Jak na věc


ložiska v pračce

Opravujeme ložiska u všech modelů praček s bočním/předním plněním.

    Měl bych jeden dotaz na výměnu ložisek na bubnu u Indesitky WP80 buben s plástu ,jde to vyměnit aníž bych musel to celé vyndavat z pračky, asi takhle ,zda jdou vyměnit ložiska přímo na pračce díky za radu
    Dobrý den, ptám se zdejších zkušených v de a montáži pračky. Pokud je buben pračky zavěšen na 4 pružinách, má ještě nějaké další uchycení ??? Děkuji ppředem za odpověď.
    Já měla též pračku Indesit,začala se sypat po asi 6letech-ložisko,programátor,uhlíky,čerpadlo.Vše jsme dali opravit(minulý rok) a teď na nový rok nám odešel motor.Koupili jsme si novou pračku zn.Candy,ale musím přiznat,že Indesit měla vychytanější programy-uspornější-hlavně na čas.Ale,co se týče oprav praček-myslím si,že záleží-jaký chytnete „kus“.Někomu slouží stejný typ bez opravy někomu se sype.A taky každý pere jinak-někdo málo,někdo hodně.Kdyby se někomu hodila pračka Indesit TX 105 na náhradní díly-za 500kč je vaše.Ale nutný osobní odběr-Děčín.


Je možné opravit poškozenou hřídel na kříži?

    Mám pračku Ariston už 3 roky, zatím byla bez problémů, ale poslední dobou mi vždycky před koncem praní vyteče na zem před pračku trochu vody. Není to moc, ale opakuje se to čím dál častěji. Nevíte někdo čím to může být? Pračku mám v koupelně přesně na milimetry zandanou mezi zdmi, takže by bylo složitější jí dostat ven a kouknout se čím to je. Koupelna je tak malá že by tžam ani na nějaké zkoumání nebylo místo. Děkuji za odpověď
    Martine, díky. S opravářem jsme vytelefonovali, že by to mohl být zámek dveří, takže ho objednáme a on nám ho tam namontuje, pokud to nezvládneme svépomocí.
    Pokud je v záruce, tak snad není co řešit, tohle si sama asi nespravíte. Rachocení, to bývá často čerpadlo, téct to může na různých místech, na dálku se k tomu nic říct nedá. Nezbývá, než volat opraváře.


Ložisko pračky Zanussi, Electrolux, SKF BA2B633667

    Dobrý den, my máme pračku zn.INDESIT W84TX už 7 let a teď začala zlobit. Asi před měsícem jsem pračku nastavila na program č.4 a na 40 stupňu, pračka prala jako obvykle a když měla začít ždímat tak z kuchyně jsem slyšela že by ráda začala vypouštět vodu a ale jen hučela a buben se netočil. Chvilku jsem čekala co bude, připravená na nejhorší, pak se asi 1 min.začal točil buben, ale voda se stejně nevypouštěla, a ke všemu se začal programátor otáčet a nechtěl se nikde zastavit. Když už začalo dojíždět druhé kolo tak jsem pračku vypla, chvíli počkala a nastavila jen na ždímání a prádlo se konečně dopralo. Manžel vyčistil vše co šlo a asi týden fungovala bez problému a po týdnu jsem nastavila program č.4 a zase pračka když měla začít ždímat tak začala nejdříve hučet a pak se rozeběhl i programátor. A včera mi to začala dělat i u programu č.6. Za chvíli jdu do koupelny a zapnu pračku a zhruzou budu čekat co se bude dít. L.
    Ahoj,máme Elektrolux EWT 1026 Premium a po 3 letech před týdnem začala blbnout,při programu (na 60 min)normálně pere,ale když má začít odstředovat asi po 30 min.,tak napíše konec programu,možnost otevřít dvířka a tak je to u všech programů,musí se přepnout ručně na program odstředování a to je OK.Opravář,po přeměřování určil vadné topné těleso a vyměnil,1300 kč,nevyzkoušela se,včera perem a zase to samé,ale teď ani nepomůže přepnutí na program odstředování a máchání,jenom se zapne čerpadlo a je slyšet,jak vyplivne zbytek vody a hned zahlásí to samé,konec programu ……,tak doufám,že po opětovném přivolání stejného opraváře si odečte minulou opravu,zbytečna.Já bych tipoval na řídící jednotku,čím by to mohlo být,děkuji


