostala jako dárek až před 6ti lety a to už jsme dva roky používali jen celozrnnou mouku, ale tolik se nevařilo :-)), protože jsme měli na půdě ruční mlýnek na obilí a tam vždy pan domácí mlel – vyšel na půdu, byl tam 3/4 hodiny a přinesl kilo mouky :-)) Tuto etapu ručního mletí jsem opravdu vytěsnila – elektrický mlýnek na mouku byl pak první el. pomocník do domácnosti. Takže beru zpět, nebylo to ani kvůli zdraví, ale ani kvůli pohodlnosti – tak proč to bylo ? :-))


Sportovní kamera Niceboy® VEGA, české menu

    Sklizené zrno se běžně dosušuje při skladování, ať už v halových skladech nebo pomocí aktivního provětrávání v silech. Někdy však tento způsob není dostačující. Vlhké zrno může plenivět a hrozí rovněž zamoření obilí škůdci, což způsobuje nemalé ekonomické ztráty. Moderní způsob posklizňového zpracování obilovin se většinou neobejde bez procesu sušení obilí. Sušička obilí je zařízení, pomocí kterého snížíme obsah vody v obilovinách , je možné sušit i kukuřici a tím prodloužit dobu jejího skladování. Pro dosažení vysoké kvality uskladnění zrnin a kukuřice je nutné zabezpečit dostatečné provzdušňování obilních sil.
    ale vážně- toto je jediné co jsem našla, ale týká se to pouze vymílaných, bílých, průmyslově vyráběných mouk, takže u domácích jsem zase tam, kde jsem byla. Zkusím ještě pročíst něco doma
    Na tomto webu naleznete návod jak posuzovat nejdůležitějších části posklizňové linky – potřebné pro čištění, sušení či následné skladování. Při rozhodování o nákupu nové technologie doporučujeme vždy důkladně posuzovat všechny parametry nabízených řešení a to včetně posouzení nákladů na následný provoz.
    Vážení, máme problém. Sklidili jsme z vašich polí bio pšenici špaldu v množství cca 9 tun a teď hledáme, kdo by nám jí vyloupal, případně návod na vyloupání, dále i případně semlel, kdy bychom část špaldy prodali a část semleté mouky sami balili na maloobchod. Prosíme o radu kdo, kde a kdy. Děkuji za brzkou odpověď


Duett 100 - kamenný mlýnek na obilí

    Chtěla jsem se zeptat: zkoušeli jste někdo na obilném mlýnku vyrobit hrašku? Hrách asi nemá tolik tuku jako na mletí nedoporučovaný oves…….nebo se mýlím? Asi jsem tematicky mimo mísu, ale vážně jsem nevěděla do které rubriky to dát………………


Fidibus Medium - kamenný mlýnek na obilí

    Zdravím. Já si s loupáním špaldy problémy nedělám. Prostě jí semelu i s pluchama napřed na krupici a vše proseji na sítu 1,5 mm. Pluchy zůstanou na sítu a otruby s moukou potom melu a prosévám tak dlouho až v sítu o okatosti 0,2 mm z 10l zrna nezůstane téměř nic. pouze trocha hrubých otrub které už se nevyplatí prohánět mlýnkem. síta s velkou okatostí rovněž používám na předčištění obilí před mletím které je vizuálně přebráno aby neobsahovalo kamínky,plevely,chcíplé škůdce a v neposlední řadě i nějaký ten trus od hlodavců. Pokud chci špaldu na výsev je lepší neloupaná proto že je až 5x méně napadána škůdci. Obilí mám uskladněno v plastových 150l sudech s těsněním,a plastovou trubkou až na dno. Ta slouží k provětrávání pokud je obilí vlhké a zároveň k odběru pro spotřebu z dolních partií. Na obojí slouží vysávač s 18l zásobníkem. Když chci provzdušňovat nasadím hadici na výtlak a přes kolínko vsunuté do trubky v sudu provětrávám po připojení vysávače na spínací hodiny. 5minut jede a 10
    Dobrý den, já bez problémů. Dostávala jsem hrašku od Škvařilů,jako dárek. Posléze jí kupovala v lékárně, ale už jí nemají a měli jsme velké přebytky hrachu, tak od té doby si jí dělám sama. Poměr – pokaždé jiný :), ale hrách na mlýnku melu bez problémů.
    Tak mouku určitě ne, ta se poměrně rychle zkazí a dají se vám do ní moli ještě rychleji. Ale, my máme obilí v sudech na půdě nebo letos většinu venku. Klasické modré 200l sudy. Nebo 150 l. Jde o to, že je to velmi dobře zavřené- na obruč, ale hlavně, je to venku, kde je chladno. Obilí se nijak nezkazí, vydrží tam až dva roky.


