Jak na věc


masařka obecná

Nové příspěvky v diskuzích Další

    dasty carp » pravdu máááš, u nás je to stejné a když nenasadí tak je zástup dědouchů na svazu a kamenujou to tam ...... je jim jedno jestli chytnou velky, nebo maly, prostě masoo jede. Velkyho nevysedí, tak aspoň ta omlácená násada a pak si ze mě dělají prdel a tvrdí: není umění chytit velkýho kapra, ale 10 maléch :DD takovi keci poslouchám deně protože bydlím u hospody kam chodí chlastat a potkávám je :((
    Venýsek » pro mě ano, sám jsem jednou do roka taky masař, ale abych to tedy trochu rozvedl, nevadí mi člověk, který jde k vodě si zachytat atd. a přitom si třeba jednoho kapříka veme
    Ťava » Já jim dávám ještě čas,když nepřijde po 20. prosinci,tak holt bude na stole kapr vepřovej..Snad to nedopadne jak loni,kdy štědrovečerní kapr zabral šestadvacátýho :o)
    Masařek občas vidím kolem vody dost hlavně tam kde se u vody kuchají ryby, a když nezahrabou rybáři prasat po sobě vykali,hlavně v teplých dnech se to masařkama kolem vody hemží :-) K rybářům co zmasí všechno co chytí se raději nebudu vyjadřovat :-(
    David Fořt » Ahoj Davide – kamaráde, napsal jsi to hezky a mam podobný názor, ale dnes jsi vstával asi špatnou nohou, že se už po ránu chceš zase prát. :)))


AisView - pomocník každého pilota dronu

    Jedním z projektů vycházejících z biomimetiky je program MFI (Micromechanical Flying Insect - Mikromechanický létající hmyz) amerického válečného námořnictva. Jde o konstrukci a testování funkčního robota, který velikostí i letovými schopnostmi napodobuje mouchu masařku. Za konkrétní vzor posloužila masařka rodu Calliphora, tvor dostatečně velký, aby bylo možné studovat stavbu těla, především létací svaly, uspořádání křídel, mechaniku jejich pohybu a ovládání letu.
    Na popud dasty carp otvírám diskusi o tom, kdo je vlastně masařka. Jestli dědouš s krmítkem , který v souznění se zákonem (bohužel) nosí každý den dva pětačyřicátníky, nebo borec s vycmazlenou výbavou a špičkovejma koulema, nekompromisně mordující i 10+, nebo koho si vlastně pod tímto pojmem představujete.
    David Fořt » Ahoj Davide, jsem zde na stránkách skoro každý den, jen občas mám nutkání přispět. To, když se to už nedá opravdu vydržet a to je třeba masařina. P.S. Snad příští rok nám to konečně klapne a uvidím, jak startuješ k prutům při záběru.:)))
    Josef Novák » asi jsem to napsal špatně podstatou toho co jsem napsal je, že pro mě je masař ten co rybaření vnímá jako hon za masem a je jedno jestli veme jednu rybu nebo sto, holt tato tématika se takto po internetu asi jen těžko rozepisuje :-))


Zvířata zobrazená ostatními uživateli

    Program je součástí úsilí vyvinout technologie, které by umožnily předcházet válečným konfliktům "chirurgickými" zásahy - omezenými přesně vedenými údery na citlivá místa protivníka, které ušetří civilisty a nevzbudí pozornost veřejnosti. V této koncepci zvané Miniatura Tactical Mutions hrají zásadní roli i miniaturní průzkumní roboti. Proto program MFI podporuje americká agentura pro pokročilé obranné projekty, známá DARPA, která se kdysi podílela i na vývoji internetu.
    jak.23 » musíš si uvědomit,že kdyby jsme si nekoupili povolenku tak by se nestalo naprosto nic,protože nás normálních je tak 1–1,5% ze všech členů ČRS a MRS
    Jakékoli užití částí nebo celku a šíření jakýmkoli způsobem (mechanickým nebo elektronickým) i v jiném než českém jazyce bez písemného svolení vydavatele je zakázáno.
    kobr.d » No s tím přecpáním bych byl opatrnej)Jelikož jak se hned nasadí je tam tolik lidí že do dvou měsíců tam plave jen hrst toho co se nasadí a to se vsadím......Jim vyloženě o velké ryby nejde ale spíše o vše co má šupiny,Oni vědí přesně kdy se nasadí a podle toho jedou,,to vidím u nás)
    Už jsem taky jeden z nich..Včera odpoledne mi to na Labi slušně šlapalo-3 kapři+2 parmy,tak jsem na objednávku zmasil krásně rostlýho,dobře stavěnýho šestačtyřicát­níka.Nejdřív tu rozdávání ryb odsuzuju a teď to sám páchám.Ale aspoň jsem se přiznal :o)


