Jak na věc


jihoafrický rand

Kurz měny Jihoafrický rand v centrálních (národních) bankách

    Je jen jedno místo na světě, kde se opravdu vyskytují bílí lvi ve volné přírodě a tím je Timbavati, oblast hranic Jižní Afriky v sousedství s Krugerovým národním parkem. Bílý lvi nejsou albíni, ale genetická rarita, která se váže unikátně pouze k jediné endemické oblasti na světě - jihoafrické Timbavati.
    Devizový kurz měny Jihoafrický rand má výhodný kurz pro nákup 1.603 a prodej 1.651.Valutový kurz měny Jihoafrický rand má výhodný kurz pro nákup 1.410 a prodej 1.650.
    Dne 25.6.2017 u nás proběhl křest bílých lvíčat, která dostala africká jména. Spolu s Eliškou Mesfin Bouškovou přijel jako druhý kmotr i Maxime Mededa, který pochází z Beninu.
    V tomto roce oslavila zoologická zahrada významné jubileum 10 let existence. Byl to rok plný nečekaných událostí a nezačal úplně podle našich představ a plánů. Postupně se vše otočilo k dobrému a zvířata se začala odvděčovat krásnými přírůstky. Rozmnožující se zvíře ...


Nejlepší VIP kurzy jihoafrického randu ve směnárnách v ČR

    Silné zadní nohy mu umožňují běžně skákat na vzdálenost 2-3 metry. V noci se noháč jihoafrický živí semeny, hlízami a stonky, sbírá i drobné živočichy, například kobylky a brouky. Při krmení se sklání dopředu a stojí na všech čtyřech, takže připomíná králíka, a když odpočívá, klade hlavu mezi nohy a ocas ovíjí kolem těla. Je vždy v pohotovosti, má výborný zrak, čich a sluch. Obvykle žije noháč jihoafrický v párech a vyhrabává si nory, které užívá jen několik dní.
    Noháč jihoafrický (také kapský) je jediný představitel stejnojmenné čeledi. Má huňatý ocas s černou špičkou a dlouhé vzpřímené boltce připomínající zajíce (proto se afrikánsky jmenuje springhaas). Pohybuje se po pouštních a polopouštních krajích dlouhými skoky.
    Zoologická zahrada Dvorec na konci prázdnin přivítala jedno z nejkrásnějších a nejvzácnějších zvířat naší planety. Ano řeč je o Bílých lvech. Chovný pár byl transportován z polské zoologické zahrady a doplnil tak  kolekci šelem chovaných v zoo Dvorec. Šestiletý samec jménem Aga a stejně stará samice Tia si velice rychle osvojili nový prostor, který budou obývat společně se samicí Elíšou.
    Mláďata těchto lvů se rodí sněhově bílá a s postupem času se jejich zbarvení mění až do žluté. Barva očí je modrá a barva srsti a hřívy nejsou barevně odlišeny. Celkově jsou mohutnější a vyšší než lvi pustinní a to je řadí za tygra ussurijského na druhou příčku největších šelem na světě.


Lev jihoafrický bílý (Panthera leo krugeri)

    Bylo pozorováno, že noháči se mohou rozmnožovat prakticky po celý rok. Rodí jen jedno mládě vážící 250–300 g (dvojčata se vyskytují jen výjimečně); mezi jednotlivými vrhy je odstup průměrně 101 dnů. Mláďata jsou kojena průměrně 48 dní, načež opouštějí hnízdo. Dospívají ve třetím roce.
    Ve volné přírodě obývá tento druh střední, východní a jižní Afriku; kde se vyskytuje především v pouštních a polopouštních oblastech s řídkou vegetací nebo světlých lesích.
    Pondělí 28. 5. 2018 se prohnala nad zoologickou zahradou pořádná bouřka s přívalovým deštěm. Nebylo by to nic tak zvláštního, tento rok jsme již několikrát náhlý prudký déšť zaznamenali a likvidovali nánosy bahna a vody v prostorech kam nikdy voda nevnikla.
    U jihoafrických lvů se vzácně vyskytuje leucismus, což je ztráta kožního pigmentu způsobující výrazně světlé až bílé zbarvení kůže a srsti. Bílí lvi žijí ve volné přírodě zcela výjimečně (2016 - cca 13 jedinců), v zoologických zahradách je jejich výskyt častější (2016 - cca 100 jedinců).

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
200
10717
cache: 0024:00:00