Jak na věc


kdy má nárok na sanitku

Testováno na VD: Zábava, adrenalin, aquapark

    Co dělat v případě, když vám ošetřující lékař nevystaví Příkaz k transportu? Když si myslíte, že máte na zdravotní dopravu (sanitu) nárok, je nejlepší řešení zavolat na vaši zdravotní pojišťovnu, u které jste pojištěn a požádat revizního lékaře, zda je vaše diagnóza indikovaná pro převoz sanitou. Pokud vám sdělí, že nárok máte, musí váš ošetřující lékař příkaz vystavit. V opačném případě je na vás a na vaší domluvě s dopravou, zda vás odveze za smluvní cenu do určeného zdravotnického zařízení.
    děkujeme za váš dotaz. Poukaz na převoz sanitkou vystavuje ošetřující lékař, který zároveň posoudí, zda pacient není schopen dopravy jiným způsobem. Některé nemocnice mají ve svém řádu, že pokud má pacient vycházky, ztrácí nárok na převoz sanitkou. Informujte se tedy u ošetřujícího lékaře.
    sanitku si zavolat můžete. Sdělte, že nemáte jinou možnost, jak se do porodnice dopravit. Případně vám může porodnice dát číslo na svou sanitku, má-li ji k dispozici.
    Dobry den potrebuji poukaz na sanitku kdyz jsem tehotna mam tyden pred terminem a kdyz se rozbehne porod nemam se jak dostat do porodnice. Dekuji za odpoved Marsi
    Dobrý den chci se zeptat mam narok na sanitku kdyz jsem po cisařskem řezu a nemam se jak z detma dostat domu i když nejsem ve spadove nemocnici ale cca50 km? Děkuji
    Dobrý den, o převozu sanitkou rozhoduje vždy ošetřující lékař, rozhodnutí je tedy na něm. Pokud s jeho rozhodnutím nesouhlasíte, můžete se obrátit na svou zdravotní pojišťovnu.


Když vám ošetřující lékař nevystaví “Příkaz ke zdravotnímu transportu”?

    Dobrý den. Manželka je po dvou operacích páteře, které podle vyjádření lékařů dopadly dobře, ovšem problém je v tom, že má v oblasti bederní páteře stále bolesti a z toho důvodu nevydrží delší dobu stát a ani sedět. Po různých vyšetřeních bylo zjištěno, že má ještě k tomu silnou artrozu a osteoporozu. A nyní je můj dotaz takový. Jelikož jsme ze Šumavy, musíme jezdit na různá vyšetření a kontroly do Plzně, Prahy a Č. Budějovic a samozřejmě u nás - Sušice a Klatovy. Na dotaz u obvodního lékaře, zda má nárok na sanitku alespoň na ta vzdálenější místa nám bylo sděleno, že nemá nárok, že její diagnoza neodpovídá nároku na sanitku. Také to bylo odůvodněno tím, že manželka je držitelem průkazu ZTP (zatím), kde pobírá příspěvek na provoz mot. vozidla, ale v pojišťovně nám bylo sděleno, že tento příspěvek s tím nemá nic společného. Tak bych Vás rád poprosil o odpověď, nebo radu jak dál postupovat. Díky. PS: Jsou i takový lékaři, že Vám poradí, ať si vezmete taxi, nebo ať si sanitku zaplatíte.
    Pokud vám bude nabízena převozová služba (zdravotní doprava) v daném zdravotnickém zařízení a vy nejste s touto službou spokojeni (dlouhé čekací lhůty, přístup osádky k pacientovi atd.), máte právo si zavolat vámi vybranou spolehlivou převozovou službu.
    Dobrý den, jsem těhotná, mám týden před porodem, od nemocnice v UH bydlím cca 45-50km. Momentálně se cesta ovšem do UH opravuje, takže jsou na cestách kolony a přes týden není doma nikdo, kdo by mě v případě porodu do nemocnice zavezl. Mám tedy nárok si zavolat na 155 o sanitku?
    Pokud se domníváte, že lékař Vám bezdůvodně neuznal nárok na dopravu sanitkou, přestože by na něj Vaše žena z důvodu zdravotního stavu měla mít nárok, můžete se obrátit se stížností na vedení zdravotnického zařízení, případně pojišťovnu. Více informací o podávání stížností naleznete v sekci Stížnosti.


