Jak na věc


motání vánoček

Diskuze : Zdraví : Ostatní problémy nervové soustavy

    Ruličky vytvoříte z tenkého papíru. Nejvíce se na ně hodí papír ze Zlatých stránek, novin, letáků a různé slabé papíry. Čím papír o menší gramáži (čím tenčí), tím budete mít ruličky jemnější. Tyto papíry se hodí spíše na menší výrobky. Z papírů o vyšší gramáži jsou ruličky tužší a jsou lepší na větší výrobky nebo na osnovní ruličky. Plete se z neplněných a nelakovaných papírů (např. z barevných lakovaných letáků se špatně plete a nedrží na nich barva). Doporučuji plést jeden výrobek vždy z jednoho typu papíru.Nastříhejte si stránku na proužky asi 7 cm široké. Noviny můžete stříhat naležato – docílíte tak delších pruhů a tím i delších ruliček. Dále potřebujete špejli, okolo které budete plést ruličku, a lepidlo. Nejprve si roh pruhu papíru přetřete lepidlem (obr. 1). Někomu může vyhovovat potřít lepidlem papír až po tom, co namotá ruličku. Špejli položíte přes protější okraj pruhu novin, než jste lepili, asi na 45° (obr. 2). Podle úhlu budete mít různou délku a tuhost ruličky. Přeložíte
    Pokud pacienta obtěžuje motání hlavy, závratě a pocity slabosti, měl by navštívit lékaře za účelem provedení potřebných vyšetření, nalezení příčiny a jejího odstranění nebo léčby.
    Jiným záchvatovitým onemocněním je Menierova choroba, onemocnění vnitřního ucha, kdy pacienty obtěžují závraťovité stavy, kdy si jim motá hlava natolik, že nemohou ani stát. Mezi další příznaky patří nedoslýchavost a ušní šelesty. V akutní fázi nemoci je nutná hospitalizace.
    Motání hlavy neboli vertigo je subjektivní symptom, který může mít celou řadu příčin. Vhodné je konzultovat odborníka a nechat si vyšetřit srdce a krční páteř.


Byliny způsobující závratě, motání hlavy

    Užívání: Bylinné směsi slouží zejména k přípravě vodních výluhů (čajů). Obecně platí, že na 100 ml vody přijde 1 čajová lžička jemně nasekané sušené byliny, na 250 ml pak 1 polévková lžíce. Byliny zalijte horkou vodou, která právě přestala vřít, zakryjte šálek (konvici) pokličkou, a nechte cca 10 minut vyluhovat. Denní dávka čaje je 500 až 750 ml. Čaj se pije neslazený a na lačno. Pouze prsní čaje lze přisladit medem a vždy se podávají teplé.
    Ruličky se napojují tak, že vezmete novou ruličku, užší konec namočíte v trošce lepidla (obr. 11) a zasunete jí do ruličky, kterou již pletete, nebo do osnovní ruličky. Stačí opravdu jen malinko lepidla. Při větším množství se Vám může rulička trochu rozmočit a půjde špatně zasunout. Někdo plete, aniž by lepidlo používal. Pokud bude nová rulička širší než ta, do které ji chcete zasunout, tak ji stačí zploštit a přehnout na půl.
    Pro rychlejší motání a menší spotřebu lepidla můžete vyzkoušet polepování více pruhů papíru najednou (obr. 8). Dáte na sebe 10-15 pruhů, které posunete vždy o malý kousek (asi 0,5 cm). Takto poskládané papíry přetřete lepidlem v tubičce, nebo i Herkulem (obr. 9). Nesmíte jich však natírat moc, nebo Vám lepidlo mezitím zaschne. Delšího pruhu docílíte i tak, že slepíte dva pruhy kratší stranou k sobě (obr. 10).
    459 popsaných nemocí, 517 článků bylin, 180 článků potravin, 136 skupin léčiv, 26 vitaminů a minerálních látek


Etiopatogeneze (příčina a mechanizmus onemocnění)

    Na základě nařízení Evropského unie č. 1924/2006 nemůžeme u bylinek uvádět žádná Radou EU neschválená výživová a zdravotní tvrzení. Zároveň nesmí být název nemoci ani v názvu výrobku, proto došlo k přejmenování. Složení a používání se nemění.
    V mém rodném městě se začaly konat vánoční Betlémské trhy, které hned získaly na oblibě. Já jsem zde měla společně s Martinou Haklovou dílničky (nejen) pro děti.
    Až namotáte celý pruh papíru. Lepidlo Vám ruličku udrží pohromadě (obr. 5). Rulička se Vám bude mírně rozšiřovat, to je správně. Špejli vytáhněte (obr. 6 a 7) a použijte na motání nové ruličky.
    Motání hlavy je typickým příznakem obtíží v oblasti ústrojí rovnováhy a pohybu nebo mozku. Může být vyvoláno celou řadou příčin s různou mírou závažnosti. Mezi časté příčiny patří odchylky krevního tlaku od normálu, požití alkoholických nápojů nebo nedostatek tekutin, chudokrevnost, nevolnost v těhotenství a migréna. V některých případech se však jedná o příznak závažného onemocnění.
    Při motání hlavy je vhodné se posadit a polohu těla měnit pomaleji. Pomoci může omezit sůl, kávu, či čaj, vyloučit alkohol a cigarety.


