Jak na věc


frankfurtská polévka našich babiček

Sdružení obrany spotřebitelů - Asociace, z.s.

    Sdružení obrany spotřebitelů – Asociace Vám přináší přehledně zpracovanou Frankfurtskou tabulku slev, jež Vám může pomoci určit, na jakou částku máte při reklamaci zájezdu nárok. Tabulka je rozdělena na 4 části dle typu reklamované služby.
    Setkali jste se s problémem a nevíte, jak postupovat dále? Zkuste naši znalostní bázi, je velmi pravděpodobné, že nejste první, kdo tento problém řeší. Pokud se vám nepodaří pomoc dohledat v naší sekci, ozvěte se nám.
    Program GOS je vytvořen SOS - Asociací za účelem ochrany spotřebitelů a poctivých podnikatelů před nekalými až podvodnými praktikami některých podnikatelských subjektů.
    Držitelé značky GOS se zavázali dodržovat nejen práva spotřebitelů garantovaná zákonem, ale také poskytují spotřebitelům nadstandardní ochranu tím, že dodržují Kodex garance ochrany spotřebitele (Kodex GOS).
    Z frankfurtské tabulky vychází také ITQ kodex (International Travel Quality Standard), jenž je východiskem pro výpočet reklamačních náhrad uplatňovaných vůči cestovním kancelářím, které mají sjednáno pojištění profesní odpovědnosti.


Domácí jogurt bez jogurtovače: Recept

    Frankfurtská polévka je sytá, proto se většinou připravuje jako menší samostatné jídlo – třeba na večeři, vydatnou přesnídávku (když není čas na polední oběd), lunch. Pak se k ní podává pečivo – bílé (rohlík, houska) nebo chleba. Nebo se frankfurtská polévka vaří, když jako hlavní jídlo k obědu připravujeme sladké jídlo: nákypy, žemlovky, buchty, koláče, dukátové buchtičky, škubánky a podobně.
    Na našich školeních vás seznámíme například s problematikou kupních smluv, reklamací, nájemních vztahů či právní úpravy e-shopu podle nového občanského zákoníku.
    Recept skvely, polevka se mi vydarila. Jen mi chybi KDY se pridava mleta paprika. Slepe jsem nasledoval recept a papriku jsemm pridal a po pridani vyvaru. Verim ze paprika by mela jit spolu se zeleninou a zarestovat ji.
    Frankfurtská tabulka je základním vodítkem pro určení slevy za nekvalitní poskytnutí služeb v cestovním ruchu. Tabulka obsahuje vybrané nejběžnější nedostatky a vady zájezdů, k nimž jsou přiřazeny procentuální sazby slev z ceny zájezdu, případně z ceny jednoho dne dovolené.
    Jedno balení obsahuje 100 g párků a je to jedna porce v rámci proteinové diety. Podáváme ohřáté, lze použít v kombinaci s proteinovým pečivem, lžičkou hořčice nebo strouhaného čerstvého křenu.


Nejlepší dukátové buchtičky – rychlý recept

    Mezi naše hlavní úkoly patří zajišťování bezplatného spotřebitelského poradenství, kdy spotřebitelům osobně, e-mailem či telefonicky poskytujeme spotřebitelské právní rady v jejich spotřebitelských problémech.
    V našich osobních poradnách jsou zdarma k dostání brožury a letáky SOS – Asociace i dalších spolupracujících organizací. Autory brožur a letáků SOS – Asociace jsou přímo naši poradci a najdete v nich odpovědi na otázky z nejrůznějších oblastí spotřebitelského práva.
    Frankfurtská tabulka není pro německé soudy ani pro cestovní kanceláře právně závazná, přesto ji však ve velké míře užívají. Její použití je také pravidlem v Rakousku i v dalších evropských zemích, neboť v oblasti cestovního ruchu dosud nebyl přijat žádný jednotný dokument Evropské unie týkající se kvality služeb a odpovídajících náhrad.


Frankfurtská polévka našich babiček

    Frankfurtská tabulka byla vytvořena Zemským soudem ve Frankfurtu na Mohanem v roce 1985, neboť zde docházelo k obzvláště vysokému počtu sporů z titulu cestovních smluv. To je dáno zejména místní příslušností velké cestovní kanceláře Thomas Cook AG k okresnímu soudu v Bad Homburgu. Za účelem sjednocení nároků poškozených klientů byly zpracovány kompenzační tabulky, které slouží jako orientační pomůcka při řešení reklamací.
    Složení: kuřecí a krůtí prsa 50 %, voda, sójové bílkoviny, rostlinná vláknina, sůl, aromata, emulgátor: tripolyfosfát sodný, látka zvýrazňující chuť a vůni: glutamát sodný, konzervační látka: dusitan sodný, antioxidant: askorbát sodný


Vyzkoušejte naši novou mobilní app ZDARMA. Získáte slevu 5 % na svůj nákup!

