Jak na věc


herečky

Supergirl: Synopse k epizodě S04E09 „Elseworlds, část třetí“

    Já si doteď myslel, že režiséři jsou představitelkami hlavních rolí znásilňováni a role jim dávají proto, aby je už nechaly. Po dobu natáčení mají svatý klid a děsí se, kdy bude další kšeft. Teď už to konečně chápu. Ono to jen tak vypadá . . .
    Zatímco o pošťačce, zubařce nebo učitelce si málokdo myslí, že své místo získala přes postel, s herečkami je tahle fáma spjatá už odjakživa. Sice se už nepoléváte svěcenou vodou, kdykoli kolem vás projde herec a neodsunujete herce za město jako zplozence ďábla a jeho neřestí, ale přesto ve vás přetrvala takhle neodbytná pověra: Herečky spí s režiséry.
    Jinak, jak jste zmínila paměti, tak mě hned napadlo, co bude říkat ve stáří amatérský fotograf: „Jo, já jsem život nepromarnil. Všechny fotky mám stále na síti. Jsou tam spolu se stamiliardami dalších fotek, mezi kterými je najdete jen omylem.“
    Je, jsem tak rada, ze jsem diky vsechnoparty objevila Vas blog ! U Krausika jsem se pobavila jeste vic, mate dar pusobit prirozene a jste zabavna :-)) ! Obdivuji Vas a dekuji za priblizeni hereckeho sveta. At se Vam plni, co si prejete !


The Flash: Synopse k epizodě S05E09 „Elseworlds, část první“

    Čili ještě jednou, herečky se před režiséry tváří svůdně, ale jen proto, abych v nich uviděl dívku, kterou si chce obsadit co nejdřív do dvojice s Vojtou Kotkem nebo Dykem.
    Na závěr bych jen chtěla poznamenat, že popis typického režiséra se ani v nejmenším nevztahoval na žádného konkrétního, se kterým jsem kdy točila. V těch případech byl můj obdiv a smích vždy jenom upřímný.
    Zdravím, v souvislosti s timto článkem bych rád znal Váš názor na vztah mezi herci či mezi hercem a člověkem úplně mimo branži. Jaký vztah má podle Vás víc šanci na úspěch, když se podíváte mezi Vaše přátele případně do svého vlastního soukromí? Děkuji za odpověď.


Hledáte byt? Na Eurobydleni.cz uspějete

    Někdy se setkáme s určitým jménem, slyšíme příhodu o někom, čteme citaci moudrých slov. Jméno osoby nám je jen nějak povědomé, a nebo nám nic neříká. „Měli bychom to jméno znát?“ ptáme se. České herečky se dostávají na tapetu společenského zájmu v každou dobu. Takže mít při ruce abecední seznam českých hereček není na škodu. Nabízíme seznam českých hereček podle abecedy. Jsou na něm herečky současné, ale i ty, které stále ještě vídáme ve straších filmech, a nebo o nich čteme v příhodách z divadelního nebo filmového prostředí. Na seznamu českých hereček uvádíme i jména českých zpěvaček ( či pěvkyň), které někdy hrály ve filmech, případně vystupovaly v divadelních představeních. Seznam není úplný, ale ta nejznámější jména v něm jsou k nalezení.
    To se nebojte, Alfrede, až nebude nápad, článek nebude…nechci psát za cenu mlácení prázdné slámy. Jinak děkuji za moc milý příspěvek!! A ano, odstavec o výjimkách asi chyběl, tak děkuju, že jste je sem vypsal aspoň vy. Neříkám, že žádná herečka nikdy s žádným režisérem nespala, nejsem naivní. Mně jenom vadilo, když si někdo myslí, že je to automatická součást naší práce. To není. Ale že můžou vznikat vztahy, románky a přeskakovat jiskry, o tom žádná…To jo!:-) Hezký den!
    Ale Maruško, to nebylo na vás, to byla reakce na toho chytrolína, co vám vytýká chybičky, pak se přizná ke dvěma, a ani neví, že jich tam má sedm. Vám bych odpustila i hrubky, protože píšete moc hezky, ale když někdo poučuje a nemá na to, to mi vadí!


Kutil Tim: jak dnes vypadají a co dělají děti slavného kutila?