Masařka obecná - Info na Wikipedie

    První prototyp robotické masařky se začal testovat už roku 2001, od té doby pokračuje neustálé vylepšování, odlehčování a zdokonalování senzorů. Zatím posledním oznámeným úspěchem konstruktérů je snížení hmotnosti pohonného mechanismu na pouhých 10 miligramů.
    dasty carp » Dasty, ale proto se ti mírový kapříci vysazují. Vychytají se a potom se nadává, že není co chytat. Nevím jak kde, ale tady u nás se vysazují tyhle ryby na jaře a na podzim.
    Jedná se o všeobecně známou, statnou mouchu velikosti 10-20 milimetrů. Základní zbarvení těla masařek je šedé barvy, přičemž zadeček může být černobílé kostkovaný nebo celý šedý. Polokulovité oči jsou červené nebo nahnědlé, celé tělo je řídce kryto černými štětinami. Tento druh se živí květními šťávami, občas ale konzumuje zdechliny a nepohrdne ani napadnutím dešťovek, hlemýžďů a jiného hmyzu.
    kobr.d » Jj, Peklo je krásné, ale větší kapr tam snad není. Jednou mi tam jeden borec říkal, že vpředu jsou ti malí a vzadu ty obrovský! Tak jsem čekal s otevřenou hubou, že řekne alespoň 15kg a on řekl asi 60cm, ale ty že nikdo nevytahne,protože tam jsou nějaké šílené pařezy. ☺☺


Související položky (podle značky)

    Josef Novák » Nejdřív musí být svatba :o) Naštěstí Drahá pochopila,o čem rybařina může být a když už mě dědek hodně dere,tak mu sama vyčiní,proč bych to měl nosit domů,když se po tom nikdo z nás neutluče a ti známí,pro který to má údajně být,si můžou udělat papíry a sedět u vody stejně jako my.Vzápětí dostanu vynadáno,že se těšim až odletí na služebku a já se budu moct nerušeně válet tejden v kopřivách :-))
    for Ťava – to naprosto souhlasím, vídávám důchodce i několikrát za den, jak se na babetě otočí doma s rybou a zase jedou k vodě. Pak už se netočí doma, ale jen u kamaráda nebo u hospody na návsi. Jenže v tom spatřuji to, co by měla řešit hlavně RS. Prostě tohle zjistí a seberou povolenku bez nároku do konce sezony. A ne, že ti přijdou 3× v jeden den na kontrolu a jediné co jim vadí je to, že ten bivak má přidělanou podlážku. A vlastně jim jde jen o to, vytlačit tě ze svého revíru, protože podle značky na autě nejsi místní a místní důchodci si jim na schůzích stěžujou, jak si nemaj kde zachytat, protože lidi jako já, jsou třeba týden na jednom místě a chytám. A vůbec nevidí, že nejsem jak důchodci, co tam jsou taky každý den, ale narozdíl ode mě, za ten týden odvezou od vody klidně 10 a více ryb.


Masařka obecná (Sarcophaga carnaria)

    Masařka se vyskytuje všude hojně, a to již od měsíce března, až do listopadu (podle počasí). Nejčastěji lze tuto mouchu pozorovat na zdechlinách zvířat, ale i na květech rostlin. Běžně se vyskytuje také v okolí domů, v zimě lze masařky pozorovat, jak se sluní na zdech. Masařka je velmi nepříjemná moucha, jež může přenášet řadu nemocí. Pojmenování masařka vzniklo kvůli jejímu vývoji, který probíhá především v mase.
    Velmi častá moucha, hojná na květech nejrůznějších rostlin a na listech a hlavně na slunných listech. Často zalétá i do lidských obydlí. Samice kladou živé larvičky do zahnívajících zbytků živočišného původu.
    kuban » Souhlasim. Když si občas někdo vezme rybu, tak mi to nevadí. Ale aby chodil na ryby pouze s myšlenkou odvést si domu rybu, tak to mě štve. Některé ani nezajíma K-70 a klidně berou i velké ryby. Nejhorší je, že to nejde uhlídat a ten kdo si chce vzít velkou rybu, tak si jí prostě vezme a nikdo s tím nic neudělá, pokud není stistižen přímo při činu.


Recenze: DJI Mavic, aneb malý velký dron...