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKYVÍCE OD AUTORA

    Motání hlavy může znamenat přítomnost toxických látek, mikrobů v okolí nervových buněk, nebo může být zapříčiněn nedostatkem kyslíku nebo živin v našem mozku.
    Další skupinu velmi častých příčin tvoří požití alkoholu (v tomto případě je motání hlavy způsobeno účinky na mozek, a zároveň na centrum pohybu a rovnováhy – mozeček), užití některých léků, zejména antidepresiv nebo diuretik (v tomto případě je motání hlavy uvedeno v příbalovém letáku mezi možnými vedlejšími účinky, případně je zde uvedeno, že by pacient neměl v době užívání léku řídit motorová vozidla a ovládat stroje) a dehydratace (akutní nedostatek tekutin v organismu). Motání hlavy u zdravého člověka může mít také mechanickou příčinu, například pozorování řetízkového kolotoče nebo jiné pouťové atrakce, nebo úraz hlavy (otřes mozku). U citlivých jedinců může být motání hlavy vyvoláno i klimatickými změnami.


Nechcete udělat nový design Rodiny.cz?

    Motání hlavy může mít různou intenzitu, může se jednat o neustálé motání hlavy nebo jen občasné motání hlavy. Při tomto problému se s postiženým motá doslova celý svět. Motání hlavy ale není samo o sobě zdravotní problém, je to pouze příznak že něco není v pořádku. Jednotlivé možné příčiny si můžete přečíst níže.
    hodinách, nebo při dlouhém stání. Nízký tlak (hypotenze) je diagnostikován v případě, že hodnota systolického tlaku (hodnota tlaku krve v tepnách při srdečním stahu) klesne pod hodnotu 100 torrů (mmHg). Mezi další příznaky hypotenze patří závratě, pocity nevolnosti, chladné končetiny, bolesti hlavy, problémy se soustředěním,  hučení v uších a mžitky před očima. Pacient s nízkým tlakem může upadnout do mdlob. Pokud pociťuje motání hlavy nebo závratě, měl by se co nejrychleji posadit. Motání hlavy však může způsobit také vysoký tlak (hypertenze). V tomto případě patří mezi doprovodné příznaky bolesti hlavy, problémy s dušností, bolest na hrudi, krvácení z nosu a poruchy zraku.
    Samotná léčba se pak liší podle příčiny motání hlavy. Přesnou příčinu i léčbu musí určit lékař. Je tedy třeba zajít ke svému lékaři, který vás případně odešle ke správnému specialistovi.


Diskuse - zanechat komentář Zrušit odpověď

    Webové stránky jsou po delší době opět funkční. Bohužel ne plně. Problémy jsou ještě s galerií, ale ty, doufám, budou brzy také vyřešené. Děkuji za trpělivost.
    Další možnou příčinou je anémie neboli chudokrevnost, zapříčiněná nedostatkem červených krvinek, což vede ke zhoršenému zásobení mozku kyslíkem. V tomto případě je motání hlavy spojeno se zvýšenou únavou, dušností, zimomřivostí a zhoršenou kvalitou vlasů a nehtů. Anémie může mít několik různých příčin, nedostatkem důležitých živin počínaje (zejména železa a kyseliny listové) a závažnými onemocněními, jako je revmatická horečka nebo rakovina, konče. Anémie způsobená nedostatkem živin je typickým těhotenským neduhem.
    Uvedené články a rady nemohou nahradit osobní návštěvu lékaře, či kvalifikovaného terapeuta, protože TOTOŽNÉ ONEMOCNĚNÍ MŮŽE MÍT ROZDÍLNÉ PŘÍČINY. Články a rady nám však mohou ukázat možné cesty, jakými lze usilovat o své zdraví.


ZANECHAT ODPOVĚĎ Zrušit odpověď

    Možnými příčinami motání hlavy jsou také uskřinutí nervu, problémy s páteří, nadměrný emociální stres, některá psychická onemocnění, otravy (houbami nebo jedovatými plyny), cévní příčiny, srdeční selhání, onemocnění očí (například zelený zákal), selhání čisticích orgánů (jater nebo ledvin) nebo arteroskleróza mozkových tepen. Motání hlavy může být příznakem počínajícího onemocnění (i běžné chřipky), tak i onkologických onemocnění, například nádoru na mozku.
    V případě migrény, záchvatovitého onemocnění, se může motání hlavy objevit jako první příznak společně s poruchami vidění (předzvěst neboli aura). Poté se dostaví urputné bolesti hlavy, nevolnost, zvracení, zimnice a přecitlivělost na světlo. Migrénu může vyvolat mnoho spouštěčů, například káva, čaj nebo některé potraviny (například plísňové sýry), ale také emociální rozrušení nebo potlačované pocity hněvu, nenávisti nebo strachu.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
200
16886
cache: 0024:00:00