    Aby jim pak mohlo být záviděno všemi kolegyněmi z oboru, aby mohly na premiéře pózovat a aby se z nich stala stereotypní česká herečka, kterou nakonec každý režisér bezmyšlenkovitě obsadií do jakékoli role krásné a osudové ženy. Aby pak mohly ve svých pamětech vzpomínat na divoké mládí před kamerou, které jim vynahradilo nudný a ponurý osobní život. Jak vidíte, obdiv herečky k režisérovi sahá daleko dál, než k nějakým osobním sympatiím. Sahá zcela vypočítavě až úplně do stáří, v myšlenkách na plně nabitý životopis, například: “Paměti Marie Doležalové: Všechny moje role odvál prach, leč vzpomínky zůstanou.”
    A režiséři, ti se zase stávají režiséry proto, aby na ně ženy obdivně koukaly, nejen herečky, ale také skriptky, klapky a všechny ostatní složky. Věnovali spoustu perných dní studia tomu, aby si mohli zachmuřeně prohrábnout vlasy ve chvíli, kdy celý štáb čeká na odpověď na otázku: “Může být tady na opěradle tenhle červený šáteček?” Režisér odpovídá na takovou otázku zhruba třicetpěttisíckrát za natáčecí den, čili zvolání režiséra “Ať už se mě proboha nikdo na nic neptá!” je asi tak stejně pravdivé jako když diktátor říká: “Moc, moc, pořád mít jenom moc, kdo by to snesl?”
    Jo ahá, už tomu rozumím! Mně se ty komentáře tady řadí samostatně, takže když se nepodívám, na co kdo reagoval, myslím si, že na mě!:)) tak to se mi ulevilo, děkuju, Soňo! Hezký den!:)


Slunce, seno, jahody: jak dnes vypadají a co dělají hlavní protagonisté?

    chtěl bych Vám poděkovat za zpříjemněné čtvrteční dny, protože od doby, co jste byla ve Všechnopárty vím, proč se těšit právě na čtvrtky. A nechci být úplný rejpal, protože by to nebylo zvlášť vůči Vám zdvořilé, ale sem tam vidím v článku nějaké měnší chybičky… Ale na druhou stranu to chápu, jelikož i já sám píšu články, sice ne takové výtečné jako Vy, ale taky sem tam píšu a vím tedy, že se chybám nedá moc vyvarovat… Ale tak jenom jsem chtěl na to upozornit, snad Vám to nezkazilo den, to bych si v žádném případě nepřál… Ale i tak píšete výborně a navíc se u toho šlověk i zasměje a tak ještě jednou díky za to…
    Vznikla proto, že když vidíte herečku, jak se baví s režisérem, má jejich komunikace všechny znaky, o kterých mluví National Geographic v dokumentech o namlouvání samiček a samečků. Herečky se před režiséry kroutí, nadšeně přikyvují, zaklánějí hlavu a strašně se všemu smějí. (Pokud byste chtěli, aby se nějaká herečka takhle přítulně chovala k vám, stačí kolem sebe vytvořit auru typu “Mám tu moc, dát ti někdy nějakou roli.”) Režiséři, což jsou ve většině případů vizuálně nijak zajímaví muži, kteří nosí vytahané svetry, mají podivné účesy a dokud nezačnou tichým hlasem autoritativně vést stočlenný štáb, působí jako “kluk s ošoupanou knihou, co se mlsně rozhlíží v televizní jídelně”, se zase při hovoru s herečkami stanou ramenatými hrdiny a zamyšleně, s rukou za páskem kalhot, vypráví své umělecké záměry, velmi šťastní, že je načesané a nalíčené herečky tak pozorně poslouchají.


Královna meče: jak dnes vypadají a co dělají hrdinové tohoto kultovního...

    Sama jsem tam nikdy nebyla, ale znám pár lidí, co tam strašně rádi jezdili. Myslím, že je dobrá. A jinak : já teď dvě povolání mít nemusím, ale každému herci hrozí, že bude muset v největší krizi vydělávat jinde. Blbé je, že když vystuduješ herectví, není moc kde, protože herec nic moc jiného neumí.
    Když půjdete po chodbách české televize, můžete občas někde na rohu zahlédnout na první pohled namlouvající se pár. Dívka, která si kroutí vlasy na prst a chichotá se. O něco starší muž, který jí něco vypráví. Ne, není to začátek tajného románku. Je to jakákoli náhodná herečka, která potkala jakéhokoli náhodného režiséra. A baví se většinou o počasí.
    Lucko, na tom má zásluhu můj přítel, který už dlouho provozuje svůj blog pravygentelman.cz. Poradil mi, že když budu odpovídat, bude to slušné. A já si na to hned tak zvykla, že už si to nedokážu představit jinak. Comeback bohužel ne. Měl se možná točit na podzim, ale prostě už nebude, nova….pšt…nemá moc peníze – prý-
    Už jako malá a nevinná studentka herectví jsem samozřejmě byla strašena touhle báchorkou: Až budeš velká, přijde režisér, nabídne ti překrásnou roli, a potom vycení zkažené zuby a řekne ti: “Ale když se se mnou nevyspíš, tak ti tu roli nedám.” Každá malá herečka si myslí, že tohle se prostě děje.