Kdy si hradí klient přepravu sanitkou sám?

    o převozu sanitkou rozhoduje ošetřující lékař. Informujte se tedy u něj, zda vaše maminka má v tomto případě nárok na převoz sanitkou. Rovněž se můžete informovat u své zdravotní pojišťovny, zda je převoz během víkendu možný.
    Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli mám nárok na sanitu k lékaři. Jsem pres tři měsíce po operaci nohy do dnes ji nemám srostlou chodim o berlich a naslapovavat mohu pouze částečně. Před 14 dny mě lékařka napsala vycházky, protože jsem potřebovala zařídit některé věci na úřadech. Bydlim sama a v současné době podstupuji předoperačni vyšetření a lékařka mě sdělila, že na sanitu již nemam nárok. Děkuji za odpověd
    Prosím o informaci zda mám nárok na odvoz sanitkou k vyšetření a nasledné objednání k operaci kyčelního kloubu. Mám velké bolesti a hromadnou dopravou se tam těžko dostanu. Jedná se o to že vyšetření by bylo v Karviné hornické nemocnici a já bydlím ve Slezské Ostravě. Děkuji za informaci. Marčišová
    o převozu sanitkou může rozhodnout pouze lékař, informujte se tedy přímo u něj. Přeprava sanitkou je obecně určená osobám, které se do nemocnice nemohou dostat sami běžným způsobem (MHD).


Recenze: Mumínci a čarodějův klobouk

    Dobrý den, v pondělí mi cementovali obratel v bederní páteří dnes tedy v pátek mě propouštějí, zákrok mi dělali ve vojenské nemocnici v Praze a bydlím u Kutné hory, žádal jsem o převoz sanitkou domů a bylo mi řečeno že když jsem nebyl v celkové narkóze nemám na ní nárok tak jsem se chtěl zeptat jak to tedy je když se nemám jak dostat zpět do místa bydliště, dekuji
    Dobry den. Manzel jde v prosinci na vaznou operaci do Vojenske nemocnice. Jsme si vedomi toho, ze nebude moci ridit auto. Doprava taxíkem by byla pro nas neunosna. Chtela bych se zeptat, na koho bychom se mohli obrátit ohledne levnejsi dopravy na pripadne kontroly. Bydlime na sidlisti Luziny ( Prha 13). Dojizdeni mestskou dopravou by bylo pro manžela nemozne. Dekuji Wolfova
    Z výše uvedeného vyplývá, že Vaše manželka by měla mít nárok na sanitku, pokud převoz vyžaduje její zdravotní stav a lékař Vám vystaví na sanitku poukaz. Pokud lékař nárok neuzná, sanitku si můžete zajistit, ale musíte bohužel převoz zaplatit. Pokud potřebuje Vaše manželka pravidelně jezdit na lékařská vyšetření a nemá nárok na sanitu, můžete se obrátit na odbor sociální péče při místním úřadě, který za splnění určitých podmínek poskytuje určité dávky.


Máte nárok si vybrat kteroukoliv převozovou službu?

    ve vašem případě doporučujeme u převozních služeb trvat na svém požadavku. Případně můžete dopravu objednat v nemocnici, nebo požádat lékaře, zda by tuto dopravu nezajistil nebo vám doporučil převozní službu. Rovněž se můžete obrátit přímo na zdravotní pojišťovnu.
    má babička 73 let nárok na sanitku urologie, oční, apod. lékař jí řekl, že má autobus před barákem tak at se tam dostaví jak chce. manžel ji nemůže neustále vozit autem. Je to několikrát do měsíce a měl by v práci problémy. děkuju
    Dobrý den, maminka vážně nemocná dojíždí do nemocnice – vyšetření, chemoterapie apod. sanitkou v leže protože kvůli zdravotnímu stavu nemůže sedět. Na další ct vyšetření je volno pouze v sobotu ale bylo nám řečeno že v sobotu nejezdí sanitky. O dopravu jako takovou nejde, odvezl by ji tam někdo z rodiny ale když nemůže sedět tak cesta autem je nejen nepohodlná a obtížná ale taky nebezpečná když ny měla ležet vzadu nepřipoutaná. Nemá tedy na sanitku v sobotu nárok? Děkuji.