Sportovní kamera SJCAM™ SJ4000 černá, české menu

    @Farfalla: U nás to jako téměř vše co děláme, nebylo kvůli zdraví. Bez auta sem odnosit těch kilovek mouky na zádech…tak jsme volili pohodlnější možnost,mlýnek a jednou ročně koupit pytle s obilím.Oves i pšenici jsme si jeden rok pěstovali sami, ale na pšenici jsme moc vysoko.Nakonec to dopadlo tak,že jsme už bílou mouku nekoupili a po určité době se stane zvláštní věc, totiž, přestaly nám věci z bílé mouky dost zásadně chutnat. Zdá se to zprvu nemožné :-)), ale věci z celozrnné mají chuť sami o sobě, bílá pak chutná tak nějak nijak.
    Zdravím, no to je těžký. Domácí obilí jsme čistili fofrníkem a pak pucmašinou se síty ,ale to je hodně veliká mašina, kterou asi nemáte. Dají se sehnat ještě na půdách. Ručně v malém v kuchyni jedině na plachetku kolem pasu a stouponout na vítr:), ale jde to fakt špatně.
    na druhé fotce jsem pak zrna rozřízla, stačí si ho ukousnout, když ho budete kupovat. To bílé, to je krmná a je to škrob, to průhledné gelovité je potravina a je to lepek.
    Dobrý den, v lesní školce skutečně limbu nejspíš neseženete, v lese by se měly pěstovat zejména naše původní dřeviny, i když ne vždy tomu tak z různých opodstatněných nebo méně opodstatněných důvodů je :-). Nicméně ve větším zahradnictví nebo v okrasné školce by jste borovici limbu – Pinus cembra měla sehnat bez větších problémů :-)))
    bylo by možné napsat typ mlýnku a hlavně vločkovače? Ráda bych věděla, co používá tak zkušená pekařka:) Uvažuji o koupi a zkoušela jsem najít nějaké recenze, ale většinou dám hlavně na doporučení. děkuji.


Centrum nastavení ochrany osobních údajů

    Jinak s obilím je problém, ale bude čím dál měnší, ceny bioobilí jdou pomlau dolů, jsou dost veliké dotace, takže každý rok naskakuje do systému hodně nových zemědělců a jsou větší možnosti obilí koupit, jinak my pšenici bereme normálně ve mlýně a konvenční, protože biopšenice tady sehnat nešla a certifikát – jako papír pro nás naní až zase tak důležitý, po určité zkušenosti máme pocit, že papír snese vše!(ale mít možnost, volila bych raději nestříkanou ať už s certifikátem nebo bez něj) :-) a malé mlýny jsou dobrá možnost, jak sehnat jakékoli obilí. Většinou bývají majitelé dost vstřícní a prodají ještě nesemletý pytel potravinářské pšenice. Špalda, žito a oves už se dají docela dobře sehnat i přímo od malých ekozemědělců – ale chápu, že třeba ve městě je to stále ještě problém :-)
    No a poslední je špalda – ta má pluchy. My jsme schopní poplatit jen pluchatou, tu si namelu na mlýnku i s pluchy a proseju na cedníku. JInak můžete samozřejmě žádat jen vyčeštěnou a pluchů zbavenou, ale je to poměrně drahá záležitost, protože nevím jak nyní, ale před 5ti lety byla v ČR jen jedna čistička a to na MOravě.
    Mouka: Měli jsme napůdě před sedmi lety starý kamenný šro’ták – ruční. Když byla potřeba mouka, točilo se 3/4 hodiny na kilo velmi náročné práce. Pak jsme pořídili kamenný mlýnek ma obilí a už si to bez něj neumím představit. Takže zpětně, když si vzpomínám – na vločkovači uděláte vločky a pak znovu přemačkáním třeba pšenice, jejíž vločky jsou dost křehké uděláte velmi jemnou hrubodrť, ale není to mouka. Musel byste použít ještě mixér, nebo třecí misku. Na množství co je potřeba na cokoli obilí rozhodně nedoporučuji mačkač. :-)


