Jak na věc


hádanky o čertech

Už mám na Bystré děti.cz zřízený účet:

    myslím že to jsou derviši nebo jak se říká přepravcům na velbloudech a jedí převážené zboží(potraviny) protože kdyby ty potraviny měli tak je nemusí nikomu převážet.
    Proto učení hrou v raném věku je velmi důležité. Jedna z vhodných forem stimulace učení hrou jsou hádanky, hlavolamy a rébusy. Hádanky rozvíjejí schopnosti dětí. Hledání správných řešení jednotlivých úkolů však současně rozvíjí logické a kombinační myšlení, pozornost, postřeh, vnímání, orientaci v prostoru, paměť, představivost a vědomosti z různých oblastí poznání. Děti se učí uplatňovat základní myšlenkové operace: srovnávání, třídění, analýzu, syntézu, zobecňování a abstrakci. Tak děti spojují zábavnou činnost s prohlubováním schopností potřebných pro úspěšné absolvování školy.
    Přestože převážení knězů a čertů bylo velmi jednoduché, našlo se pár řešitelů, kterým vždy čerti kněze pomlátili. Pro ty nyní uvádím, jak mají postupovat, aby se všichni, kněží i čerti dostali v pořádku, bez újmy na životě, na druhou stranu.


Máte již na Bystré děti.cz zřízený účet?

    dravím . jsem na této stránce poprvé adocela mě zaujala tato hádanka. První co mě napadlo je, že jsou to kanibalové, jedí maso, a vezou otroky. I když si nejsem jista, zda by kanibalové nějaké otroky braly? možná je to něco podobnýho.
    Zdravim, hadanku slysim poprve a jako prvni me napadlo nasledujici reseni – Jedi maso, samy ho nemaj – to znamena ze jsou kostlivci a vezou prave to maso, aby se najedli :))
    Pokud tento hlavolam znáte, napište prosím do komentářů odkud. S panem Františkem Kapustou, jsem se domluvili, že by bylo zajímavé sledovat historii tohoho mozkolamu. Díky moc.
    jedia to co nemaju-nemaju jedlo-cize jedia nic..su to banditi, ktori prepadli karavanu aby ziskali jedlo, ale kedze ta karavana viezla nic….vezu nic
    No, napis mi ci sa mylim. Jedia tavy (velbloudov) a vezu postroje (na tie tavy) alebo hocico ine. Ak by totizto mali tavy (velbloudov), nemuseli by to nosit oni, ale niesli by to tie tavy (velbloudi).
    Asi před 25 lety jsem dostal hádanku nad kterou jsem si lámal hlavu několik let. Nikdo neznal odpověď, až jednou v jakých si novinách bylo řešení. „Neskutečně jednoduché řešení“.


Oficiální řešení ke knězům a čertům

    HádankyALKOHOL A OPILCIBEZDOMOVCI A ŽEBRÁCIBLONDÝNKYCELEBRITYCESTOVÁNÍCIKÁNIDĚTIDĚTSKÉ HÁDANKYDOPRAVA A MOTORISMUSDŮCHODCIFILM A TELEVIZEKLASICKÉ HÁDANKYLEDNÍ HOKEJLOGICKÉ HÁDANKYMANŽELSKÉNÁBOŽENSTVÍNÁRODYNOVINY A ČASOPISYOBCHOD A REKLAMAPENÍZEPOČÍTAČOVÉ HÁDANKYPOHÁDKYPOLICAJTIPOLITIKAPRÁCE A POVOLÁNÍSEXŠKOLASLOVÁCISOMÁLCISPORTYSVÁTKY A OSLAVYTELEFONYTEPLOUŠITCHÝNĚTOTALITAUKLÍZEČKYVÁLKA A VOJÁCIVĚDECKÉVOLNÝ ČASVZTAHYZAPOMNĚTLIVCIZDRAVÍ A NEMOCIŽIDÉŽIVOTZLOČIN A TRESTZVÍŘATAnezařazenéZákonyMURPHYKreslené VtipyBAREVNÉČERNOBÍLÉČERNOBÍLÝ SEXDĚTSKÉEROTICKÉEROTICKÝ KOMIKSMORBIDNÍOBRÁZKYRUSKÉRUSOEROTICKÉRUSÝ ČERNÝ HUMORSMÍŠENÉ
    Hádající dítě hledá a objevuje souvislosti mezi jednotlivými informacemi, objevuje ty, které jsou nápomocné při řešení problému. Řeší samostatně nebo s pomocí rodiče jednoduché problémové úlohy. Děti při hádání zapojí logické myšlení, vylučovací metodu, porovnávání, hledají souvislosti mezi jednotlivými informacemi ve své paměti. Přitom přemýšlejí a chtějí uhádnout.
    Původní verzi této doplňovačky mi zaslal Hurri (pokud se s hlavolamy, hádankami, které znáte, chcete podělit s ostatními, můžete mi je zaslat, nebo o nich dát vědět :-) Těm kteří mi už nějaký hlavolam, hádanku zaslali moc děkuji). Jde o to, do nápisu, viz. níže doplnit písmenko tak, aby se dalo logicky zdůvodnit proč tam patří. U České verze je pak ještě v jednom písmenku chyba. V jakém prozrazovat nebudu.
    jedia mozog,su to ludozruti a vezu si zasoby mozgov…keby mali mozog, nevezu si zasoby mozgov, lebo tam stretli cerstve…ale to by asi neuverejnili len tak v novinach ze..


