Jak na věc


nejcastejsi pricina padani vlasu u zen

Nejčastější příjmení novorozenců v roce 2016

    Která jména letí nejvíce? V následujícím přehledu zjistíte, která jména rodiče dávali svým dítkům v roce 2014 nejčastěji. Ale žádné překvapení nehledejte, už po několikáté prvenství obhájil Jakub. Mezi dívčími jmény dominovala Eliška.
    Autobazary hlásí za měsíc leden rekordní prodeje. V povánočním období to nebývá zrovna obvyklé, protože lidé se většinou „zotavují“ z finančně náročného prosince a nákup vozu odkládají až na první jarní měsíce.
    V každé zemi je alespoň jedno příjmení, které je pro ni typické. Asi nikoho nepřekvapí, že nejčastějším příjmením v Česku je Novák. Zkusili jste se ale někdy zamyslet nad tím, jak je to jinde v Evropě?
    U spropitného z pohledu evidence tržeb záleží na konkrétních zvyklostech zařízení, zda si spropitné rozdělí zaměstnanci nebo zůstává podnikateli. Pokud jsou příjemci spropitného zaměstnanci, jedná se z pohledu zákona o daních z příjmů o příjem přijatý v souvislosti s výkonem závislé činnosti, a jako takový není evidovanou tržbou. Pokud je příjemcem spropitného podnikatel, jedná se o příjem z podnikání, který podléhá evidenci tržeb.   


Existuje přátelství mezi mužem a ženou?

    Nejčastějším jménem, které letos dávali rodiče svým novorozeným synům, byl opět Jakub. V případě dívek se po krátkém kralování Aniček vrátily na výsluní Elišky. U chlapců se jména častěji dědí po otci, naopak dívčí jména jsou více náchylná na módní trendy.
    V důsledku zrušení ustanovení § 20 odst. 1 písm. b) a odst. 2 ZoET nálezem Ústavního soudu ze dne 12. prosince 2017 sp. zn. Pl. ÚS 26/16 s účinností od 1. 3. 2018 není povinnou náležitostí účtenky daňové identifikační číslo (DIČ) poplatníka resp. DIČ poplatníka, který pověřil evidováním této tržby poplatníka, který tržbu eviduje. Povinnost zasílat údaj o DIČ poplatníka a DIČ pověřujícího poplatníka datovou zprávou dle § 19 odst. 1 písm. a) a odst. 2 písm. c) ZoET zůstává zachována. Dále upozorňujeme, že tímto rozhodnutím ÚS se nic nemění ve vztahu k DPH a uvádění DIČ (rodného čísla) na daňových dokladech (§ 29 ZDPH). Pokud má plátce DPH povinnost vystavit daňový doklad a vystavoval v těchto případech společný doklad pro EET a daňový doklad plátce DPH, bude muset nadále své DIČ na tomto dokladu uvádět, nebo bude muset doklady vystavit dva.


PŘEHLED: Kolik je v Česku Josefů, Veronik nebo Eugénií?

    Ke zvyšování výběru daní bude docházet postupně, s tím jak se budou do systému zapojovat jednotlivé skupiny podnikatelů. Při plném náběhu evidence tržeb by měl systém přinést až 18 mld. Kč ročně.
    Nemá-li poplatník povinnost uvádět na účtence fiskální identifikační kód - FIK, je povinen na účtence uvádět svůj podpisový kód PKP. Jedná se zejména o případy výpadku spojení nebo evidence tržeb ve zjednodušeném režimu.
    Tyto platby se již v současnosti vyznačují vysokou mírou dohledatelnosti a průkaznosti. Takové platby jsou evidovány bankami, které mají povinnost vydat na žádost Finanční správy výpis z účtu.
    Připadá vám, že se snad každý druhý v Česku jmenuje Josef Novák? Podívejte se na velký přehled, který jsme pro vás připravili, v němž najdete kolik je u nás zástupců jednotlivých jmen. Vůbec nejvíce je mezi námi Jiřích, těch bylo na konci roku 301 629.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
200
10363
cache: 0024:00:00