Kdy vzniká nárok k bezplatnému převozu pacienta?

    děkujeme za váš dotaz. Zdravotní pojišťovna hradí kromě jiného i dopravu ze zdravotnického zařízení do místa trvalého nebo přechodného bydliště. Zda splňujete podmínky na převoz sanitkou vám sdělí ošetřující lékař. Pokud jste si hospitalizaci zvolili z vlastní vůle ve vzdálenější nemocnici, pojišťovna hradí jen tu část cesty, která odpovídá vzdálenosti od vašeho bydliště k nejbližší nemocnici. Rozdíl byste museli doplatit. Poukaz na převoz sanitkou vystavuje lékař, který zároveň posoudí, zda pacient není schopen dopravy jiným způsobem. Informujte se tedy u ošetřujícího lékaře.
    Dobry den,dcera je po operaci (operovali jo pakloub) soktor tvrdy ze nemame narok na sanitku ze se musime dopravit domu sami. Bohuzel nikdo nema auto. Co udelat aby mi sanitku napsal?Dekuji
    V případě, že vám ošetřující lékař nevystaví “Příkaz ke zdravotnímu transportu” a chcete jet sanitním vozidlem, je možno po domluvě s dopravou, za smluvní cenu jet na místo určení.
    Nárok na bezplatný (hrazený zdravotní pojišťovnou) převoz pacienta máte, pokud váš ošetřující lékař vystavil “Příkaz ke zdravotnímu transportu” (originál+kopie PKZT).
    Vy nebo vaši blízcí mají sníženou pohyblivost, nebo jim úraz neumožňuje vlastní dopravu do nemocnice či na vyšetření. Pro takový případ je tu sanitka, přesněji řečeno zdravotní doprava. Ta nejezdí k akutním případům, ale slouží k převozu nemocných lidi. Využití jejich služeb záleží na vašem ošetřujícím lékaři.


Recenze: Bonifác zase řádí v psí školce

    Dobrý den, moje tchýně je po 3 měsíční hospitalizaci v nemocnici imobilní a zítra ji propustí z nemocnice ve Zlíně a převezou do místa bydliště ve Slušovicích sanitou. Praktickou lékařku má ale ve Zlíně. Žádali jsme 2 praktické lékaře ve Slušovicích o přeregistraci, aby mohla mít lékaře v místě bydliště, avšak vzhledem k jejímu věku 85 let jsme neuspěli – mají prý plný stav. Nyní nastává problém v tom, že za 3 dny má jit ke svému diabetologovi na vyšetření do Zlína a za 14 dní znovu do krajské nemocnice T. Bati na interní kliniku na další zákrok. Když byla mobilní, tak jsem ji vozil osobním autem. Nyní k jeji imobilitě je to nemožné. Prosím o odpověď na otázku, kde máme žádat o převoz sanitou na vyšetření k diabetologovi a následně i převoz na lékařský zákrok na internu do KNTB ?
    Chápu Vás, záleží na tom, jestli je babička mobilní. Ale i odvoz imobilního příbuzného si musíte zajistit sama, nebo ve spolupráci s rodinou. Určitě se někdo takový najde!
    Váš dotaz předložíme našim čtenářům formou článku nebo se zeptáme za vás fanoušků na facebookové stránce Děti – péče, zábava, vzdělávání. Na e-mail, který jste ve formuláři vyplnili, vám pošleme zprávu, jak s vaším dotazem naložíme.
    o přepravě sanitkou na vyšetření rozhoduje ošetřující lékař. Rozhodnutí je vždy na něm. Pokud potřebujete převézt babičku jinam než do nemocnice, zřejmě budete muset využít placenou službu, případně nabídky konkrétního zařízení (někdy nabízí dopravu).
    Dobrý den,potřebuju poradit,mam tchýni v nemocnici,lezi na JIP je vážně nemocná dýcha s ní přístroj a chteli bysme jí nachat převést do jiné nemocnice,ale v nemocnici nam řekly že jí můžeme nechat převést ale na vlastní naklady,je to pravda?a kolik to asi tak stojí?děkuji za odpověď


