Jak na věc


medúza wikipedie

Poznáte, co je na obrázku? Jediný dotek by vás mohl i zabít

    Americký Národní úřad pro oceán a atmosféru (NOAA) přinesl další objev. Během expedice na lodi Okeanos Explorer se pomocí ROV Deep Discoverer (ROV Hlubinný objevitel) při nedávném ponoru podařilo objevit nového živočicha, který na první pohled vypadá jako pavouk vycpaný malými žárovkami. Ve skutečnosti se jedná o medúzu.
    Máte už dost nudných akvárií, kde se nic zajímavého neděje? Máme pro Vás tuto úžasnou zářící medúzu, která je až neuvěřitelně realistická. Medúza vykouzlí z Vaše akvária nádhernou plovoucí podívanou, která Vám zaručeně projasní byt.
    Medúzy by každý čekal v moři, ale rozhodně ne u nás. Přesto se v českých vodách čas od času vyskytnou. Na sladkovodní medúzy teď narazíte v bývalých pískovcových lomech nedaleko Konětop na Mělnicku.
    Moravská galerie v Brně má jeden z nejvzácnějších obrazů v republice. Testy odborníků z Belgie potvrdily, že dílo Hlava medúzy skutečně vytvořil slavný malíř Rubens. Experti byli přitom dodnes přesvědčeni, že se jedná jen o kopii.
    K pobřeží oblíbeného španělského letoviska Alicante se dostaly nebezpečné medúzy, kvůli kterým úřady musely uzavřít pláže v délce téměř 120 kilometrů. Opatření přišlo poté, co jeden ze žahavců zranil jedenáctiletého chlapce. Dítě skončilo v nemocnici s velkými bolestmi.


Nové vozy zdražují, do cen ojetin se to zatím nepromítá

    Autobazary hlásí za měsíc leden rekordní prodeje. V povánočním období to nebývá zrovna obvyklé, protože lidé se většinou „zotavují“ z finančně náročného prosince a nákup vozu odkládají až na první jarní měsíce.
    Dalšího záhadného tvora se podařilo natočit pracovníkům jedné ropné plošiny. Zvláštní stvoření, vypadající jako kus látky vznášející se ve vodě, je ve skutečnosti obřím živočichem, který vypadá jako z jiné planety.
    Vědcům se podařilo natočit extrémně vzácný druh obří medúzy. Tvor, který žije v hloubkách nad jeden kilometr přitom vypadá jako z jiné planety. Podívejte se na unikátní video.
    Invazi medúz, jakou už dlouho nepamatují, zažili ve španělském letovisku Costa del Sol, nebo-li Slunečné pobřeží na jihu země. Za tři dny odvezli z pobřeží přes 11 tun medúz.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
200
9159
cache: 0024:00:00