Jak na věc


jizerská padesátka výsledky

Fotogalerie Václava Novotného na Našem Jablonecku

    V Jablonci se o tomto večeru mluvilo již dlouho dopředu. Do místního divadla se tentokrát chystala početná skupina těch, kteří jednoho z nejvýznamnějších představitelů českého bigbítu, Davida Kollera, obdivují již od dob jeho působení v kapele Lucie. Každopádně se Kollerových příznivců sešla v místním kulturním stánku pěkná řádka, a tak se tísnili dokonce i na bidýlku. Podrobnosti a fotografie na Našem Jablonecku
     © 2010-2018 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | web by VisionWorks | RSS Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.
    Skupina Kutnohoráků svůj čas proti roku 2012 extrémně vylepšila. "Já o necelé dvě hodiny, Jirka zhruba o hodinu a půl a Martin o dobrou hodinu také," vypočítal Libor Mana. Kromě tvrdého tréninku závodníkům k rychlejším časům pomohla i zledovatěla stopa. "Byla to ale o to větší dřina," opakoval.
    Muži: 1. Řezáč (ČR) 2:21:49,2, 2. Johnsson (Švéd.) -8,4, 3. J. Aukland (Nor.) -9,1, 4. Ahrlin (Švéd.) -18,2, 5. A. Aukland (Nor.) -20,6, 6. Livers (Švýc.) -31,3, 7. Sinnes -47,7, 8. Laugaland -1:11,6, 9. Näss (všichni Nor.) -1:40,8, 10. Fredriksson (Švéd.) -1:41,6, 11. Novák -1:42,1, ...23. Koukal -4:57,3, 41. Šretr -10:48,0, 43. Novotný (všichni ČR) -12:26,9.


ZNÁME VÝHERCE !! Soutěž o 1+1 kompletní dioptrické brýle, které jinde nekoupíte a konzultaci odborníka

     Kdo z nás je víc Mercury? Turnovské volejbalistky remizovaly v Liberci FOTO: Libštátský vánoční jarmark se počtrnácté konal ve dvoře U Janatů Hasička ze Zlaté Olešnice Hana Havlíčková zářila v Americe Nálezce pražských grošů z Vysokého obdrží více jak 136 tisíc korun
    Jizerská padesátka startuje po skupinách na základě výsledků s předchozích let. Trojice Libor Mana, Jiří Venhoda a Martin Kolečkář vyrazila z páté skupiny. "V celkovém pořadí jsme skončili okolo 3000. místa," řekl Libor Mana s tím, že by je výsledky mohly pro příští rok posunout do vyšší startovní kategorie. Vylepší své časy i v roce 2016? "Příště to tak rychlé určitě nebude, letos to na ledu jelo. Nevím jak ostatní, já svůj čas nevylepším určitě," přiznal Libor Mana.
    Další český závodník Petr Novák skončil se ztrátou minuty a tři čtvrtě jedenáctý, mistr světa na 50 kilometrů z roku 2003 Martin Koukal dojel při své premiérové účasti na "Jizerce" třiadvacátý. Mezi ženami zvítězila Norka Svendsenová, z českých žen byl nejlepší závodnice Ski clubu Jablonec Klára Moravcová na osmém místě.


