Jak na věc


kůže a kožešiny

Sleva 20% na konfekci z Totálního výprodeje

    Impregnační vlastnosti se dají zlepšit přidáním včelího vosku. Ten se spolu s tukem roztaví, promíchá, a nechá vychladnou, nanáší se to na kůži nejvýše vlažné. Do směsi jsem přidával i trochu tekutého oleje, aby lépe pronikala do kůže. Kozistence směsi musí být taková, aby se ani v chladu neodlupovala v šupinkách, ale zůstávala natíratelná, proto se vosku nesmí dát moc. Nejste-li včelaři, získáte vosk zakoupením několika včelařských mezistěn a nebo voskových svíček.
    ... a tedy chci impregnovat. Různé přípravky se na to prodávají, nakolik to funguje nevím. Bez kupovaných přípravků se to dělá opět, jak jinak, tukem. Ten má pěknou vlastnost že ucpe póry v kůži (do kterých pak voda nemůže vnikat), a zároveň odpuzuje vodu. V tomto případě je nejlepší použít tuhý tuk který je dobře plnivý, ideálně ten lůj. (V supermarketu jsem ale koupil levné eurosádlo, které se loji docela podobá. I když je možné že jen klame a ve skutečnosti se jedná o ropný produkt. Na chleba si ho budou dávat jen velmi odolní jedinci.)
    Tak tady je každá rada drahá - jakmile něco nasákne do kůže, už to z ní nedostanete. Prakticky jedinou možnost kterou máte je nechat to vyvětrat. Pokud smrdí organické nečistoty, tak ty se časem rozloží a vyčichnou. Pokud to smrdí nějakým benzínem nebo něčím podobným, tak ten se odpaří.


Jak se starat o kůže a jak je čistit

    Může se stát že se páchnoucí nečistota nevsákla, ale jen zůstala na povrchu. V tom případě může pomoci například umytí mýdlovou vodu, s následným ošetřením tukem. Ale to už je spíš takový zoufalý pokus, a ve většině případů to nepomůže.
    Kožešiny a kůže nabízíme v různých barvách, velikostech a zpracování. Pravé kožešiny a pravé kůže zůstanou vždy moderní, trendy a vyniknou jak v moderních tak i rustikálně zařízených interiérech. Kožešiny a kůže se používají i jako kožešinové dekorace, jako hřejivý mazlíček nebo jako zdravotní kožešiny, které pomáhají při nespavosti, revmatizmu, ischiasu a bolesti zad. Kožešiny se vyrábí i jako kusové koberce, které ozdobí podlahu a tím dodá koberec z kožešiny teplo, hřejivost a eleganci domova. Pravé kůže a pravé kožešiny ozdobí i koutek s krbem, kde kombinace exklusivity, jedinečnosti dodá interiéru nádherný kontrast a pohodlí domova. Kůže, kožešiny a koberce určitě probudí Vaši inspiraci a nápaditost, vše s nábytkem hravě skombinovat.


Chci aby kůže vodě odolala déle

    Někdy se vám podaří koupit vyčiněnou kožešinu, která je na pohled čistá, ale ve skutečnosti v domě začne brzy zapáchat. Je to obvykle způsobeno poněkud odfláknutým procesem činění, a v dnešní době to občas potkáme u levných polských kožešin. Několika lidem tady na webu jsem už napsal že nevím co s tím, ale teď jsem dostal tajný tip :-) Pochází od kožešnice Lenky, která se to zase dočetla v prvorepublikové knize Praktická hospodyňka.


Kožešnická výroba, Kožešiny, Kůže

    Výše uvedené osobní údaje budou zpracovány za účelem identifikace smluvních stran, komunikace mezi smluvními stranami a plnění uzavřené smlouvy, a to po dobu trvání smluvního vztahu a dále po dobu 10-ti let, nepožaduje-li právní předpis zpracování po dobu delší, nebo nebude-li takové zpracování nutné pro účely ochrany práv a právem chráněných zájmů Správce. Takový postup umožňuje článek 6 odst. 1. písm. b) a f) Nařízení.Elektronická adresa kupujícího (v případě nákupu) může být zpracována za účelem zařazení do databáze pro zasílání obchodních sdělení. Tento postup umožňuje §7 ods. 3 zákona č. 480/2004 Sb., o službách informační společnosti, a to na základě provedeného nákupu zboží. Tato sdělení se mohou týkat pouze obdobného zboží a lze je kdykoliv jednoduchým způsobem – zasláním dopisu, e-mailu nebo proklikem na odkaz v obchodním sdělení – odhlásit. Elektronická adresa bude za tímto účelem Správcem zpracovávána po dobu 3 let od poslední uzavřené smlouvy, pokud tuto do
    Pro poskytování komplexních služeb prodejce využívá v nezbytných případech subdodavatele, na které klade stejné nároky, pokud jde o ochranu a zabezpečení osobních údajů, jako sám na sebe. Jedná se např. o správu webového rozhraní, IT podporu, případně zpracovatelé a subdodavatelé:
    Stažená kůže sama o sobě rychle podléhá zkáze, její vyčinění umožňuje uchovat a využívat kůži co nejdéle. Teprve vydělávání a činění dělá z kůže pravou kožešinu. V procesu činění se nahrazují živočišné tuky obsažené v řemeni kůže speciálními činidly.
    3) Kožešinu vyvěšte někde venku chlupama navrch, ale tak, aby na ní nepršelo, a nechte ji vyvětrat. Tímto způsobem se zbavíme nevhodných pachů, i např. zbytků těkavého odmašťovadla, pokud jsme ho použili. Vyvětrání kožešiny je nejlepší způsob čištění - pokud kožešina nepáchne, tak se dá normálně používat, obvykle bez ohledu na to čím byla znečištěná. Jen nesmí smrdět.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
cache: 0024:00:00