Jak na věc


jóga pro začátečníky

Chcete dostávat nové články e-mailem?

    Na všech svých kurzech doporučuji, aby každý při cvičení respektoval svoje tělo. V klasických kurzech Vás sice cvičitel může opravovat, ale nikdy neucítí to, co Vy. Nezná Vaše pocity. Proto je třeba plně vnímat sebe a to, jak se při cvičení cítíte. U online kurzů to platí dvojnásob, protože jste pouze sami se sebou. Udělejte z této skutečnosti výhodu. S nikým se nemusíte poměřovat, nikdo Vás neruší. Můžete cvičit v čase, který Vám plně vyhovuje a přizpůsobit se prostředí tak, aby jste se cítili dobře.
    Podle tradice prý pozdrav slunci dříve cvičili indičtí mudrci. Hleděli přitom k východu slunce a vítali tak ranním rituálem nový den. Prováděnou sestavou vzdávali úctu životu, čistotě, světlu, vědomí i jasnosti. 
    Pokud vás jóga pro začátečníky oslovila a chystáte se pustit do cvičení, je nejdůležitější, abyste jednotlivé pozice (asány) prováděli plynule a vždy je propojili s výdechem nebo nádechem tak, jak je to uvedeno v návodu. V jednotlivých pozicích můžete setrvat i déle, nezapomínejte se při tom ale nadechovat i vydechovat nosem. Pohyb by vás také neměl bolet. Pokud by vás nějaká pozice příliš omezovala, nenuťte se do ní násilí, ale dejte tomu čas. 
    Jóga pro začátečníky je skvělá v tom, že už po týdnu cvičení na sobě ucítíte příznivé účinky. Nejenže ranní jóga pomáhá k protažení celého těla a takříkajíc vám nastartuje celý den, ale dlouhodobě také posiluje svalstvo celého těla, povzbuzuje krevní oběh, zlepšuje schopnosti soustředění a také psychickou rovnováhu. 


Jóga pro zdravá záda

    Cokoliv Vám bude nepříjemné, necvičte. V klidu si v nějaké pohodlné pozici relaxujte, uvolňujte se, a pak se přidejte ke cvičení, které provádět chcete. Snažte se stále vnímat, jak na Vás cvičení působí, co cítíte, vědomě se uvolňujte a pravidelně dýchejte. Pokud Vám bude cokoliv nejasné, ozvěte se. Ráda Vám poradím, budu-li moci.
    Hatha jóga pro začátečníky je určena zejména pro ty, kteří se s jógou teprve seznamují nebo mají velmi malé zkušenosti. Kurzy hatha jógy pro začátečníky jsou vedeny v pomalém tempu a zaměřují se především na výuku jednotlivých pozic (ásan), práci s dechem (pránájáma) a relaxaci.
    Každý kurz má 8 lekcí po 1 hodině. Po zadání Vašeho e-mailu obdržíte první lekci v podobně on-line videa. Následně v periodě 7 dní budete dostávat další lekce. Všechny lekce jsou přístupné kdykoliv zpětně.
    Jóga je samá filosofie, to není žádné cvičení. U jógy se musí stát na hlavě. Jogíni sedí v lotosovém květu a pořád dokola zpívají. Kdo dělá jógu, musí být vegan. Máte taky nějaké důvody, proč jste pořád ještě nezačali? V článku vám vyložíme, proč jsou všechny obavy zbytečné.


Domácí koupelová sůl na nachlazení,...

    Připravili jsme pro vás podrobný návod na dvě obvyklé varianty pozdravu slunce. Pokud s jógou teprve začínáte, určitě si nejprve vyzkoušejte 1. variantu. Pokud už jste pokročilí a chcete si k základu něco přidat, pak je pro vás připravená 2. varianta ranní jógy. 
    Přípravek Triphala je kombinací tří ájurvédských bylin na účinnou detoxikaci organismu přírodní cestou. Blahodárné účinky směsi bylin Amalaki, Vibhitaki a Haritaki jsou známy už více než 5000 let. Tato kombinace působí velmi pozitivně na celý trávicí systém, nervovou soustavu a psychický stav. Aktivujte svůj imunitní systém směsí bylin Triphala a vyhněte se mnohým nemocem, které souvisí s oslabenou imunitou organismu. Zbavíte se také únavy, vyčerpání a stresu.
    Zabýváme se pomocí pro všechny, kteří by rádi dali dohromady svoji mysl i tělo. Cvičení jógy působí blahodárně na váš pohybový aparát, který se stává pružnějším a ohebnějším, ale také na vaši duši. Tu uklidní a osvobodí od každodenního napětí. V naší nabídce je také jóga pro začátečníky.
    Kurzy hatha jógy pro začátečníky nejsou omezeny věkem, pohlavím, zdravotním omezením ani fyzickou zdatností. Jsou všestranné a opravdu určené pro všechny na jakémkoli stupni zdatnosti a výkonnosti.


