Jak na věc


jak odpojit autobaterii

Jak na odpojení a výměnu autobaterie?

    Nyní, když máte odpojené všechny spotřebiče, můžete bez obav přistoupit k odpojení samotné autobaterie. U většiny automobilů se autobaterie nachází v motorovém prostoru. Výjimku tvoří např. vozy BMW, které mají autobaterii v kufru. Otevřete tedy kapotu a očko-plochým klíčem uvolněte šrouby u svorky, kterými je k autobaterii auto připojeno. Začnete u černé svorky (záporné, mínusové tzn. kostřící) a pokračujte u svorky červené (kladné, plusové). Jakmile máte oba kabely zcela uvolněné, odpojte je. Dbejte na to, aby se nedostaly svorky do kontaktu, mohli by dojít ke zkratu a poškození některých elektrických součástek vozu.
    Autobaterie je z materiálů, které nepatří do komunálního odpadu. Obsahuje zejména toxické látky Hg, Zn, Cd. Nikdy ji nevyhazujte do běžného odpadu. Vždy vyhledejte sběrnu, nebo prodejce, který vám musí zdarma autobaterii přijmout do recyklace. Tuto povinnost mu ukládá zákon 10 § 31g odst. 2 písm. c o.
    Co dělat při výměně autobaterie? Je to snadné, do cigaretové zástrčky zapojte GYS Memory auto safe a od té chvíle můžete odpojit autobaterii bez nebezpečí poškození drahé elektroniky.
    Během přípravy pokrmů na sporáku vznikají páry, které zhoršují vzduch v místnosti. Proto je dobré si nad plotnu nainstalovat digestoř, která veškeré vzniklé páry odvede do větrací šachty, případně je vyfiltruje.
    Zařízení, pomocí kterého vám při odpojení autobaterie zůstane napětí v řídících jednotkách, tedy i v autorádiu a navigaci. Neztratíte tím tedy cenná nastavení a data v paměti navigace či autorádia.


Jak na montáž infrasauny do bytu?

    Dbejte pozornost správnému zapojení pólů nové autobaterie, aby nedošlo ke zkratu. Na pól označení plusem (kladný) patří červená svorka(kabel). Na pól označený mínusem (záporný) patří černá svorka s přívodním kabelem. Svorky utáhněte aby nemohla svorka svévolně vypadnout. Nepoužívejte příliš velkou sílu, aby nedošlo ke stržení závitu šroubu na svorce.
    Nastává nejteplejší období roku. Ne každý z vás má možnost na léto vycestovat k moři a zůstává doma. Abyste nemuseli trpět vedrem, je nejvyšší čas na to pořídit si klimatizační jednotku, která vám doma zajistí ideální podmínky. Jednou z možností je instalace okenní klimatizace.
    Autobaterii máte již zapojenou a protože máte otevřený motor, je vhodné zkontrolovat provozní kapaliny – hladinu motorového oleje, hladinu chladící kapaliny, hladinu vody do ostřikovačů a také hladinu brzdové kapaliny.
    Infrasauny jsou v poslední době mimořádně oblíbeným doplňkem do domácností. Milovníci saunování na ně nedají dopustit. Stále častěji nahrazují klasické finské sauny. A to mimo jiné z toho důvodu, že u nich není zapotřebí tak složité montáže.
    Mějte na paměti, že jakmile autobaterii odpojíte, dojde k vymazání veškerých údajů, které jsou ve vašem autě nastaveny jako například hodiny, nastavení stanic autorádia apod.


Zařízení pro udržení paměti autorádií GYS Memory auto save 230V/12V (blister)

    Odpojte všechny elektrické přístroje zapojené do zásuvek ve vašem automobilu. V kabině automobilu obvykle najdete zásuvku na středové konzoli, případně v loketní opěrce. Nezapomeňte i na zásuvky, které bývají umístěné v kufru automobilu.
    GYS Memory auto safe je zařízení, s jehož pomocí při odpojení autobaterie zůstane napětí v řídících jednotkách, tedy i v autorádiu a navigaci, neztratíte tím tedy cenná nastavení a data v paměti navigace či autorádia.
    Není to nic náročného. Je potřeba propojit konektory baterie a kabelové svorkyve správné polaritě. Jako první připojte kabel ke kontaktu s kladným pólem (ve většině případech se jedná o červený kabel a je označen znaménkem plus). Po té následuje záporný pól, černý kabel.
    Před zahájením připojování nové baterky je třeba očistit svorky. Můžete použít hadřík, trochu lihu či oleje. Pro více zatuhlou špínu použijte drátěný kartáček.
    S rozbitou klimatizací si sami neporadíte, pokud nejste zrovna odborníky. Dá se však vyřešit jiný problém, a sice ten, když klimatizace pracuje příliš hlučně. Oprava je v tomto případě možná i svépomocí.


Jak opravit klimatizaci, když je příliš hlučná?

    Při odpojení autobaterie popsaný postup otočte. První na řadu by měl jít černý kabel označen mínusem a pak červený se znaménkem plus. Doporučujeme svorky a konektory udržovat v čistém stavu.
    Předejte také možnému poškození navigace či kterékoliv řídící jednotky. Například u drahých luxusních vozů se stává, že po odpojení autobaterie a jejím opětovném připojení (například při demontáži startéru či alternátoru, svařování na voze či výměně autobaterie) již není možné určité jednotky (navigace, DVD) spustit, jsou trvale poškozeny a znehodnoceny.
    Dalším krokem je uvolnění autobaterie. Na každém automobilu je autobaterie připevněna různým způsobem. Na některých vozech je přišroubována objímkou, jinde jsou jistící šrouby. Tyto povolíte křížovým šroubovákem dostatečné velikosti a síly.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
cache: 0024:00:00