Elektrický mlýnek na obilí - Waldner Biotech LADY

    aha, my je máme na půdě v pokoji v takových bednách. Moc to nedýchá tak jsme to otevřeli ať větrají, ale pak jednou zapomněli zase zpět zavřít. A teď jsem si šla nahoru pro obilí a všude lítali samí moli. Do Obilí jsem teda nehrábla, ale odkud by se tady jinak vzali??? No tak to jdu teda prohrábnout a prozkoumat. Třeba je to ještě planý poplach…
    Dobrý den..chtěl bych se jen zeptat jestli ten vločkovač má válce nerezové nebo kamenné, mlýnky na obilí bývají kamenné.. Dá se na tom udělat několikerým přemletím vloček hrubá mouka nebo krupice? díky! p.
    otázka je, zda je to skutečně potřeba. Z vlastní zkušenosti můžu napsat, že rozhodně má na těsto vliv například fáze měsíce, ale ani v tom nejsem žádný expert, prostě někdy kvásek nejde a nejde :-) ale co se týká mouky, pružnosti, kvality chleba nebo buchet – jsem ráda, že to upeču a sní se to tak rychle, že nevím, jestli by ten rozdíl byl tak zásadní, aby to vůbec někdo stihl poznat :-))
    Skladování zrna v suchém stavu vychází z poznatku, že v obilí s malým obsahem vody probíhají všechny fyziologické procesy pomalu, omezuje se rozmnožování a škodlivá činnost mikroorganismů a skladištních škůdců. Využívá se metody zchlazování a aktivního větrání. Totiž při nízké teplotě se životní činnost všech živých složek snižuje nebo zcela zastavuje.


Magic - kamenný mlýnek na obilí

    Míšo, stalo se nám před časem totéž, ale nakonec to nebylo tak hrozné, jak to vypadalo na první pohled. Moli sice lítali, ale obilí sežrané nebylo, i tak jsem ho pečlivě prosívala a kontrolovala na sítu před mletím. Koupila jsem v prvním záchvatu paniky na netu padesát lepů na moly, ještě pořád je na půdě rozvěšuju, obilí ale pro jistotu už máme taky ve velkých plastových sudech. Do jednoho se vešly tři a půl pytle. Máme i ty veliké prastaré dřevěné bedny, ale musí být z jiného dřeva, protože ty naše teda moly neodradily vůbec :)
    Elektrické mlýnky (Single, Lady, Silence, Family, CombiStar, Industry) zpracují veškeré druhy obilí, semen a surovin potřebných i na  bezlepkovou mouku. Během krátké chvilky  pomelou obilí na kvalitní mouku různých hrubostí. Elektrické kamenné mlýnky Waldner Biotech jsou vyrobeny z masivu a jejich předností jsou silnější motory a větší mlýnské kameny z korundu.
    @Peetr: Dobrý den. Vločkovač má válce nerezové – vločkuje všechno obilí a i koření, které se pak navločkované v ruce nabo třecí misce rozemne na prášek – výhoda třeba u koření do perníku. Pojme i olejnaté věci. Stačí bohatě ruční, protože je velmi rychlý a není fyzicky náročný – děti udělají za deset minut mísu vloček.


Elektrický mlýnek/ vločkovač Waldner Biotech COMBI-STAR

    dobry den, chtela jsem se zeptat, jak cerstve namletou mouku pouzivate? setkala jsem se s nazorm, ze dealni je ji nechat po semleti alespon 4 dny odlezet, az pak ma idealni vlastnosti na peceni… podobny problem resi i pekarky domacich pekaren, http://domacipekarny.dama.cz/rady.php?d=159 Jaky je Vas nazor?:-)
    Mám zkušenost s KoMo Fidibus XL a určitě doporučuji i ten nejlevnější elektrický nlýnek. Když spočítáte cenu ručního mlýnku, cenu motoru a výkon mletí této kombinace, jste na polovičním výkonu za minutu nejlevnějšího elektrického provedení a v kapse vám bude chybět více jak tři tisíce…(mlýt každý týden 1,5 kg obilí na chleba bych ručně určitě nechtěl. Jedině jako součást posilovací aktivity :-)))