Potrapte své mozkové závity V. – nalezněte řešení staré orientální hádanky

    to ALL: tak se mi ted na ICQ ozval Fenomem se spravným řešením. Gratuluji a děkuji za všechny vaše dosavadní návrhy řešení. Někteří jste blízko :-). Ještě zbývá neděle.
    Protože původní zaslaná doplňovačka dává smysl nejvíce obyvatelům České Republiky, udělal jsem obdobu, i pro obyvatele Slovenska. Přestože obě doplňovačky jsou na první pohled různé, logické zdůvodnění toho, jaké písmenko je potřeba doplnit je stejné.
    Od okamžiku početí se nervové buňky množí rychleji než jakékoliv jiné buňky v těle. A tato ohromná rychlost rozvoje mozku pokračuje také v raném dětství, kdy je učení nejúčinnější a nejzábavnější. Proto vhodná stimulace v tomto raném období může zajistit nadprůměrnou nervovou soustavu. Vytvářejí se nervová spojení, která pomáhají formovat budoucí schopnosti dítěte.
    Hádanky, hlavolamy a rébusy rozvíjejí schopnosti dětí. Hledání správných řešení jednotlivých úkolů však současně rozvíjí logické a kombinační myšlení, pozornost, postřeh, vnímání, orientaci v prostoru, paměť, představivost a vědomosti z různých oblastí poznání…


Doplňte správně chybějící písmenka do Česko-Slovenského quizu

    Znáte odpovědi na naše hádanky? A pokud odpověď znáte, znají je i vaše děti? Zeptejte se jich!  A můžete napsat vaše či jejich tipy do komentářů k jednotlivým hádankám na naší Facebook stránce, kde se objeví také odpovědi na jednotlivé hádanky.
    okey, hehehe, typci su kanibali a isli po svojho zomreteho brata niekam a vezu ho naspat domov. lenze su hladni a tak ho jedia. kedze brat je mrtvy, tak jedia to, co nemaju (nemaju v zmysle „nevlastnia“, nie nemaju v zmysle zakazu – cize nemaju ziveho brata. popripade, ak je ta hadanka originalne v slovencine alebo cestine, tak sa da uvazovat aj nad inym vyznamom slova nemaju). a ak by mali to, co nemaju (nemaju ziveho brata), tak by neviezli to, co vezu (vezu mrtveho brata). napis, ze ci to moze sediet, alebo nie. diky.
    Hádanka o karavaně je sice těžká, ale jsem rád že ji zde „LuFa“ zveřejnil. Některé odpovědi jsou však opravdu zajímavé. Je znát, že lidé ještě neváhají použít trochu volného času k přemýšlení. Mě osobně se líbí odpověď (sice špatná, ale…) kterou poslal „iambilko“. Ne lidojedi to opravdu nejsou. Přeji všem mnoho chuti do luštění dalších hádanek, které jak doufám budou následovat.


Nemáte ještě na Bystré děti.cz účet?

    Hádanka je to opravdu velmi obtížná, myslím si že není v silách „člověka dnešní doby“ přijít na řešení. Nicméně já ho znám (samozřejmě jsem to nevymyslel sám), slyšel jsem to od svého příbuzného, který to objevil někde na netu – zatím to ale neprozradím, ať si hádankáři lámou hlavy.
    Hádanky, hlavolamy a rébusy rozvíjejí schopnosti dětí. Hledání správných řešení jednotlivých úkolů však současně rozvíjí logické a kombinační myšlení, pozornost, postřeh, vnímání, orientaci v prostoru, paměť, představivost a vědomosti z různých oblastí poznání…
    Dítě si při hádání vybavuje vědomosti, které o daném tématu má. Tím je nucené prozkoumávat svoji vlastní vědomostní bázi, uvažovat samostatně o tématu, které později podrobně zkoumá. Proces učení je proces propojování nového s něčím, co už zná. Tím, že umožníme dítěti rekonstrukci předcházejících vědomostí a názorů, položíme široké základy, které mu umožní lepší porozumění a travalejší zapamatování nových informací. Navíc, při tomto způsobu učení si dítě uvědomí mnohé nejasnosti a nedorozumění a může si popřípadě opravit chybné vědomosti a názory, které by se jiným způsobem nemuseli dostat na povrch.


28 komentářů k “Potrapte své mozkové závity V. – nalezněte řešení staré orientální hádanky”

    Hádanka zní: Večer do oázy přijela karavana a přilákala domorodce. Lidé z karavany začali jíst a místní se jich ptaly „Co jíte?“ Z odpovědi která se jim dostala však nebyli za mák rozumní. „Jíme to co nemáme. Jelikož kdyby jsme měli to co nemáme, nevezli by jsme to co vezeme“. Otázka: Co jí, kdo jsou a co vezou?
    Protože každá hádanka má v sobě ukrytý nějaký jev nebo předmět, který je pro děti někdy nesrozumitelný, je potřeba umět hádanku pro děti rozebrat a tím je postupně učit hádanky uhádnout. Aby dítě vůbec umělo uhádnout hádanky, musí mít určité poznatky a zkušenosti, které postupem času získává. Proto podle zkušeností a vědomostí dětí jim dávejte hádanky přiměřené jejich věku.
    Miminko je malý zázrak. Každé z nich se narodí s obrovským potenciálem. „Jestliže je inteligence schopnost se učit, pak se malé děti rodí jako géniové.“ Malé děti jsou schopné naučit se bez námahy téměř cokoliv díky dominanci pravé mozkové hemisféry v raném věku a obrovskému rozvoji mozku během prvních let života. První roky života jsou totiž pro rozvoj mozku rozhodující a položí neurologické základy pro intelektuální rozvoj v dospívání a dospělosti.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
cache: 0024:00:00