Jak na věc


jaký obklad za kuchyňskou linku

Elegance, luxus jednoduchost i praktičnost

    Take muj pripad.Po letech praxe bych uz NIKDY nedavala dlazdice za kuchyn ,po case se ty spary postrikaji i olejem pri smazeni,uz to pak nevypada hezky a proto nejlepsi je rovna plocha .Dnes uz jsou daleko lepsi moznosti nez pred par lety .Proto zasadne NE obkladackam!!!
    • Deska z Krionu – v dnešní době ideální řešení. Vysoká úroveň čistoty lze snadno udržet díky dokonale hladkému povrchu a plochy bez spojů. Umožňuje odstranění lišty mezi pracovní deskou a zadní plochou. Lze řešit malým rádiusem. Je pocitově teplý, není tak tvrdý, jako kámen. Je snadno opravitelný. Informace obdržíte na stránkách v sekci Krion.
    Časy, kdy se za kuchyňkou linku používaly keramické obklady, co zbyly z obkládání koupelny, jsou dávno pryč. Současná nabídka je tak pestrá, že se v ní zákazníci často ztrácejí. Pokud je i to váš případ a chcete ucelený přehled možností, Porcelanosa vám přináší kompletní přehled materiálů, které lze použít za kuchyňskou linku.


Jaká jsou vaše očekávání?

    Pokud plánujete novou kuchyni, doporučujeme řešit prostor za linkou deskou pečlivě. Variant je opravdu nespočet, díky povrchu bez pórů je údržba snadná a navíc desky vypadají opravdu skvěle. V mnoha případech můžete na svislou stěnu použít stejný materiál, z jakého máte pracovní desku, a tak celou plochu snadno sjednotit. Inspiraci, jak vše kombinovat, naleznete v našich vzorkovnách. Jaké desky můžete vybírat?
    Máme klasické obkladačky, ale to sklo vypadá nádherně. ta údržba bude, dle mého názoru, náročnější. Nicméně i dlaždičky se pěkně špiní, máme černé a na nich je to vidět opravdu hodně.
    Pěkné obklady do kuchyně se dají najít na stránkách Iridio.cz. Ovšem jsou zde k vidění i obklady s větší tloušťkou vhodné na použití jako linka http://www.levnadlazba.cz/armonie-by-ar ... /loft.html
    Od 5.2.2019 otevíráme v Praze (U plynárny770/8, Michle) nový showroom, během stěhovaní bude omezený provoz stavajícího i nového showroomu. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.
    modernizovala jsem kuchyň a protože jsem to viděla u kámošky, taky jsem se rozhodla pro sklo. je to grafosklo. líbí se mi na tom, že je to jeden kus, a taky jsem si mohla vybrat i motiv, který tam chci. předtím jsem to viděla i v časopise, ale myslela jsem si že se to u nás nedělá. dělá to firma reklama. je to bezva


Omyvatelná malba a tapeta

    hodně se dává za kuchyňskou linku místo obkladaček sklo. Navíc bývá i ozdobné třeba s grafickým motivem. Mě by se to líbilo, i kvůli údržbě. Máte to někdo?
    Ahoj přidávám se mezi milovníky skla místo obkladaček. Je to super ani jedna spára, krásně se to udržuje. Prostě praktické. Také to máme zhotovené od firmy reklama myslím si, že je to jediná firma v čr, která to dělá.
    • Skleněná deska (např. s foto motivem) – elegantní, odolná, se složitější údržbou ale vysokou hygienou. Obrovskou nevýhodou je obava z reálného poškození.
    V kuchyni se nejčastěji řeší ergonomie prostoru, barevnost a materiály. Stěna za kuchyňkou linkou není v tak dominantní, nicméně vhodně vybraným materiálem se z ní může stát nevšední prvek a především se v této chvíli výběru rozhodne, kolik budete mít starostí s její údržbou.
    • Dřevotříska či MDF desky s aplikací barevného nástřiku – je vhodné pro ekonomická řešení, nevýhodou je nízká odolnost.


Tip na rektifikované i velkoplošné obklady

    Skleněné obklady do kuchyně jsou v dnešní době velmi oblíbené. Nejen díky své praktičnosti, ale především díky jednoduchosti , rozmanitosti a originalitě řadíme skleněné obklady do kategorie nadčasového designu určeného pro ty nejnáročnější zákazníky.
    • Umělý kámen – drcený kámen spojený pryskyřicemi vypadá skvěle a po stránce údržby je u zákazníků velmi oblíbený, nicméně má obdobný problém, jako přírodní kámen. Výhodou je zpravidla nižší pořizovací cena oproti kameni, nicméně je tvrdý a studený.
    V českých kuchyních se nejčastěji objevují za linku obklady. Z původních klasických čtvercových obkladaček se postupem času přešlo k mozaikám a nyní jsou v oblibě především velké formáty obkladů, a to nejen z estetického hlediska, ale také praktického (čím větší obklad, tím méně spár, kde se drží nečistoty).
    Porcelanosa nabízí klasické rektifikované obklady ve formátu 45x90 cm. Dále velkoplošné obklady v matné úpravě v tloušťce 3,5 mm a rozměru 3x1m. Ve variantě 6 mm tloušťky jak matné, tak i lesklé povrchy v rozměru 2,4x1,2 m. Tím je možné obložit zadní stěnu kuchyně jedním kusem keramiky a vyhnout se jakékoliv spáře.