    Už tady bylo prakticky vše řečeno, tak za sebe jen doplním, že nemám vůbec problém v tom, když si rybář odnese domů rybu. Pokud se jedná o konzumní velikost, která je podle mě do těch 50–60cm, tak je to v pořádku. Pokud se však tento koníček zvrhne z lásky k samotnému rybaření a pobývání v přírodě k honbě za naplněním mrazáků, pak již něco není v pořádku. To, že si jdu k vodě prostě zachytat a pobavit se by mělo být vždy na prvním místě. Pokud je to o tom, že jdu chytit za každou cenu něco k žrádlu, pobiju vše, co dostanu na břeh a ještě se tam odpoledne znovu vrátím, můžeme to již nazývat „masařinou.“ Dá se samozřejmě namítnout, že se jedná pouze o lov, který odjakživa sloužil k obstarávání potravy. Domnívám se ale, že i naši předci si byli vědomí nějakého respektu k přírodě. Dnešní způsoby lovu umožňují vodu i lesy opravdu plundrovat a rovnováhy dosahujeme pouze umělou regulací. Jinak by jsme možná už i na kapra chodili čumět pouze do akvária v zoo. Za úplnou prasárnu považuji pak li
    vidím to stejně jako Dasty. trochu doplním.za masařku považuju každýho,kdo si veme víc jak 25–30 ryb za rok. myslím,že jednou za 14dní si dát rybu je tak akorád.
    Kotvičník - semena s klíčivostí do konce roku 2018 jsou již v prodeji. Výrobce semen Zahradnictví JIKL.A profesionální výrobce semen, firma Planta Naturalis.
    Fosgen: Prosím tě a jaký je rozdíl mezi člověkem,který si jde k vodě zachytat a odnese si jednoho kapra domů a mezi tím,který si jde cíleně k vodě pro jednoho kapra a taky si ho odnese domů? Neplatí v tomto případě kapr jako kapr?


Seriál: Začínáme s drony: 3. Základy říz...

    Zkoumání masařek ukázalo, že jejich skvělé letové výkony jsou především výsledkem vysokého výkonu létacích svalů - tedy toho, čemu technici v automobilovém nebo leteckém průmyslu říkají "přemotorování". Dalším významným poznatkem bylo zjištění, že aerodynamika mouchy není stabilní a trvale vyvážená, jako u většiny klasických letadel. Naopak: masařka dosahuje vyváženého letu jen díky neustálé kontrole a mimořádně rychlým zásahům citlivých senzorů a nervové soustavy. Po důkladném prostudování letu a anatomie much vědci z programu MFI přistoupili ke konstrukci prvního prototypu létajícího minirobota s rozpětím křídel pouhých 25 milimetrů. Jeho svaly pracují na piezoelektrickém principu - stahují se a natahují působením elektrického napětí. Zdrojem energie je miniaturní lithiová baterie dobíjená solárními články nesenými pod krátkým trupem. Dvojice tuhých křídel v komplikovaných závěsech je zhotovená z hmoty zvané polyimide. V místech, kde má živá moucha hlavu, jsou optické senzory kontrol
    Naše MO disponuje pěti rybníky od 0,5 do 4 ha plus nevelký úsek menší říčky. To jsou vody, kde se dá rybařit. Dále máme několik chovných rybníků (určitě přes deset), ze kterých se pravidelně na jaře i na podzim doplňují stavy na sportovní vody. Dva rybníky jsou vyňaty ze svazových vod. Násada se pohybuje od těch K3 až po ryby velikosti cca 55 cm (mluvím o kaprovi) v množství takovém, jak jsou nastaveny zarybňovací plány ŠRS. Míra na vyňatých vodách u kapra je 43 cm, nejvyšší 69. Během roku se drtivá většina ryb odnese . A teď mám dilema – má být na takovýchto vodách (myslím , že tak podobně hospodaří velká část MO) uplatňován styl „chyť a pusť“ a jsou všichni ti, co nosí ryby domů nazýváni masaři? Spousta z nich má „svoji míru“ pro odnešení ryby domů, takže nebagrujou jenom maso za každou cenu, nebo jezdí na větší vody, kde s pravidlem „chyť a pusť“ nemají sebemenší problém. Pro mně to masařky nejsou.


Předpisy pro létání s drony v ČR

    Masařka obecná se vyskytuje hlavně na výslunných místech, ale zalétá také často do bytů, kde vyhledává nechráněné maso, na které samice klade už živé beznohé larvy. Samička naklade první stádium larev do masa, do zdechlin či do otevřených ran živočichů. Larvy, jež mají špičatou hlavu a tupý zadeček, se živí hnijícím masem. Dospělé masařky se pak živí jak na zdechlinách, tak na rostlinách.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
200
20745
cache: 0024:00:00