POZOR! Podnikatele důrazně žádáme, aby četly maloobchodní a reklamační podmínky

    Pračka Indesit W125TX stáří asi deset možná jedenáct let, celkem v pohodě, až dnes se projevila závada, volič programů se stále otáčel. Volič programů se zkontrolován a vypadá že je v pohodě. Tak následovala demontáž řídící desky (odpojení všech konektorů, lépé odpojit před vyjmutím a označit) a tam jeden špatně proletovaný kontakt na přívodu do desky (desku jsem nejprve očistil acetonem a zubním kartáčkem a nechal oschnout stačí ze srtany spojů), následně proletoval vadný spoj. Pračku nyní zkouším a vypadá to že je vše v pořádku.
    Mam 12ročnu Whirlpoolku AWG 640 plnenie z vrchu.Cele tie roky išla bez problemov až naraz z hrkotom začala žmykat a ked skončila program tak na dalšie pranie sa už odmietla pohnut a našla som aj spadnuty remen.Po odnati bočneho krytu som zistila,že sa cele koleso pod remenom aj s ložiskami(myslim,že su to ložiska a možno aj odtrhnuta hriadel na bubni) velmi trepe-hadže z boka na bok.Poradte mi prosim či sa to da opravit a hlavne či sa to ešte oplati opravit a kde je možne zohnat nahradne diely.p.s elektronika je v poriadku. Dakujem za skoru odpoved.


Je možné opravit poškozenou vanu?

    Dal bych na opraváře, jelikož by se v tom měl vyznat líp než my, kteří žádný servisní manuál k pračce nemáme. Navíc pokud nevíte, kde uhlíky v pračce hledat, tak se mi zdá riskantní vám radit, jak je vyměnit. Nicméně když se ptáte, tak uhlíky jsou na motoru, zpravidla na opačném konci co řemenice (a motor je v pračce úplně dole…). Nemusíte odmontovávat zadní kryt, stačí pračku překlopit na bok. Uhlíky jsou v takových černých plastikových krabičkách ve tvaru L a vedou k nim dráty. Dráty odpojíme tahem ve směru drátu a krabičky odšroubujeme křížovým šroubovákem, drží je dva šrouby. Uhlík se mění celý, tedy s kovovým pouzdrem, ve kterém běhá. Předpokládám, že ho seženete i na internetu v některém z e-shopů s díly na pračky. Pokud ne a v opravně vám ho neprodají, dovedl bych si představit i opravu velmi neprofesionální, ale lacinou a rychlou. Vypreparoval bych uhlík z pouzdra (které není nijak opotřebované, obrušuje se jen uhlík) a někde bych koupil uhlíky stejného nebo většího rozmě
    Prosím poraďte… Právě mi dovezli novou pračku a když jsem jí rozlepila a otevřela jsem dvířka u bubnu,zjistila jsem,že je ta pračka uvnitř mokrá… Navlhlý návod k použití včetně záručního listu a to přes to,že to bylo v igelitovém obalu… Mám mít obavy?
    Pračka Malber /snad italské výroby/, koupená v roce 2000 /bývalý Tuzex/, naprostá spokojenost, pere dobře, bez jediné opravy. Až doslouží, budu shánět stejnou značku. V obchodech jsem ji neviděla a ani na internetu nejsou. Má někdo jinou zkušenost a dá se ještě dnes tato značka sehnat?
    A ještě jedna blbá otázka – kde sehnat ty uhlíky (ideálně nějakou levnější náhradu originálů) a které koupit – tady jsem našel, že by to měl být typ W84TX, ale nikde to nemůžu najít.. Díky moc – zkusím toto, nebo půjde pryč..


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
cache: 0024:00:00