    Frankfurtská polévka se vaří na tak zvaném gulášovém základu, který tvoří na vepřovém sádle osmažená cibule, a mletá červená paprika. V základu se lehce orestuje kořenová zelenina a na kolečka nakrájené párky – správně by měly být frankfurtské (tenké, libové a paprikou kořeněné). Jestliže je nemáme, požijeme jiné párky. Máme-li tenké, neloupeme je. Jestliže použijeme silné párky (typu liberecký), oloupeme je. Do frankfurtské polévky dále patří na kostičky nakrájené syrové brambory, které se vaří zvlášť (pak se do celkového množství přidá i odvar z brambor). Polévka je zahuštěna buď moukou orestovanou společně se základem, případně světlou jíškou připravenou ze sádla a hladké mouky. Při výrobě frankfurtské polévky našich babiček se nepoužívá obligátní polévkový koncentrát v kostce (plný „eček“), ale základ se zalévá masovým vývarem. Na závěr se polévka  dochutí drceným česnekem, mletým pepřem, malým množstvím na drobné kousky nakrájené a částečně vyškvařené uzené slaniny (šp
    Frankfurtská tabulka slev byla vytvořena Zemským soudem ve Frankfurtu v roce 1985 a to za účelem výpočtu snížení ceny zájezdu v důsledku jeho reklamace. Tabulka není pro ostatní německé soudy právně závazná, přesto ji však ve velké míře užívají. Současně se touto tabulkou také řídí mnoho soudů především v zemích západní Evropy, neboť v oblasti cestovního ruchu Evropské unie dosud nebyl přijat žádný jednotný dokument týkající se kvality služeb. Česká republika taktéž nemá žádnou podobnou listinu, takže Frankfurtská tabulka slev může sloužit jako orientační pomůcka pro přístup k řešení reklamací kvality služeb poskytovaných v rámci zájezdů.


Tvarohová bábovka – nejlepší recepty

    Závěrem je nutné dodat, že při určování výše slevy zájezdu podle Frankfurtské tabulky, jsou brány v úvahu především závažné nedostatky, k menším vadám se nepřihlíží. Slevy jsou v tabulce většinou uvedeny v určitém rozpětí a soudy přihlíží k intenzitě vady na základě každého jednotlivého případu. Soud přitom neposuzuje vlastnosti (např. věk, pohlaví, citlivost apod.) jednotlivých cestujících, kteří byli vadou zájezdu poškozeni.
    Sdružení obrany spotřebitelů – Asociace, z.s. sídlí v centru Brna na adrese Mečová 5, kde je umístěna spotřebitelská poradna i koordinační centrum pro všechny naše poradny v ČR. V Brně je tedy zajišťována veškerá administrativní a další činnost naší organizace s celostátním dopadem, např. vydávání informačních materiálů, brožur, legislativní činnost i veškerá administrativa. V regionech působí naše jednotlivé poradny, které se zaměřují především na samotné spotřebitelské poradenství a výstupy do místních médií.
    Každý vzor je doplněný o návod, jak s daným dopisem pracovat a co doplnit. Legislativa se však velice rychle mění a je třeba myslet na to, že ne všechny vzory jsou kvůli tomu vždy aktuální. Doporučujeme proto všem spotřebitelům využít služeb našich bezplatných poraden (kontakty zde) nebo poradenské linky 542 210 549 a 542 210 778 ( v provozu každý všední den od 9 do 18 hod.).


Šunkafleky: Recepty z uzeného masa

    Přihlaste se k odběru novinek ze světa spotřebitelského práva a nenechte si ujít naše články, zásadní informace pro spotřebitele či nové vydání čtvrtletníku!
    Na základě vašich četných podnětů jsme pro vás připravili vzorové dopisy pro různé situace, do kterých se jako spotřebitelé můžete dostat. Vaše připomínky a náměty na další vzory oceníme na e-mailové adrese redakce@asociace-sos.cz.
    Frankfurtskou polévku si bohužel velmi často představíme jako načervenalou tekutinu, v níž řídce plavou ojedinělé kousky rozvařených koleček párků, čpící polévkovým kořením a nedovařenou moukou. Tak nám, bohužel, bývala velmi často servírována ve školních a závodních jídelnách nebo v levných bufetech. Frankfurtská  polévka našich babiček ale byla poctivá a ve výsledku skutečně delikátní. Jak se frankfurtská polévka našich babiček připravuje?

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
cache: 0024:00:00