Horská služba hledala v předvečer padesátky ztracené běžkaře

     --všechny obce regionu-- Pojizeří Jilemnice ...Vrchlabí ...Hostinné ...Benecko ...Horka u Staré Paky ...Horní Branná ...Kruh ...Martinice ...Mříčná ...Poniklá ...Roztoky u Jilemnice ...Studenec ...Háje nad Jizerou ...Víchová nad Jizerou ...Vítkovice Semily ...Benešov u Semil ...Bozkov ...Chuchelna ...Záhoří ...Jesenný ...Příkrý ...Slaná ...Vysoké nad Jizerou ...Železný Brod Turnov ...Český ráj ...Přepeře ...Radvánovice ...Malá Skála ...Dolánky ...Hrubá Skála ...Jenišovice ...Kacanovy ...Karlovice - Sedmihorky ...Mírová pod Kozákovem ...Pěnčín u Turnova ...Příšovice ...Rovensko pod Troskami ...Svijany ...Sychrov ...Tatobity ...Všeň ...Vyskeř Lomnice nad Popelkou ...Bělá ...Kundratice ...Košťálov ...Libštát ...Nová Ves nad Popelkou ...Stružinec Rokytnice nad Jizerou ...Jablonec nad Jizerou ...Paseky nad Jizerou Harrachov Krkonoše Liberecký kraj
    Vyberte si nové brýle v klidu domova a za pomoci vašich nejbližších. Kromě webu a kamenných prodejen můžete vybírat i doma. OptikDoDomu dodal již více než 100 tisíc brýlí a vy nyní můžete vyhrát 1+1 dioptrické brýle v rámci jednoduché soutěže.
    Mezi dary ke kulatinám Jiří Vehoda našel i nové běžky. "Klouzaly, ve stoupání jsem měl krizi," připustil a dodal: "Pak se ale lyže rozjely a už to bylo dobré." Pro Jiřího Venhodu je ale Jizerská padesátka málo. O den později totiž s fotbalisty suchdolského béčka, kteří na horách pobývali na soustředění, vyrazil na více jak třicetikilometrový výběh.
    Kutná Hora - Ani letos na startu Jizerské padesátky nechyběla výprava "padesátníků" z Kutné Hory. Většina skupiny, která do bílé stopy vyrazila v roce 2012, se porvala s těžkými kilometry i o víkendu. "Měli jsme v plánu i loňskou účast, ale to byl závod kvůli nedostatku sněhu zrušen," připomněl Libor Mana.


Tradiční Vánoce propojte s moderními prvky

     16.12.: FOTO: Jilemnické náměstí opět zaplnil vánoční jarmark 17.12.: VHS Turnov zvyšuje ceny vodného a stočného na téměř 109 korun 18.12.: FOTO: Libštátský vánoční jarmark se počtrnácté konal ve dvoře U Janatů
    „Titul je to pro mě to nejcennější u nás doma a jsem moc rád, že se mi to podařilo. Poslední pětka byla velmi rychlá a zřejmě jsem měl nejvíce sil," řekl v cíli šťastný vítěz.
    Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informoval o pravidelné kontrole pramenů vody na území města Turnova. Pramen Boží voda i Valdštejn jsou pitné! Prameny vody byly podrobeny pravidelnému laboratornímu přezkoumání kvality dne 13. 12. 2018. Splněny byly všechny hygienické limity požadované vyhláškou Ministerstva zdravotnictví České republiky.
    Po dvou třetích místech v posledních dvou ročnících si vybojoval Řezáč primát výborným nástupem v závěru závodu, kdy se mu podařilo roztrhat skupinu favoritů a do cíle si dojel pro zasloužené ovace přítomných diváků.
    Již dvakrát vyhrál jablonecký běžec na lyžích Stanislav Řezáč Jizerskou padesátku, ale naposledy to bylo před jedenácti lety a letos se mu to poprvé povedlo při zařazení do série FIS Marathonu s kvalitní zahraniční účastí.


Krátké zprávy z regionu Semilska

    Připravit lyže na letošní Jizerskou padesátku bylo velmi obtížné. Po oblevě totiž byla stopa zledovatělá. "Lyže jsme si nechali připravit od odborníků na startu, to ale bylo po pěti kilometrech sjeté a šlo se přes ruce. Byla to dřina," upozornil Jiří Mana a dodal: "Ve sjezdech bylo důležité lyžařské umění, protože kdo plužil, ztrácel a také padal."
    Ženy: 1. Svendsenová (Nor.) 2:42:19,7, 2. Mannimaová (Est.) 4:19,2, 3. Hanssonová (Švéd.) -6:32,5, 4. Santerová -7:04,2, 5. Confortolaová (obě It.) -7:15,1, 6. Kveliová (Nor.) -7:28,3, ...8. Moravcová -9:27,4, 10. Jetmarová -18:08,0, 11. Bořutová -20:33,1, 13. Kocumová (všechny ČR) -27:44,6.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
cache: 0024:00:00