Růžena Moravcová – cvičení jógy pro vaši harmonii

    Učitel jógy s životní zkušeností vám ukáže, co skutečně jóga je a kam vás tato cesta může dovést. Joseff Michálek si zvolil jógu a meditaci jako své poslání
    Budík zazvoní v 5.30 a my máme půlhodinku na to, abychom se oblékli, vyčistili si zuby a připravili věci do práce. Na snídani samozřejmě čas nezbývá, a na nějaké protažení v tom spěchu už ani nemyslíme. Že se scénář až nápadně podobá vašim startům dne?
    "S kurzom jóga-online som začal pred mesiacom. Pred tým som prečítal niekoľko kníh o joge, aj od André van Lysebetha. Vyskúšal som pár ásan, ale doporučený pomer praxe ku teórii, 95% : 5%, bol skôr opačným :). Tu u nás kurzy jogy neexistujú. S kurzom som veľmi spokojný. Cvičím približne každý druhý deň, pričom okrem toho každé ráno zacvičím „Pozdrav slnce". Postupujem na ďalšie cvičenie len keď predchádzajúce už mám minimálne 4x vyskúšané. Pani Petra vysvetľuje dôkladne a zrozumiteľne každý cvik. Dúfam, že môj elán vydrží aj pri pokračovaní ďalších lekcií :)."Ing. Juraj Czigányi


Vodní masáž Watsu uleví při bolesti...

    V první lekci začínáme zejména s průpravnými cviky, které tělo protahují, uvolňují a zahřívají. V druhé lekci se naučíme dynamickou sestavu pozdrav slunci a postupně začneme zařazovat a nacvičovat jógové pozice - ásany. Naučíme se např. pozici kobry, pozici hory, pozici stromu a další. V poslední osmé lekci si zacvičíme všechny ásany, které jsme se v průběhu kurzu naučili.
    Lekce jsou zaměřené na postupné a nenásilné rozhýbání a uvolnění těla, práci s dechem a s pozorností. Součástí každé lekce je relaxace s uvolněním celého těla, fyzické cvičení a dechové cvičení. Kurz je vhodný pro úplné začátečníky, kteří s jógou nemají zkušenosti, pro těhotné, pro starší osoby, pro všechny, kteří mají nějaká zdravotní omezení a také pro ty, kteří nehledají velkou fyzickou zátěž, ale spíš uvolnění, relaxaci a práci s dechem.
    "Dobrý den, s kurzama jógy pro začátečníky jsem hodně spokojena. Pozvolné zvyšovaní náročnosti mi úplně vyhovovalo a pokaždé jsem se těšila na novou lekci. Akorát bych asi zkusila zlepšit akustiku videí Rozhodně jsem Vás doporucčla :) a v plánu je kurz pro mirně pokročilé."Děkuji a s pozdravem Petra


Pozdrav slunci krok za krokem (varianta B)

    Dnešní člověk dělá jednu velikou chybu. Většina lidí ráno vystartuje z postele, aniž by se zastavila a udělala strečink. Ale co udělá pes nebo kočka jako první věc po ránu? Samozřejmě že se protáhnou. A že na to nemáte čas? S našimi cviky budete mít! Jóga pro začátečníky vám zabere 5, maximálně 10 minut denně a ranní pozdrav slunci vás doslova nakopne do nového dne. Tak ji pojďte vyzkoušet s námi, připravili jsme pro vás jednoduchý a přehledný postup.
    "Jsem velice příjemně překvapena a spokojena. Výhodou pro mě je, že nemusím na lekci cestovat a můžu si zacvičit kdy chci a kdy můžu. Taky podle nálady. Na každou lekci se těším, protože je každá trochu jiná a zajímavá."
    V průběhu celého kurzu budeme cvičit rytmický dech. Je to základní cvičení, díky kterému se naučíme dech vnímat a vědomě prodlužovat. Je to základ, díky kterému pak můžeme přistoupit k náročnějším dechovým technikám.
    Pozdrav slunci, který se prostřednictvím obrázků a popisků naučíme, patří mezi základní cviky jógy. Jedná se o logické sekvenční propojení jednotlivých pozic (asán), které jsou spojeny v celistvé a půvabné cvičení. Tato ranní jóga má mnoho odchylek a různých způsobů provedení. Je tedy možné, že až půjdete do jógového studia nebo na kurz, uvidíte jiné sekvence cviků.


Očista střev slanou vodou – účinná...

    Vstáváte každý den s bolestmi zad? Cítíte se už po ránu unavení a takříkajíc jako vytažení z pračky? Pak je na čase to změnit. Protože každý den můžeme vstávat s lehkostí a bez potíží. Stačí nám k tomu jednoduchá jóga pro začátečníky. 
    Ke cvičení hatha jógy pro začátečníky nepotřebujete nic. Přijďte naboso (choulostivější jedinci si mohou ponechat ponožky) v pohodlném bavlněném oblečení a zbytek si můžete zdarma půjčit u nás, např. podložky na jógu, meditační polštáře a další pomůcky na jógu. Vlastní pomůcky si můžete zakoupit později, např. v našem jóga obchodu.
    "Cvičí se dobře, máte kurs moc pěkně připravený a po cvičení se cítím báječně :).Jen bych uvítala, kdyby mi ty lekce chodily dříve než po tydnu.."Jana Kyrova

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
cache: 0024:00:00