Benedict Cumberbatch je v Praze! Připomeňte si jeho 10 nejlepších filmů

    Jsem ráda,že jsem se dívala na Šípa zrovna v době,kdy jste tam byla vy a vaše reakce a komentáře mě nalákaly otevřít si váš blok a číst a číst a číst.Jste úžasná.Těším se na každý čtvrtek jako na víkend.
    Čert vem režiséry, ti si užijí své při již dříve zmiňovaném ochmatávání. Ale co scenáristé? To mě zajímá! Ocení mladé pohledné herečky, když ve scénáři postavu vylíčím tak, že vedoucí castingu ihned zvedne telefon a bude volat najisto? A dá se takové poděkování za pěknou roli utajit před manželkou, tchyní a pracovníky bulváru?
    A při samotné práci herečky režisérům visí na rtech, to aby správně pochopily, co mají hrát, a režiséři herečky zase upřeně pozorují na monitoru, ale to aby zkontrolovali, jestli hrají to, co mají.
    Díky moc za to, že se každý čtvrtek můžu těšit na nový článek plný inteligentního humoru!! Poslední dva týdny mi to sice nějak blbne a nechce se mi všechno zobrazit, ale už jsem koukala v komentářích, že by se to snad mělo zlepšit. A já si zatím klidně znovu přečtu starší články, protože to se neomrzí Moc vám fandím, Eva tropí hlouposti je jedno z nejlepších představení, co jsem viděla a jen co bude trocha času, hned na něj vyrazím znovu. Už teď se moc těším


Jak dnes vypadá a co dělá dětská hvězda Martin Šotola?

    Maruško, chci se jen zeptat, musíš jako herečka mít ještě jiné povolání? Říká se: „mít hlad,jako herec“. A myslím, že je to pravda. Uvažuju o herecké škole, takže mě to hodně zajímá Mimochodem, jsi velice dobrá herečka a moc pěkně píšeš Jo a ještě něco, doporučila by jsi Letní Hereckou Školu? Máš s ní nějaké zkušenosti?
    Milá Maruško, opět jste mne velmi pobavila. Myslím, že jsem udělala moc dobře, když jsem si Váš blog zařadila mezi oblíbené na svém blogu. Vaše články jsou skvělé a děkuji za ně. Potěšíte mne, když alespoň občas mrknete na články a povídky na mém blogu. Zajímalo by mne, jak se Vám jako profesionálovi moje povídání líbí. Stačí kliknout na moje jméno u tohoto komentáře. Přeji krásný večer.
    A co teprve tanečnice s choreografy, úplně to samé, ó hrůzo! I když tam teda znám aspoň nějaký skutečný příklad (možná pověstné výjimky, potvrzující blala).
    Podporované tím, že při práci režiséři za herečkami pořád chodí a něco jim špitají. (Většinou je to například tiché: “Nesměj se s tak otevřenou pusou, v detailu jsou ti vidět plomby. Nebo :”Hrozně přehráváš, vypadá to příšerně, ale nechci ti to říkat před všema.” případně: “Ty máš nějaký tik v obličeji? Pojď se podívat na monitor, jak divně cukáš okem.” )


Jak získat sebevědomí? Jak si je zvýšit

    Vystudovala jsem scenáristiku a i když v tomto oboru už nepracuju, jsem si skoro na 100% jistá, že se scenáristy z vděčnosti nespí nikdo. Spíš naopak jsou podobně jako herečky v pozici těch prosebníků. Narozdíl od hereček ale často nemají tak úchvatný zevnějšek, aby vůbec měli šanci dělat kariéru přes postel. No a pokud jde o pracovníky bulváru, tak klid, scenáristé je fakt vůbec nezajímají :).

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
cache: 0024:00:00