Jak na věc


jak zpracovat citronovou travu

Sýrové krůtí miniřízečky s kořeněnými hranolky

    Za třetí SVĚTLO Stejně tak jako venkovní, tak i vnitřní tráva potřebue nejméně 6 hodin slunečního světla denně. Jestliže vaše okno nemá dost slunce, tak si asi budete muset koupit nějakou zářivku. Taková zářivka musí být zavěšena nejvýše 7 ½ cm nad trávou a musí být rozsvícená nejméně 14 hodin denně. Při pěstování sazeniček, umístněte světlo ve vzdálenosti asi 2 ½ cm. Stejně tak jako při venkovním pěstování, tak když za vaším oknem během léta je příliš horko, stahujte během odpoledne roletu. V zimě naopak, pokud vaše okno zamrzá, postavte mezi květináč a okno, kousek hliníkové folie.
    Náš život je určován mnoha faktory, vlivy a plynoucími silami. I nejmenší odchylky s sebou mohou nést velké následky nebo naopak neuvěřitelně šťastné události! Tento čarodějnický kotlík ve formě přívěsku vám jako amulet pomůže spojovat ty správné přísady života, které zaručí, že vám osud přinese jen to nejlepší!
    Možná jste se s citronovou trávou již setkali a možná jste si to ani neuvědomili. Kromě toho, že bývá tradiční součástí asijské kuchyně, se také přidává do čajů, ale i do parfémů a jiných kosmetických přípravků. Oblíbená je především pro svoji příjemnou vůni po citronech, kterou způsobuje obsažená silice citral. Pokrmům dodává lehce pikantní chuť, nikoliv kyselou, jak by se mohlo na první pohled zdát. I přesto, že citronová tráva působí v našich končinách poněkud exoticky, lze si ji bez problémů ze semínek vypěstovat i doma.


Hvězdičky s brusinkami a pistáciemi

    Očištěné a kůže zbavené kuře vykostěte, maso nakrájejte na centimetr silné a pět centimetrů dlouhé proužky. Z mandlí, cibule, česneku, kurkumy a pepře připravte jemnou pastu. Vložte ji na pánev a zalijte kokosovým mlékem.
    Za páté TEPLOTA Největší problém při vnitřním pěstování je moderace teplot. Ideální je 21°C až 24°C během dne a 13°C až 15.5°C v noci. Pro zabezpečení nejlepších výsledků se snažte udržovat teploty v těchto rozmezích.
    Přidejte na kolečka nakrájenou citronovou trávu a posekané lístky bazalky, uveďte do varu. Potom do pánve vložte kuřecí maso a vařte bez pokličky dopoloměkka.
    Za druhé KVĚTINÁČE Ideální jsou květináče o průměru od 7 do 10 cm. Pokud se kořínky příliš rozrostou tak můžete trávu přesadit do většího květináče, ale jinak ji nechte na pokoji. Zapomeňte na kamínky na dně květináče. Ty jen zabírají místo.
    Cedr - tento vysoký strom je opředen mnoha pověstmi a z jeho dřeva byl prý postaven legendární Šalamounův chrám! Cedru se vždy připisovala posvátná síla. Při vykuřování vydává cedrové dřevo jemnou a hřejivě dřevitou vůni, která očisťuje, chrání, posiluje a harmonizuje! V nabídce v několika různých baleních.