Swiss Diamond Classic - hluboká pánev s pokličkou 28 cm

    Dobrý večer. Měl bych dotaz ohledně mletí zrna (žito) a množstvím otrub. Za mou nepříliš dlouhou éru mletí jsem nebyl schopen vypozorovat souvislost mezi množstvím výsledné přesáté mouky a množstvím otrub v sítu. Někdy je otrub nepatrné množství jindy je to třetina (možná krapet víc) z původního objemu zrna pro mletí. Sušení zrna pro příští pečení provádím po upečení chleba, kdy dám na plechu zrno do vyhřáté trouby (v el. troubě je 3cm rozehřátý žulový kámen) a troubu nechávám mírně pootevřenou. Zrno na plechu občas promísím. Po sušení a vychladnutí melu v el. mlýnku. Zrno je stále totéž a hrubost mletí také (nejjemnější možné co mlynek umí). Pokud máte nějaké postřehy budu za něvděčný. Děuji, Tomáš.
    Pro potřebu snížení obsahu vody v obilovinách jsme schopni dodat v různých výkonových úrovních stacionární sušičky zrnin kontinuálního provedení. Sušárny jsou vyrobeny z kvalitních a ušlechtilých materiálů, které zaručují dlouhou životnost a odolnost. Sušárny je možné dodat s hořáky v provedení na zemní plyn nebo LTO.
    Námi doporučený způsob skladování obilí, je skladování v silech. Často používaná jsou kruhová sila stavěná z vlnitých pozinkovaných nebo kovových smaltovaných plechů. V naší nabídce naleznete všechny zmíněné skladovací sila.
    Tak a pšenice a žito. Ohledně žita – žádný problém, prostě shánějte žito, samozřejmě čištěné, ale jiné neseženete, protože nyní už většinou všichni používají kombajn. U žita není problém. Jen pozor, abyste nekoupil tritikale – to je hybrid pšenice a žita. Chtějte prostě čisté žito.


mlýnek s vločkovačem FidiFloc 21

    Cílem společnosti Morkus Morava s.r.o je trvale udržovat a posilovat důvěru a spokojenost našich zákazníků. Poskytujeme kvalitní a komplexní dodávku služeb v oboru demontážních a montážních prací pro zemědělství i průmysl.
    Elegantní, stylový a výkonný mlýnek na obilí MONA, který rozzáří každou kuchyni. Mlýnky Waldner Biotech jsou vyráběny výhradně z masivního dřeva. Silný motor poskytuje více výkonu ke kvalitnímu mletí obilí. Jemnou mouku získáte i z kukuřice.
    Znakem námi dodávaných sušiček obilí je bezesporu jejich spolehlivost a velmi úsporný provoz. Zemědělcům dodáváme sušičky ve stabilním i mobilním provedení kde sušící agregáty jsou poháněny motory na naftu, lehký topný olej, zemní plyn, propan-butan nebo metan. V případě, že uvažujete o modernizaci či výstavbě nové posklizňové linky, ozvěte se nám, rádi vám navrhneme nejlepší možné řešení pro váši budoucí investici do zpracování a skladování zrnin.
    Dobrý den Klárko, prosím pěkně neměla by jste radu jak se v domácích podmínkách a v malém množství čistí pšenice? Zatím jsem dělala jen z kupované mouky, ale teď máme své zrnko, tak bych chtěla péct z něj, ale nějak si nevím rady s čištěním. Předem moc děkuji za radu. Zuzana.


Elektrický mlýnek na obilí - Waldner Biotech SINGLE

    Dopravníky na obilí jsou určeny na dopravu obilovin a zrnin. Nabízíme dopravníky na obilí jako jsou redlery, korečkové elevátory, kombinované redlery elevátory, příjmové vany, šnekové dopravníky, pásové dopravníky a obilní pumpy. Mechanický způsob plnění je nejrozšířenější, protože dosahuje vysoké výkonnosti při minimálních provozních nákladech.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
cache: 0024:00:00