Máte vždy nárok na převoz sanitou zdarma?

    Dobrý den, PKZT (příkaz ke zdravotnímu transportu) vystavený za účelem zdravotního transportu pacienta vyplňuje vždy ošetřující lékař.Jaké jsou interní předpisy pro zdravotní úkony k převozu sanitkou konkrétní nemocnice pochopitelně nevím. V případě, že odvoz sanitkou Vám nebude přiznán, je možno zajistit soukromý odvoz známým s automobilem či soukromou přepravní službou. Na internetu lze najít vhodné. Například: Novodobá Sanitka, Senior taxi, přeprava Pohoda, Societa atd. Zdraví Martin Motloch
    Záchranka nebo sanitka. Pro mnohé lidi stejný pojem, přesto má každá jinou funkci. Jedna vás přepraví na vyšetření, ta druhá vám možná zachrání život. Zjistěte, kdy máte nárok na bezplatnou dopravu na vyšetření nebo z nemocnice domů!  
    Dobrý den, příkaz ke zdravotnímu transportu vyplňuje vždy odesílající ošetřující lékař nebo ten, u něhož má být provedeno vyšetření. Informujte se tedy u lékaře.


Kdy mám nárok na odvoz sanitkou?

    dopravu a náhradu cestovních nákladů upravuje zákon č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění a to konkrétně v §§ 36, 37. Zdravotní pojišťovna hradí dopravu pojištěnce v případě, že jeho zdravotní stav podle vyjádření ošetřujícího lékaře, který tuto dopravu indikuje, neumožňuje dopravu běžným způsobem bez použití dopravní zdravotní služby. Doprava se hradí na území ČR do smluvního zdravotnického zařízení, ze smluvního zdravotnického zařízení do místa trvalého (přechodného) pobytu nebo do ústavu sociální péče. Doprava se provádí vozidly smluvní dopravní zdravotní služby. Je-li ošetřujícím lékařem indikován doprovod pojištěnce, hradí zdravotní pojišťovna i dopravu doprovázející osoby, a to ve stejném rozsahu jako dopravu pojištěnce. Pokud se pojištěnec, který má nárok na „hrazenou“ dopravu, rozhodne pro dopravu soukromým vozidlem a pokud ošetřující lékař takovou dopravu schválí, má pojištěnec nárok na náhradu cestovních nákladů.
    no já bych se chtěl zeptat, je praktický lékař povinnen napsat sanitu na i zpáteční cestu, když pacient jede jen na kontrolní vyšetření a zpáteční cesta je tedy jistá, dokud tam byla naše milá,pečlivá, hodná paní doktorka tak nikdy s tím nebyl problém, navíc na odborných klinikách a fakultních nemocnicích a dalších ordinací, tvrdí že by to měl vystavit praktický lékař že jde je to jak je ochotný či ne no a nová mladá paní doktorka to odmítá a je to velká potíž se s ní domluvit na průvodce na zpáteční cestu
    Dobry den,jsem tehotna a ve 2.trimestru musim nastoupit do Prazske Motolske nemocnice na operaci…mam maligni papilarni karcinom…mam narok na sanitku tam i zpet,kdyz se nenam jak dostat do Prahy?Bydlim 65km od hlavniho mesta a tahat se tehotna sama s cestovni taskou mi prijde nerozumne,dekuju za odpoved.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
200
22481
cache: 0024:00:00