Sklo za kuchyňskou linku jako součást dokonalého interéru

    Více vám o materiálech vhodných za kuchyňkou linku prozradíme na našich vzorkovnách, kde najdete nejen ukázky špičkové španělské kvality Porcelanosa, ale také zkušené bytové designéry, kteří vám pomohou s návrhem i realizací vaší vysněné kuchyně.
    Pokud chcete obklady, se kterými budete mít při údržbě minimum starostí, zvolte rektifikované – mají okraj zbroušený do pravého úhlu a díky šikovnému obkladači vznikne plocha s minimálními spárami. Prostor tak působí celistvě.


Stěrka patří nejen na podlahu

    Skleněné obklady do kuchyně, ale například i do koupelen se stávají nedílnou součástí našich domovů. Především u těch, kteří kladou velký důraz na praktičnosti a dokonalý design. Skleněné obklady a obklady obecně vyrábíme pro ty, kteří, co se týče vybavení interiérů, patří k těm nejnáročnějším. Skleněné desky za kuchyňskou linku jsou odolné proti vysokým teplotám během vaření a navíc jsou velmi odolné proti mechanickému poškození. Jsou to právě skleněné obklady, které zcela eliminují starosti s čištěním spár, které jsou častým problémem u klasických kachlových obkladů. Dalším důležitým faktorem je skutečnost, že skleněné obklady se též hodí do domácností alergiků. Obklady ze skla jsou tedy ideálním pomocníkem a luxusním doplňkem zároveň. Proto by ve vaší kuchyni rozhodně neměly chybět.
    Já mám skleněnou mozaiku, tudíž všude spáry a už bych si to taky nedala, vypadá to dobře, ale to čištění je hrozný. Celoskleněný obklady se mi moc nelíbí. Záleží teda na kuchyni, ale já si zamilovala kamenné obklady. Do budoucna chci kámen na linku, je praktický a nejsou na něm vidět nečistoty. Za linku bych potom taky dala kámen. Rodiče to mají doma a můžu jen doporučit. Ale hodí se to spíše asi jen do větších kuchyní.


Re: obklad za kuchyňskou linku

    Velmi elegantně vypadá plošná aplikace stěrky na stěnu, která se hodí do minimalistického či industriálního interiéru. Podle výběru vzoru připomíná strukturu kamene či velmi oblíbeného a moderního betonu. Díky stěrce skvěle ochráníte stěnu a vzhledem k celistvosti nemusíte řešit spáry. Aby stěrka odolala nečistotám, je vhodné vybrat co nejméně pórovitou, popř. ji ještě přetřít odolným lakem. Touto technikou lze sladit stěnu s podlahou. Nevýhodou stěrky je její životnost, zejména v místech styku s pracovní deskou. Vysoce estetické řešení je v tomto případě vykoupeno nepraktičností.
    • Kamenná deska – vyšší pořizovací cena a luxusní vzhled, ovšem pro údržbu je potřeba volit doporučené postupy. Kámen je potřeba povrchově upravit. Existují přípravky, které musíte pravidelně s odstupem času používat. V opačném případě riskujete, že se kámen zašpiní. Výhodou je určitá estetická hodnota a nevýhodou studený, tvrdý povrch.
    A to já zase nedám dopustit na dlažbu. Co se nejhůř udržuje je právě sklo, z každého úhlu je na něm všechno vidět, každý šmatanec, každá šmouha. Dost hrozný je taky skleněný jídelní stůl, který nestačí jen setřít, musí se ještě vyleštit. Není nad krásně s interiérem sladěné obkladačky.


Porcelanosa radí, co dát za kuchyňskou linku

    Skleněný obklad kuchyně doladí Váš interiér k naprosté dokonalosti. Veškeré skleněné obklady se zaměřují a zasílají do výroby po kompletní konzultaci se zákazníkem, neméně klademe důraz na vzhled celého interiéru. Jedním z prvních kroků je přesné zaměření prostoru pro skleněné obklady mezi horními skříňkami a pracovní deskou. Skleněný obklad (sklěněná deska za kuchyňskou linku) je vyráběn z jednoho kusu, přesně na míru pro vaši kuchyň. Obklad se do daného prostoru vlepuje. V kombinaci s kuchyňským nábytkem a vhodně zvolenými obklady do kuchyně tak docílíme dokonale sladěného, elegantního a jedinečného celku. Obrovskou předností pro vaše skleněné obklady do kuchyně je jejich velmi jednoduchá údržba. Obklady do kuchyně z jednoho kusu skla mají minimum spojů, stačí tedy pouze setřít a vše je opět dokonale čisté.
    Především ve studentských bytech se můžete setkat s pestrými nápady výmalby za kuchyňskou linkou. Omyvatelná tapeta či malba stěnu ochrání, její aplikaci lze zvládnout svépomocí a cenově patří k nejlevnějším. Životnost těchto povrchů však není dlouhá a jedná se opravdu o krátkodobé řešení. Především v místě styku s pracovní deskou, kde je stálá vlhkost, nebo v bezprostřední blízkosti vaření jsou vysoké teploty a nátěr časem poprská. Toto řešení jednoznačně nedoporučujeme.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
200
18083
cache: 0024:00:00