Pánské tričko Panna - Systém musí být

    1 Troubu předehřejte na 180 °C. Krůtí prso položte na pracovní plochu kůží dolů a nožem prořízněte směrem od nejsilnější části vodorovně napůl, ale nedokrojte a rozevřete jako knihu. Mírně naklepejte a stejnoměrně zploštěte. Osolte a opepřete.
    3 Cibuli dejte do pekáčku, na ni položte roládu, potřete 1 lžící olivového oleje a osolte a opepřete i zvenčí. Podlijte vývarem a vínem a pečte zhruba 1 hodinu za občasného přelévání vypečenou šťávou.
    Nakonec kari přiklopte pokličkou a na mírném ohni dovařte doměkka tak, aby zůstalo hodně šťávy. Před podáváním dochuťte dle libosti solí a citronovou šťávou. Vhodnou přílohou je rýže.
    Třetí čakra je nazývaná také Manipura čakra, solar plexus nebo čakra pupku. Tato čakra je centrem, z něhož čerpáme naši životní sílu! Pomáhá nám prohloubit a zpracovat zkušenosti a vytváří jakýsi filtr, díky němuž rozumíme smyslu našich citových problémů. Vykuřovadlo třetí čakry napomáhá otevření a aktivaci tohoto energetického centra a plnému využití naší vlastní energie! V nabídce v různě velkých baleních.


Pánské tričko Panna - Dám vše do pořádku

    Překrásný dárek! Jako přenašeč lidských pocitů v sobě tento přívěsek s třpytivým srdcem nosí poselství lásky. Stejně jako známý římský bůh Amor, vystřeluje Cupido své šípy lásky a zasahuje jimi každého, kdo by se chtěl vydat na cestu lásky a náklonnosti. Potěšte tímto krásným amuletem vaši milovanou osobu!
    4 Mezitím si připravte dip. Promíchejte žloutek, citronovou šťávu a hořčici. Za stálého šlehání přikapávejte a pak tenkým pramínkem přilévejte olej. Do husté majonézy přimíchejte citronovou kůru, pažitku, osolte, opepřete a dejte do chladničky.
    Čarodějnický trojnohý kotlík je významným magickým symbolem a nezbytnou pomůckou každé čarodějky! Podle jedné z pověstí symbolizuje tento nezbytný doplněk čarodějnického oltáře magický kotlík tajemné keltské bohyně Cerridwen, který je symbolem ženského elementu, osudu a zrození života. Nádoba je vhodná na bylinky, lektvary nebo po naplnění pískem jako kadidelnice pro bylinné směsi. Provedení ve dvou částech: trojnohý podstavec a kotlík. Vyberte si ze dvou provedení - větší nebo menší!
    Cedrové špičky jsou posvátnou přísadou při obřadech indiánského saunování. Svazek sušených větévek se zapálí a nechá se doutnat. Kouř, který se přitom uvolňuje, slouží pro obřadné vyčištění prostoru a podporu pozitivních energii. Cedr má velmi mocnou očistnou vůni!


Losos v papilotě s koprovým dresinkem

    Nakonec HNOJIVO Jestliže jste nějaké hnojivo přidali do hlíny při přesazováním, tak by vaše tráva měla být „happy" až do jara. Jinak občas při zalévání přidejte do vody trochu organického hnojiva.
    Čerstvá tráva je vhodná do zeleninových salátů, sušená se zase často přidává do čajových směsí. Lahodná je především kombinace se zeleným čajem.Při přípravě jídel se dá zužitkovat prakticky celá rostlina, jen musíte mít na paměti, že jednotlivé její části mají různou kvalitu: jemně pokrájené spodní části výhonků a cibulek se přidávají čerstvé do zeleninových salátů nebo jsou součástí různých polévek, omáček a pokrmů z masa, drůbeže či ryb.Vypadá jako pórek, ale chutná jinak.Tužší stvoly se zpracovávají při vaření podobně jako naše naťová zelenina či francouzské bouquet garni - svázané se vloží na počátku vaření do pokrmu a před podáváním se vyjmou. Bez citronely si skoro nelze představit pravou thajskou kuchyni, jež ji rafinovaně využívá ke zvýraznění i potlačení chutí ostatního koření. Recept k pochutnání:


Barevný hrnek III Štír - Spalují mě emoce

    Za čtvrté ZALÉVÁNÍ Zalévejte hojně pokud tráva je suchá. Nějaký laciný měřič vlhkosti hlíny je dobrá investice. Dbejte na to aby voda nebyla příliš studená. Nejlépe je nechat konvičku s vodou k zalévání nějaký čas při pokojové teplotě.
    Krůta je favoritem mezi drůbežím masem. Její maso je zdravé, jemné i výrazné, libové i šťavnaté, bílé i tmavé. A můžete ji udělat na sto a jeden způsob!
    Jak a co zpracovat? Využití citronové trávy v kuchyni je velmi rozmanité. V jihovýchodní Asii je dokonce nejdůležitějším kořením, které vyrovnává chuť ostrých chili papriček, zdůrazňuje chuť máty a dodává šmrnc polévkám z kokosového mléka. Citronová tráva se výborně hodí k dochucení jídel z rýže, z mořských plodů, ryb a drůbeže. Dobře se kombinuje s česnekem, paprikou a koriandrem.
    Sumatránské kuřecí kari :1 středně velké kuře ,3 mandle ,1 cibule ,3 stroužky česneku ,1 stonek citronové trávy ,2 listy bazalky ,7 decilitrů kokosového mléka ,1 1/2 centimetru zázvoru nebo 3/4 kávové lžičky mletého ,2 lžičky kayenského pepře ,1/2 lžičky kurkumy ,citronová šťáva ,sůl


Barevný hrnek III Býk - Na to rychle zapomeň

    Tarot je nebeský prostředek k objevování sama sebe a vhodný k meditaci a věštbám. Tento balíček karet je inspirován čarodějnickým směrem Wicca, který se snaží o dosažení harmonie s přírodou. Na těchto kartách se zajímavým způsobem prolíná tajemná symbolika dávné minulosti s motivy z našeho každodenního života, které vás lépe vtáhnou do děje.
    Slovo čakra pochází ze sanskrtu. Popisuje uzlové body energetických toků v lidském těle jako kruhy nebo kola. Nejdůležitějších sedm z těchto bodů platí za zvláštní centra, jejichž úlohou je průtok rozdílných kvalit energie. Každá z nich má přiřazenou jednu ze sedmi barev duhy, se kterou rezonuje. Všechny se nachází v tomto překrásném přívěsku a jsou rozlišitelné podle svých barev! Kombinace rozličných drahokamů působí podpůrně tak, že sladěné čakry umožňují neustálý průtok životní energie a navozují tak vnitřní vyrovnanost! Velmi jemná šperkařská práce pak pozvedává tento čakrový amulet k dokonalosti!
    6 Zbylý ocet a olej prošlehejte na zálivku, osolte a promíchejte s radicchiem a petrželkou. Podávejte s roládou, cibulí a šťávou, doplněné citronovým dipem.


Čarodějnický kotlík z litiny, 8cm

    Stříbrný přívěšek zobrazuje Buddhu v hluboké meditaci a je zdoben kameny v barvách všech sedmi hlavních čaker, které se v těle nachází! Pomůže vám pročistit si čakry a bude vám podporou na vaší duchovní cestě! Drahokamy - seshora: Ametyst 0,03 karátů, Safír (synt.) 0,04 kar., modrý topaz 0,03 kar., peridot 0,03 kar., citrín 0,03 kar., karneol 0,03 kar., granát 0,03 kar.(5 Karátů = 1 gr.).
    2 Smíchejte petrželku, česnek, pecorino a 2 lžíce olivového oleje, osolte a rozprostřete na vnitřní stranu plátu masa. Zarolujte, přičemž konce zahrnujte dovnitř, aby náplň neunikla. Pokud jste nedostali krůtí prso s kůží, zabalte ho do slaniny. Roládu upevněte kuchyňským provázkem.
    5 Vyjměte upečenou roládu a cibuli z pekáčku a zakryté alobalem nechte 15 minut odpočívat. Šťávu v pekáčku přiveďte k varu a vařte 5 minut, až se zredukuje. Zašlehejte polovinu octa a 80 ml oleje. Osolte a sejměte ze sporáku.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
200
18612
cache: 0024:00:00